Multimedia 10,25" podział ekranu i wybór aplikacji

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Sandman
Posty: 18
Rejestracja: 07 lut 2020, 16:22
model samochodu: KIA XCeed

Multimedia 10,25" podział ekranu i wybór aplikacji

Post autor: Sandman »

Na dużym ekranie multimedialnym 10,25" mam podzielony ekran i jak korzystam z AA to nawigacja Google Maps jest po lewej stronie a z drugiej prawej mam Spotify więc za każdym razem gdy odpalę nawigację z google to zaczyna grać Spotify. Jest to dość denerwujące ponieważ na co dzień preferuję słuchania radia.
Czy istniej możliwość aby Spotify nie odpalało z automatu a tylko wtedy kiedy sobie tego życzę. Kolejne pytanie czy da radę na tym podzielonym ekranie od Android Auto ustawić z jednej strony google maps a z drugiej inną aplikację np. radio, tel. yanosika jeśli tak to jak to zrobić.
Teraz mam tak, że jak jadę autem i słucham radia i włączę nawigację z AA to automatycznie radio przestaje grać i włącza się Spotify :o(
gruchson
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2022, 14:40

Re: Multimedia 10,25" podział ekranu i wybór aplikacji

Post autor: gruchson »

Co do Spotify, to trzeba wyłączyć w ustawieniach Android Auto na telefonie opcję "Automatycznie włączaj muzykę".
Sandman
Posty: 18
Rejestracja: 07 lut 2020, 16:22
model samochodu: KIA XCeed

Re: Multimedia 10,25" podział ekranu i wybór aplikacji

Post autor: Sandman »

gruchson pisze: 13 mar 2024, 18:20 Co do Spotify, to trzeba wyłączyć w ustawieniach Android Auto na telefonie opcję "Automatycznie włączaj muzykę".
W smartfonie w opcjach AA mam wyłączone "Automatycznie włączaj muzykę" ale jutro sprawdzę to ustawienie gdy telefon będzie podłączony do samochodu.
AnonimowyAlkoholik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sty 2024, 13:27
model samochodu: XCeed

Re: Multimedia 10,25" podział ekranu i wybór aplikacji

Post autor: AnonimowyAlkoholik »

Co do map Google i Yanosika- nie da się ich tak odpalić, aby były widoczne dwie mapy obok siebie, nie da też się odpalić innych aplikacji które nie są androidowe, takich jak np radio będące oprogramowaniem zaszytym w inforozrywce KIA. Nie sprawdzałem, ale podejrzewam że pewnie da się słuchać radia internetowego z aplikacji telefonu przez AndroidAuto, tyle że to prawie Spotify, czego nie chcesz
krisbe
Posty: 68
Rejestracja: 11 lut 2022, 11:05
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204 KM Prestige Line

Re: Multimedia 10,25" podział ekranu i wybór aplikacji

Post autor: krisbe »

No tu się nie zgodzę.
Zdarzało mi się jechać na google maps z odpalonym radiem w tle.
Nie pamiętam jednak czy trzeba najpierw włączyć radio, a potem podpiąć telefon, czy odwrotnie i jakby z Android Auto przełączyć się na Radio i z powrotem.
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Multimedia 10,25" podział ekranu i wybór aplikacji

Post autor: randri »

Zauważyłem u siebie, mając przystawkę AA, że jak zostawię radio wyłączając samochód to potem radio się odpala wraz z AA i oczywiście w trakcie jazdy można przełączać stacje i można przechodzić z poziomu AA - mapa do poziomu radia czy nawigacji kia; może tez być na podzielonym ekranie mapa google z AA i nawigacja kia.
AnonimowyAlkoholik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sty 2024, 13:27
model samochodu: XCeed

Re: Multimedia 10,25" podział ekranu i wybór aplikacji

Post autor: AnonimowyAlkoholik »

krisbe pisze: 14 mar 2024, 08:16 No tu się nie zgodzę.
Zdarzało mi się jechać na google maps z odpalonym radiem w tle.
Nie pamiętam jednak czy trzeba najpierw włączyć radio, a potem podpiąć telefon, czy odwrotnie i jakby z Android Auto przełączyć się na Radio i z powrotem.
Kolega pytał, czy da się na podzielonym ekranie włączyć na jednej części mapę google a na drugiej radio. Odpowiedziałem że się nie da, uważasz inaczej? Nie pytał o pracę radia w tle
krisbe
Posty: 68
Rejestracja: 11 lut 2022, 11:05
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204 KM Prestige Line

Re: Multimedia 10,25" podział ekranu i wybór aplikacji

Post autor: krisbe »

To jednoznaczne chyba, że wówczas ekran się dzieli jak przy wbudowanej Navi i Radiu? Taki jakby widget na 1/4 ekranu.
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 80
Rejestracja: 10 sie 2020, 13:40
model samochodu: Xceed 1.6 TGDI 7DCT XL
Lokalizacja: WJ

Re: Multimedia 10,25" podział ekranu i wybór aplikacji

Post autor: Dezet »

Czy wam też po włączeniu biegu wstecznego i powrocie na jedynkę dotyk w Waze przestaje działać? Dodatkowo prawy panel jest wygaszony, choć mapa działa :shock: . Trzeba wrócić do menu AA i z powrotem do Waze, wtedy zaczyna wszystko działać. Trochę to irytujące.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”