Dokument CoC Homologacyjny

forum użytkowników modelu ProCeed
ProCee_d56
Posty: 531
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Przy rejestracji samochodu musiałem okazać ten dokument, format A4, wydrukowany na grubym papierze.
Urząd rejestrujący samochód przystawił na nim swoją pieczątkę z wpisaniem numeru rejestracyjnego.
Zapytaj dilera, czy dokument CoC został wystawiony do Twojego samochodu i gdzie powinien być, kto go otrzymał.
W zależności od odpowiedzi będziesz wiedział gdzie go poszukiwać.
Jeżeli wtedy KIA nie wydawała takiego dokumentu, to zgodnie z informacjami, masz prawo do otrzymania go bezpłatnie z KIA.
A jeżeli był wydany i konieczny do rejestracji, to musi go mieć ten od leasingu.
Jeżeli nie mają, a był wymagany do rejestracji, to niech załatwiają w KIA i płacą za niego.
Możesz też zapytać w swoim urzędzie rejestrującym pojazdy, czy w roku, w którym Twój Proceed został zarejestrowany, dokument CoC był wymagany do rejestracji. No i znowu, jeżeli był wymagany, to musi go mieć Twój leasing.

PS. Marek3003, może zmień ten swój podpis, ponieważ mimo wszystko, źle wygląda. :)
Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając wiedzy i doświadczenia. :lol:
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

Ok, tak zrobię zacznę od ASO. W dowodzie jest wpisana norma emisji spalin Euro 6 ... z jakąś literką,
A podpis jest fajny i w sumie to Tobie powinien się podobać najbardziej po wczorajszych komentarzach.
Ja nie jestem przeciwnikiem tego auta bo przecież z tych lub innych powodów go kupiłem i tu jestem. Tylko czasem w życiu zmieniają się priorytety i to co dla jednych jest jego zaletą to dla mnie stało się wadą nie do zaakceptowania. Stąd decyzja o sprzedaży,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 531
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

To, że w życiu człowieka zmieniają się upodobania i priorytety, to rozumiem.
Ale nazwanie Proceeda GT ,,samochodem budżetowym", to jakieś pomieszanie z poplątaniem. Może ktoś zna takie budżetowe auta, gdzie np. są fotele i kanapa pokryte alcantarą i naturalną skórą. Albo jest stosowana jednostka napędowa GDI ze sprężarką twin albo podgrzewana elektrycznie szyba przednia itd. Chociażby to wyklucza budżetowe wykonanie. Niech ktoś wymieni te ,,budżetowe auta" z takim przynajmniej wyposażeniem.
Nie chce więcej pisać o tym czy o tamtym, ponieważ wyposażenie i konstrukcja Proceed,a jest znana.
I tego dotyczył lub dotyczą moje wpisy.
Jestem zwolennikiem znajomości techniki i obiektywizmu.
Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając wiedzy i doświadczenia. :lol:
ProCee_d56
Posty: 531
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003, świece zapłonowe proponuję NGK 94595. NGK to jednak światowy, japoński producent świec zapłonowych. Są do silnika G4FJ.
Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając wiedzy i doświadczenia. :lol:
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

Czy możesz podać link jak dobrałeś te świece? W katalogu NGk nie ma Proceeda CD. W katalogu Denso jest tylko filtr kabinowy i wycieraczki. Brak Świec.
Co ciekawe na stronie NGK nie w ogóle tych świec SILZKR8E8G. Są na allegro,
https://allegro.pl/oferta/swieca-zaplon ... 5299651217

Jest tylko JD
http://e-ngk.pl/katalogi-ngk-pm-22.html
Świeca SILZKR6B10E
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 531
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Wejdź na stronę NGK i tam znajdziesz potwierdzenie, że do silnika 1.6 G4FJ są to takie świece.

https://ngkpartfinder.co.uk

Strona NGK anglojęzyczna ale to bez znaczenia.
Albo wyślij w poniedziałek maila do NGK Polska i niech potwierdzą ten typ świecy zapłonowej dla Twojego silnika.
Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając wiedzy i doświadczenia. :lol:
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

Dzięki, kupiłem, zamontuje w tygodniu,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

Jeszcze raz dziękuję. Były zamontowane dokładnie te same . Wymienione.
https://swiece-zaplonowe.pl/swiece-iskr ... 94595.html
Załączniki
IMG_2024-04-25-000628.jpeg
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 531
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Jedna ze świec jest ciemna (trochę zaolejona), i chyba miała gorsze spalanie. Niech może sprawdzą w ASO wtryskiwacz, sprężanie na tym cylindrze. O ile pamiętasz, w którym ta ciemna świeca była wkręcona.
Nie jestem mechanikiem, ale może warto zainteresować się tym.
Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając wiedzy i doświadczenia. :lol:
SothS
Posty: 46
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:31
model samochodu: CEED 1.4 T-GDI 7DCT + full

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: SothS »

Marek3003 pisze: 25 kwie 2024, 00:08 Jeszcze raz dziękuję. Były zamontowane dokładnie te same . Wymienione.
https://swiece-zaplonowe.pl/swiece-iskr ... 94595.html
Jakaś odczuwalna różnica po zmianie świec?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”