Dokument CoC Homologacyjny

forum użytkowników modelu ProCeed
AnonimowyAlkoholik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sty 2024, 13:27
model samochodu: XCeed

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: AnonimowyAlkoholik »

Najprościej byłoby porównać, stary dokument z podmienionym nowym. Jak ktoś ma taką sytuację, to mógłby się pochwalić co zmieniono
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: gisio »

W pierwotnym dokumencie CoC błędnie wpisano poziom głośności układu napędowego. Podano 75dB a powinno być 90dB i to cały powód jego wymiany.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: dorious »

Czyli potwierdziło się... więcej niż kosiarka :D https://www.fonix.pl/o-sluchu/jaki-pozi ... szkodliwy/
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

gisio pisze: 20 mar 2024, 18:49 W pierwotnym dokumencie CoC błędnie wpisano poziom głośności układu napędowego. Podano 75dB a powinno być 90dB i to cały powód jego wymiany.
W moim certyfikacie jest podane 70 dB, a nie 75 dB. Kto ma 75 dB? Niech pokaże. Nikt mnie nie informuje o wymianie certyfikatu jaki posiadam.
90 dB jest podane przy wysokich obr. na postoju. Każdy silnik wtedy mocno hałasuje.
A wyjące Toyoty z tą śmieszną skrzynią biegów to co? Nie hałasują? Wyją jak by ktoś im silnik wyrywał.
Ten CoC to jakiś fake news.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

dorious pisze: 21 mar 2024, 10:45 Czyli potwierdziło się... więcej niż kosiarka :D https://www.fonix.pl/o-sluchu/jaki-pozi ... szkodliwy/
E tam, nic się nie potwierdziło... To jakieś normy, nic więcej. I do tego nie mają nic wspólnego z Proceed'em. Nie ma tam mowy o konkretnym samochodzie, czy w ogóle o jakimś samochodzie.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

Nic się nie potwierdziło. Ja nie mam nic do wymiany. Mój jest cichy i codziennie przy uruchomieniu o tym sobie mówię. Jakie COC ? Bujda. Cichy i komfortowy samochód. Delikatnie mruczy. Byle nie trzaskać za mocno drzwiami 😀
https://youtu.be/PpcVQ4RF71c?feature=shared
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 21 mar 2024, 17:24 Nic się nie potwierdziło. Ja nie mam nic do wymiany. Mój jest cichy i codziennie przy uruchomieniu o tym sobie mówię. Jakie COC ? Bujda. Cichy i komfortowy samochód. Delikatnie mruczy. Byle nie trzaskać za mocno drzwiami 😀
https://youtu.be/PpcVQ4RF71c?feature=shared
No tak, ale homologację robi się na pewno na nowym samochodzie, a Twój już trochę luzów tu i tam złapał.
Pewnie dobrze go gniotleś i się ,, rozluźnił. Co nie znaczy, że jest zły...
Mój ma mały przebieg i nie hałasuje. Silnika prawie niesłychać, wydech oryginalny, usportowiony i taki był zapewne homologowany, czyli dopuszczony do ruchu.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: gisio »

Jakoś nie jestem w stanie zrozumieć, jak z tak banalnej sprawy można zrobić taką gównoburzę.
Producent z jakiś względów ogłosił akcję wymiany dokumentu CoC – możliwe, że na innych rynkach UE jest to ważna informacja ponieważ jest np. zawarta w DR lub mierzona podczas badania technicznego w „SKP,TUV” ale dla potencjalnego użytkownika i urzędów/stacji w Polsce nie ma ona, żadnego znaczenia. Życie jest zbyt krótkie by przejmować się takimi pierdołami. KONIEC.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

gisio pisze: 21 mar 2024, 18:40 Jakoś nie jestem w stanie zrozumieć, jak z tak banalnej sprawy można zrobić taką gównoburzę.
Producent z jakiś względów ogłosił akcję wymiany dokumentu CoC – możliwe, że na innych rynkach UE jest to ważna informacja ponieważ jest np. zawarta w DR lub mierzona podczas badania technicznego w „SKP,TUV” ale dla potencjalnego użytkownika i urzędów/stacji w Polsce nie ma ona, żadnego znaczenia. Życie jest zbyt krótkie by przejmować się takimi pierdołami. KONIEC.
Żeby poznać prawdę trzeba iść do źródła. ZAWSZE. I to bez względu na to ile komuś życia zostało. Bo w tym życiu liczy się solidność i wiarygodność, a nie narastające chechłactwo.
Nie wiem ile komu życia pozostało, ale ja ma go jeszcze bardzo dużo. Przynajmniej z założenia.
Jeżeli KIA ogłosiła wymianę jakiegoś dokumentu CoC, to niech ktoś zamieści tu link do tej oficjalnej i dostępnej informacji. Takiej z KIA.
Bo na razie to faktycznie jakaś gówniana burza.
Może niedługo ktoś ogłosi, że trzeba nosić lewy but na prawej nodze, a prawy na lewej. I za kilkaset euro będzie można kupić dokument zwalniający z tego albo upoważniający do poruszania się po unii europejskiej.
Głupota, cwaniactwo i ludzka naiwność nie ma granic. Od pradziejów.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
SothS
Posty: 40
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:31
model samochodu: CEED 1.4 T-GDI 7DCT + full

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: SothS »

Ale że taki papierek że zmieniona wartością to niby coś zmienia w codziennym użytkowaniu? ;) no bez jaj ;)

Jednemu mruczy, drugiemu huczy, ale rozumiem, że z papierem jest poważniej i certyfikowaniej ;) faktycznie gównoburza...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”