Kia Xceed GT Line czy Hyundai Kona Premium

forum użytkowników modelu Kia XCeed
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Kia Xceed GT Line czy Hyundai Kona Premium

Post autor: tomaszko »

StonicScross pisze: 14 mar 2024, 19:21 1.5 140 jest chyba w czymś takim jak rok produkcji 2024 rok modelowy 2025.
Tak, bo kia tak sprzedaje, jak zamówisz teraz do produkcji to wg kia to rok modelowy 25, idiotyzm (chociaż pewnie wyprodukują za pół roku to może ma to sens :)
sparrow777
Posty: 120
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Kia Xceed GT Line czy Hyundai Kona Premium

Post autor: sparrow777 »

Nie ma w ogóle co porównywać, serio. Sam zjeździłem wiele modeli przed kupnem, jednak nowa Kona to inny układ jezdny, Xceed jest dużo lepszy. Kona jest jednak mimo wszystko mniejsza, ale znowu ma zdecydowanie więcej miejsca nad głową, tak jak Stonic, dziwne, ale tak jest. Za to sportowo, układem jezdnym, stabilnością na drodze wygrywa Xceed, choć znowu, silnik 1.5 będzie teraz po prostu dupowaty, obecnie, mimo wszyst,ko ja bym brał Konę 1.6 i to chyba 4x4 koniecznie NLine-ta wresja ma jeszcze wygląd, nie tak jak pozostałe robocopy kony:)
Tob
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2024, 08:51

Re: Kia Xceed GT Line czy Hyundai Kona Premium

Post autor: Tob »

Wcześniej na Xceed-a z 1.4 140 nie widziałem zbytnio narzekań żeby był mułowaty. Zbiera się całkiem fajnie. A do jazdy głownie w mieście i po ekspresówkach wydaje mi się, że nie będzie dramatu. W Konie najbardziej martwi mnie to, że nie wykorzystam tych prawie 200 km pod maską, przy moich zastosowaniach, ale cena i wyposażenie kusi. Aha i zapomniałbym dodać, że skrzynię brałbym manualną.
Mirek_SR
Posty: 54
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: Kia Xceed GT Line czy Hyundai Kona Premium

Post autor: Mirek_SR »

A z ciekawości jak ceny wyglądają xceed vs Kona?
Tob
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2024, 08:51

Re: Kia Xceed GT Line czy Hyundai Kona Premium

Post autor: Tob »

Średnio na otomoto, nówka u dealerów wychodzi 8-10 k pln mniej za Konę z porównywalnym wyposażeniem, co Xceed.
Smiti
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2023, 21:28
model samochodu: KIA XCeed M 1,4 dtc

Re: Kia Xceed GT Line czy Hyundai Kona Premium

Post autor: Smiti »

Weź lepiej XCeeda, bo ta nowa Kona jakoś nie za bardzo mi się podoba :D
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Kia Xceed GT Line czy Hyundai Kona Premium

Post autor: StonicScross »

Smiti pisze: 18 mar 2024, 15:04 Weź lepiej XCeeda, bo ta nowa Kona jakoś nie za bardzo mi się podoba :D
Ale to sobie a nie Tobie ktoś będzie kupował:)
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Kia Xceed GT Line czy Hyundai Kona Premium

Post autor: StonicScross »

Qrde niedaleko mnie jest warsztat samochodowy. Gosc właściciel najpierw miał Kone I teraz Kone II. O czymś to też może świadczyć ze ktoś taki chyba zna się na autach i może wie co dobre :) Nawet fajnie to auto wygląda. Jakiś ciemny metalik i w związku z tym mniej kontrowersyjny niż np.bialy czy czerwony. Bo w jaśniejszych kolorach wychodzi kwestia kontrastów, czarnych elementów i tych dziwnych świateł. Swoją drogą, czemu wszyscy patrzą.na wygląd zewnetrzny aż tak skoro więcej czasu spędza się wewnątrz auta :)
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Xceed GT Line czy Hyundai Kona Premium

Post autor: Lunar GT »

StonicScross pisze: 20 mar 2024, 23:54 Swoją drogą, czemu wszyscy patrzą.na wygląd zewnetrzny aż tak skoro więcej czasu spędza się wewnątrz auta
Bo nikt nie chce mieć torsji podchodząc do samochodu.
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Kia Xceed GT Line czy Hyundai Kona Premium

Post autor: tomaszko »

StonicScross pisze: 20 mar 2024, 23:54 O czymś to też może świadczyć ze ktoś taki chyba zna się na autach i może wie co dobre :)
Coś jak ortopeda, który zmarł na zawał, lekarz więc na pewno się znał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”