Grzechotanie przy wciśnięciu pedału gazu

forum użytkowników modelu Optima
Woland
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2024, 18:54

Grzechotanie przy wciśnięciu pedału gazu

Post autor: Woland »

Cześć,
mam problem z dziwnym dźwiękiem przy wciśnięciu pedału gazu. Słychać grzechotanie i nie ma znaczenia zakres obrotów, bo czasem jest to przy prędkości 10-30 km/h, a czasem przy 80-100 km/h. Skrzynia automatyczna, nie DCT. Auto ma 108 000 km, 2016 r, silnik 245 KM. Na filmiku gdzie go odpalam, od ok 10 sekundy także to słychać, auto stało w garażu po nocy. Zapomniałem zapiąć pas, więc jest ich dźwięk, ale grzechotanie także słyszalne. Na drugim filmiku jak dodaję gazu też słychać. Dźwięk ten jest słyszalny w środku samochodu, po otwarciu maski żadne niepokojące grzechotanie nie dochodzą z silnika, pracuje elegancko. Najgorsze jest to, że kiedy byłem umówiony w serwisie KIA by to sprawdzili to tego dnia akurat grzechotu nie było (!). Mechanik z KIA widział filmiki, ale mówi, że na ich podstawie nie może wywnioskować co to jest. Temperatura na zewnątrz nie ma znaczenia. Byłem dzisiaj u innego mechanika także, mówi, że nie wie i trzeba byłoby zostawić auto na kilka dni, a akurat dziś grzechotu nie ma i znosu, że z filmiku nie może wyrokować. Nie wiem kiedy może pojawić się ponownie i czy coś się w ogóle nie rozpadnie. Przy przełączaniu na tryb eko i sport, także było to słyszalne, na sporcie nawet głośniej. Spotkaliście się z czymś takim? Wiecie co może być przyczyną?
To mój pierwszy post tutaj, więc liczę na zrozumienie jeśli nie wklejam w odpowiedni temat.

https://drive.google.com/file/d/1J24rkw ... bkUaE/view
https://drive.google.com/file/d/1bElcf- ... Inqwy/view
Woland
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2024, 18:54

Re: Grzechotanie przy wciśnięciu pedału gazu

Post autor: Woland »

Dodam, że KIA sprawdziła po vinie i nie mam dwumasy w tej skrzyni, bo jak napisałem to nie dwusprzęgłówka.
Luceed
Posty: 44
Rejestracja: 15 sty 2020, 13:03
model samochodu: Optima SW GT 2016

Re: Grzechotanie przy wciśnięciu pedału gazu

Post autor: Luceed »

Może głośnik od udawanie V8 padł? Jego praca jest głośniejsza w trybie sport. Skąd jesteś? Jaki serwis to sprawdzał?
Kia Optima SW GT
Woland
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2024, 18:54

Re: Grzechotanie przy wciśnięciu pedału gazu

Post autor: Woland »

Dzięki za odp. To raczej nie głośnik, bo grzechot jest także na chwilę po włączeniu na zimnym silniku na obrotach w okolicach 2000-2200, później spada do ok 1100 i znika, ale pojawia się ponownie po wciśnięciu gazu, a wówczas auto nie jest w trybie sport. Na sporcie jest ten dźwięk niby V8 słyszalny, ale to co innego niż grzechot przy dodaniu gazu. Byłem w KIA Siedlce, ale jak pisałem, akurat tego dnia, jak na złość, była cisza, więc na podstawie kilku nagranych filmików nic nie powiedzieli, komputer nic nie wskazał.
Krzychu_nh
Posty: 70
Rejestracja: 12 wrz 2023, 21:23
model samochodu: Xceed

Re: Grzechotanie przy wciśnięciu pedału gazu

Post autor: Krzychu_nh »

Pewnie jakaś osłonka termiczna w układzie wydechowym się poluzowała
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”