Dokument CoC Homologacyjny

forum użytkowników modelu ProCeed
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Przy rejestracji samochodu musiałem okazać ten dokument, format A4, wydrukowany na grubym papierze.
Urząd rejestrujący samochód przystawił na nim swoją pieczątkę z wpisaniem numeru rejestracyjnego.
Zapytaj dilera, czy dokument CoC został wystawiony do Twojego samochodu i gdzie powinien być, kto go otrzymał.
W zależności od odpowiedzi będziesz wiedział gdzie go poszukiwać.
Jeżeli wtedy KIA nie wydawała takiego dokumentu, to zgodnie z informacjami, masz prawo do otrzymania go bezpłatnie z KIA.
A jeżeli był wydany i konieczny do rejestracji, to musi go mieć ten od leasingu.
Jeżeli nie mają, a był wymagany do rejestracji, to niech załatwiają w KIA i płacą za niego.
Możesz też zapytać w swoim urzędzie rejestrującym pojazdy, czy w roku, w którym Twój Proceed został zarejestrowany, dokument CoC był wymagany do rejestracji. No i znowu, jeżeli był wymagany, to musi go mieć Twój leasing.

PS. Marek3003, może zmień ten swój podpis, ponieważ mimo wszystko, źle wygląda. :)
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

Ok, tak zrobię zacznę od ASO. W dowodzie jest wpisana norma emisji spalin Euro 6 ... z jakąś literką,
A podpis jest fajny i w sumie to Tobie powinien się podobać najbardziej po wczorajszych komentarzach.
Ja nie jestem przeciwnikiem tego auta bo przecież z tych lub innych powodów go kupiłem i tu jestem. Tylko czasem w życiu zmieniają się priorytety i to co dla jednych jest jego zaletą to dla mnie stało się wadą nie do zaakceptowania. Stąd decyzja o sprzedaży,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

To, że w życiu człowieka zmieniają się upodobania i priorytety, to rozumiem.
Ale nazwanie Proceeda GT ,,samochodem budżetowym", to jakieś pomieszanie z poplątaniem. Może ktoś zna takie budżetowe auta, gdzie np. są fotele i kanapa pokryte alcantarą i naturalną skórą. Albo jest stosowana jednostka napędowa GDI ze sprężarką twin albo podgrzewana elektrycznie szyba przednia itd. Chociażby to wyklucza budżetowe wykonanie. Niech ktoś wymieni te ,,budżetowe auta" z takim przynajmniej wyposażeniem.
Nie chce więcej pisać o tym czy o tamtym, ponieważ wyposażenie i konstrukcja Proceed,a jest znana.
I tego dotyczył lub dotyczą moje wpisy.
Jestem zwolennikiem znajomości techniki i obiektywizmu.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003, świece zapłonowe proponuję NGK 94595. NGK to jednak światowy, japoński producent świec zapłonowych. Są do silnika G4FJ.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

Czy możesz podać link jak dobrałeś te świece? W katalogu NGk nie ma Proceeda CD. W katalogu Denso jest tylko filtr kabinowy i wycieraczki. Brak Świec.
Co ciekawe na stronie NGK nie w ogóle tych świec SILZKR8E8G. Są na allegro,
https://allegro.pl/oferta/swieca-zaplon ... 5299651217

Jest tylko JD
http://e-ngk.pl/katalogi-ngk-pm-22.html
Świeca SILZKR6B10E
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Wejdź na stronę NGK i tam znajdziesz potwierdzenie, że do silnika 1.6 G4FJ są to takie świece.

https://ngkpartfinder.co.uk

Strona NGK anglojęzyczna ale to bez znaczenia.
Albo wyślij w poniedziałek maila do NGK Polska i niech potwierdzą ten typ świecy zapłonowej dla Twojego silnika.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

Dzięki, kupiłem, zamontuje w tygodniu,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

Jeszcze raz dziękuję. Były zamontowane dokładnie te same . Wymienione.
https://swiece-zaplonowe.pl/swiece-iskr ... 94595.html
Załączniki
IMG_2024-04-25-000628.jpeg
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Jedna ze świec jest ciemna (trochę zaolejona), i chyba miała gorsze spalanie. Niech może sprawdzą w ASO wtryskiwacz, sprężanie na tym cylindrze. O ile pamiętasz, w którym ta ciemna świeca była wkręcona.
Nie jestem mechanikiem, ale może warto zainteresować się tym.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
SothS
Posty: 41
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:31
model samochodu: CEED 1.4 T-GDI 7DCT + full

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: SothS »

Marek3003 pisze: 25 kwie 2024, 00:08 Jeszcze raz dziękuję. Były zamontowane dokładnie te same . Wymienione.
https://swiece-zaplonowe.pl/swiece-iskr ... 94595.html
Jakaś odczuwalna różnica po zmianie świec?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”