[C3] Dla czego lubię swojego Ceeda 3

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

[C3] Dla czego lubię swojego Ceeda 3

Post autor: bielaPL »

Jest sporo wątków narzekających z problemami. Może tym razem coś bardziej optymistycznego czyli dlaczego lubię swojego Ceeda 3 :).

1. Osobiście zapłaciłem za nowegoCeeda 1.0 120KM kombi w wersji M 70tys zł i dla mnie jak nigdy to naprawdę była fajna cena za ten samochód.
2. Bezproblemowość... prawie 3 lata, 46tys km głównie miejsko podmiejskie poruszanie, wszystko działa.
3. Fajnie responsywne zawieszenie, nie jest to jakiś miękiszon, dobrze się trzyma drogi
4. Pomimo prostych foteli jestem z nich zadowolony. Dla mnie wygodne.
5. Skrzynia chodzi bardzo pięknie
6. Lubię deskę rozdzielczą, nie jest jakaś rozpasiała z długą pochyloną szybą, dosyć to zgrabne.
7. Maskę też widzę więc dosyć fajnie jak auto się nie kończy na szybie
8. Z hamulcy jestem jak na razie zadowolony. Fajnie łapią od razu.
9. Jakieś takie drobiazgi - haczyki na zakupy, schowek na półkę bagażnika, usb, półka na telefon, AA, kamera cofania, dzienne ledy i automatyczne światła. Wszystko to dosyć fajnie uprzyjemnia użytkowanie samochodu.
10. Bagażnik w kombi jest spory, nie jest to mistrz że wszystko upchasz bo przez półki pod spodem jest dosyć płytki ale spokojnie różne drzewka na działkę przewozi ;) z pakowaniem na wakacje też nie ma problemu i wszystko się mieści.
11. Silnik nie jest demonem prędkości. Aczkolwiek jest dosyć żwawy na startach w porównaniu z resztą. Jeżdżę nim głównie w przedziale 2-3tys obrotów także nie trzeba go jakoś kręcić. Da się lubić, nie daje wrażenia ospałego a wręcz przeciwnie chce jechać.
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: [C3] Dla czego lubię swojego Ceeda 3

Post autor: Marek3003 »

Bardzo ciekawy temat ponieważ u mnie minusów jest więcej niż plusów. Ale jednak za co mógłbym lubić mojego Proceeda ?
1. No ja kupiłem wersję podstawową za 109 tys. Jak za darmo 😀 nie liczmy inflacji
2. Jest ładny
3. Jest nowy co by nie mówić o gwarancji czy ASO to na razie jest nowy
4. Jest zwarty i dość szybki. Jak się trafi kręta dobrej jakości droga to można poszaleć
5. Podoba mi się wnętrze i kształt kierownicy to jak leży w dłoniach. Zegary czytelne i wszystko na miejscu
6. Fajna jest dziura w osłonie silnika do wymiany oleju i filtra. Nie trzeba odkręcać choć mogli pomyśleć o klapce

Nic mi więcej nie przychodzi do głowy ponieważ w miarę eksploatacji mojego egzemplarza pojawiły się dla mnie problemy których nie przewidziałem. To wszystko jest w innych tematach np „ typowe usterki ….. itd”
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 70
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: [C3] Dla czego lubię swojego Ceeda 3

Post autor: dzyszla »

Ja poprzedniego miałem z 2019 to byłem zadowolony. Poza jakimiś skrzywionymi hamulcami (nie łapały równo na obwodzie, była to wada fabryczna, ale nie akceptowali i nie widzieli problemu) nie miałem żadnych problemów (70kkm). Było dynamiczne (1.4 140KM, MT).

Teraz kupiłem 2023 z AT i do tej AT to nie umiem przywyknąć (nie to, że sam automat, bo różnymi automatami jeździłem - no jakoś to jednak nie to), ale full LEDy robią robotę, jest i domykanie szyb zdalne. Strasznie szkoda, że z bezpośrednich czujników ciśnienia zrezygnowali - duży minus, bo w poprzednim trzy razy mi pozwoliły kontrolować, ile po wbiciu się czegoś jestem w stanie przejechać. Ale za to ta nówka AT dużo mniej pali (miałem 5,6, teraz zapowiada się pewnie ok. 5,2).

Ogólnie to ja bym wziął 8" wyświetlacz + kolor centralny, światła i silnik z nowego i przełożył do poprzedniego najchętniej i byłaby best maszyna :)
Dżyszla
michal3141
Posty: 77
Rejestracja: 23 wrz 2021, 23:56
model samochodu: KIA Ceed SW MY22 L+AEB 160 KM 7DCT

Re: [C3] Dla czego lubię swojego Ceeda 3

Post autor: michal3141 »

Za co go lubię?

1. Jeżdżę już ponad 2 lata i zero awarii, po prostu jeździ. W porównaniu do poprzedniego, kilkunastoletniego samochodu jest to super sprawa.
2. 160 KM + automat w trybie sport robi robotę. Włączanie się do ruchu, manewrowanie czy jakaś szybka zmiana pasa nawet przy sporym ruchu bezproblemowo. Zgadzam się, że można czasami poszaleć na jakiejś pustej, krętej drodze dobrej jakości.
3. Adaptacyjny tempomat z trzymaniem się środka pasa ruchu. Świetna sprawa na dłuższe dystanse i poruszanie się drogami szybkiego ruchu, znacznie redukuje to zmęczenie podczas wielogodzinnej jazdy.
4. Fizyczne przyciski do prawie wszystkich często używanych funkcji. W porównaniu do wielu nowych samochodów Ceed w tym aspekcie wypada naprawdę dobrze.
5. Wykończenie samochodu i komfort jazdy bez większych zarzutów.
6. Korzystny stosunek value for money. Gdy kupowałem go ponad 2 lata temu za nieco ponad 100 tysięcy to ciężko było znaleźć w tej cenie porównywalny samochód.
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 70
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: [C3] Dla czego lubię swojego Ceeda 3

Post autor: dzyszla »

Ad fizyczne przyciski (które ostatnio przy radiu wypadły, a w EV wypadają nawet od klimy) - podobno ADAC ma odejmować gwiazdki, więc jest szansa, że wrócą we wszystkich autach :) (no może poza Teslą).
Dżyszla
Dawid__32
Posty: 30
Rejestracja: 01 lis 2022, 13:25
model samochodu: Kia ceed wersja L

Re: [C3] Dla czego lubię swojego Ceeda 3

Post autor: Dawid__32 »

Ja swojego Ceed'a uwielbiam za minimalizm. Po prostu.
10 lat. Tyle jeździłem coltem mitsubishi z 2003 roku bez awaryjności tego samochodu. Powiedziałem sobie w pewnym momencie swojego życia czas na zmiany, zmiany które było ciężko podjąć bo biorąc pod uwagę koszta jakie są teraz dla aut, nie było wyboru dużego z moim budźetem.
Ani używane ani nowe nie oferowały tego co w tym momencie miała do zaoferowania kia.
Wybrałem wersje L zapłaciłem 94.900, samochód posiada to co chciałem, duży bagażnik, mi wystarczy, 5 drzwiowy, prosta stylistyka sportowy wygląd, rodzinne auto mało palące. podgrzewane fotele, wszystko git.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: [C3] Dla czego lubię swojego Ceeda 3

Post autor: bielaPL »

Dawid__32 pisze: 14 mar 2024, 16:00 Ja swojego Ceed'a uwielbiam za minimalizm. Po prostu.
Tak to prawda, brak jakiś wychświechtanych pseudo upiększaczy, wszystko czytelne i spójne. Dzięki panu z BMW którego zatrudnili do projektowania :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”