Hak wertykalny do Kia Sportage 5

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
zusia
Posty: 6
Rejestracja: 19 lut 2024, 14:14
model samochodu: Kia sportage 1.6 G-TDI

Hak wertykalny do Kia Sportage 5

Post autor: zusia »

Witam kolegów. Przeszukałem forum i nie znalazłem informacji. Mam zamiar założyć hak wypinany na kluczyk z przeznaczeniem głównie na bagażnik rowerowy. Samochód oczywiście na gwarancji. Prosta sprawa...jadę do ASO , zamawiam i odbieram.... Czy zakładał ktoś z was hak w ASO kupiony samodzielnie ? Jeżeli tak to jak się ma taka praktyka do zachowania gwarancji ? Pozdrawiam
Krych86
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: Hak vertykalnydo Kia Sportage 5

Post autor: Krych86 »

Ja akurat mam hak wertykalny kupiony i zamontowany bezpośrednio w ASO. Producent z tego co kojarze, to AUTO-HAK. Myślę, spokojnie zamontują Ci co zawieziesz, pytanie czy dużo zaoszczędzisz? W kwestii gwarancji, ASO da Ci na usluge, a nie hak. Pytanie czy w razie jakby było coś nie tak z hakiem czy nie bedą się później przerzucać jedni z drugimi.
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Hak vertykalnydo Kia Sportage 5

Post autor: saron22 »

Co ma być nie tak z hakiem? Hak to hak. To nie statek kosmiczny.
Krych86
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: Hak vertykalnydo Kia Sportage 5

Post autor: Krych86 »

saron22 pisze: 19 lut 2024, 17:08 Co ma być nie tak z hakiem? Hak to hak. To nie statek kosmiczny.
Z ciekawości, masz w aucie? Hak to nie tylko kula widoczna na zewnątrz, ale też konstrukcja mocowana do auta, to też wiązka wpięta w przewody, gniazdo. Nie twierdze, że to super skomplikowana rzecz, ale mimo wszystko zawsze może być coś nie tak. I pytanie co wtedy? Kwestia różnicy w cenie czy to się opłaca.
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Hak vertykalnydo Kia Sportage 5

Post autor: saron22 »

Krych86 pisze: 19 lut 2024, 17:22
saron22 pisze: 19 lut 2024, 17:08 Co ma być nie tak z hakiem? Hak to hak. To nie statek kosmiczny.
Z ciekawości, masz w aucie? Hak to nie tylko kula widoczna na zewnątrz, ale też konstrukcja mocowana do auta, to też wiązka wpięta w przewody, gniazdo. Nie twierdze, że to super skomplikowana rzecz, ale mimo wszystko zawsze może być coś nie tak. I pytanie co wtedy? Kwestia różnicy w cenie czy to się opłaca.
W KIA akurat nie mam, ale mam w innym aucie. Miałem też w poprzednim. I w każdym z nich montowałem samodzielnie zakupiony przez siebie hak wraz z wiązką, modułem i tym co jest pod autem. W obu tych przypadkach były to auta nowe a montaż obrywał się nie później jak miesiąc czy dwa po wyjeździe z salonu.
Gdybym w KIA chciał zamontować hak to zrobiłbym dokładnie tak samo. Tak samo jak sam montowałem sobie moduł isg/ss. Przeglądałem już oferty haków takich producentów jak Westfalia czy BRINK i jak tylko będzie potrzeba to kupię i zamontuję.
Krych86
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: Hak vertykalnydo Kia Sportage 5

Post autor: Krych86 »

saron22 pisze: 20 lut 2024, 10:24
Krych86 pisze: 19 lut 2024, 17:22
saron22 pisze: 19 lut 2024, 17:08 Co ma być nie tak z hakiem? Hak to hak. To nie statek kosmiczny.
Z ciekawości, masz w aucie? Hak to nie tylko kula widoczna na zewnątrz, ale też konstrukcja mocowana do auta, to też wiązka wpięta w przewody, gniazdo. Nie twierdze, że to super skomplikowana rzecz, ale mimo wszystko zawsze może być coś nie tak. I pytanie co wtedy? Kwestia różnicy w cenie czy to się opłaca.
W KIA akurat nie mam, ale mam w innym aucie. Miałem też w poprzednim. I w każdym z nich montowałem samodzielnie zakupiony przez siebie hak wraz z wiązką, modułem i tym co jest pod autem. W obu tych przypadkach były to auta nowe a montaż obrywał się nie później jak miesiąc czy dwa po wyjeździe z salonu.
Gdybym w KIA chciał zamontować hak to zrobiłbym dokładnie tak samo. Tak samo jak sam montowałem sobie moduł isg/ss. Przeglądałem już oferty haków takich producentów jak Westfalia czy BRINK i jak tylko będzie potrzeba to kupię i zamontuję.
A weryfikowałeś w ASO jak patrzą na kwestie samodzielnego wpięcia się w instalacje? Z tego co ja byłem informowany, traktują to jako zrzeczenie się właśnie z gwarancji. Jak ktoś jest tego świadomy, to spoko.
zusia
Posty: 6
Rejestracja: 19 lut 2024, 14:14
model samochodu: Kia sportage 1.6 G-TDI

Re: Hak vertykalnydo Kia Sportage 5

Post autor: zusia »

dzięki za info. Nie rozpatruje montażu poza ASO. Pytałem tylko o możliwość samodzielnego kupna. Teraz wiem , ze jest taka możliwość. Oczywiście mógłbym zamontować hak gdzieś w certyfikowanej stacji obsługi ale podejrzewam ,ze za robotę zaoszczędziłbym może 300 zł. to wolę zrobić w ASO i mieć czystą sprawę.
Krych86
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: Hak vertykalnydo Kia Sportage 5

Post autor: Krych86 »

zusia pisze: 20 lut 2024, 11:46 dzięki za info. Nie rozpatruje montażu poza ASO. Pytałem tylko o możliwość samodzielnego kupna. Teraz wiem , ze jest taka możliwość. Oczywiście mógłbym zamontować hak gdzieś w certyfikowanej stacji obsługi ale podejrzewam ,ze za robotę zaoszczędziłbym może 300 zł. to wolę zrobić w ASO i mieć czystą sprawę.
A z ciekawości na ile Ci wycenili w ASO całość? Ja w grudniu 23 płaciłem 4300 za hak + robocizna.
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Hak vertykalnydo Kia Sportage 5

Post autor: saron22 »

Krych86 pisze: 20 lut 2024, 11:33
saron22 pisze: 20 lut 2024, 10:24
Krych86 pisze: 19 lut 2024, 17:22
Z ciekawości, masz w aucie? Hak to nie tylko kula widoczna na zewnątrz, ale też konstrukcja mocowana do auta, to też wiązka wpięta w przewody, gniazdo. Nie twierdze, że to super skomplikowana rzecz, ale mimo wszystko zawsze może być coś nie tak. I pytanie co wtedy? Kwestia różnicy w cenie czy to się opłaca.
W KIA akurat nie mam, ale mam w innym aucie. Miałem też w poprzednim. I w każdym z nich montowałem samodzielnie zakupiony przez siebie hak wraz z wiązką, modułem i tym co jest pod autem. W obu tych przypadkach były to auta nowe a montaż obrywał się nie później jak miesiąc czy dwa po wyjeździe z salonu.
Gdybym w KIA chciał zamontować hak to zrobiłbym dokładnie tak samo. Tak samo jak sam montowałem sobie moduł isg/ss. Przeglądałem już oferty haków takich producentów jak Westfalia czy BRINK i jak tylko będzie potrzeba to kupię i zamontuję.
A weryfikowałeś w ASO jak patrzą na kwestie samodzielnego wpięcia się w instalacje? Z tego co ja byłem informowany, traktują to jako zrzeczenie się właśnie z gwarancji. Jak ktoś jest tego świadomy, to spoko.
Nic nie weryfikowałem. Samochód jest mój i mogę z nim zrobić co zechcę. I nie będę się nikogo prosił co ja mogę zrobić ze swoim samochodem (za który zapłaciłem) a czego nie mogę.
Moduł isg/ss jest zamontowany zgodnie ze sztuką wg fabrycznej instrukcji montażu dokładnie tak jakby mi zamontował go człowiek „namaszczony” przez KIA (albo nawet lepiej) więc jaki ma to mieć wpływ na gwarancję?
Jeśli dowiodą, że to, że zamontowałem sobie ten moduł było przyczyną tej czy tamtej usterki to wtedy się zgodzę, że nie ma na to gwarancji.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Hak vertykalnydo Kia Sportage 5

Post autor: inquis »

W gwarancji stoi jak byk:
"12. Utrata gwarancji
Utrata praw do świadczeń gwarancyjnych następuje w przypadku: (...)
b) dokonania przeróbek pojazdu poza Siecią Autoryzowanych Warsztatów Kia i bez pisemnej akceptacji Gwaranta,
c) jeżeli pojazd zostanie uszkodzony w taki sposób, że firma ubezpieczeniowa lub inna instytucja do tego uprawniona uzna szkodę za „szkodę całkowitą” fakt ten spowoduje wygaśnięcie zobowiązań gwarancyjnych Producenta w pełnym zakresie.
Uwaga, montaż dodatkowego wyposażenia, takiego jak:– pakiety stylizacyjne nadwozia, okna dachowe, HAKI HOLOWNICZE,– a w szczególności sprzętu audio-wideo, alarmowego, nawigacyjnego oraz innych, których montaż wymaga ingerencji w oryginalną instalację elektryczną pojazdu,
jest dozwolony tylko i wyłącznie w Autoryzowanych Warsztatach Kia.
Montaż poza siecią Autoryzowanych Warsztatów Kia oraz wspomnianych Warsztatach będzie skutkował utratą gwarancji na oryginalne elementy pojazdu, na które montaż dodatkowego wyposażenia może mieć bezpośredni lub pośredni wpływ negatywny. (...)".

KII nie obchodzi to, że jesteś mega ogarniętym majstrem-klepką, odmówią naprawy gwarancyjnej i tyle. Zawsze możesz iść do sądu. Było tu kilku takich cwaniaków, co to wiedzieli lepiej i wyznawali zasadę "samochód jest mój i mogę z nim zrobić co zechcę", a potem słali do centrali KIA korne pisma z prośbami o przywrócenie gwarancji. Ale, jak mawiali Rzymianie, volenti non fit injuria...
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 12:59 przez inquis, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”