ASYSTENT ŚWIATEŁ DROGOWYCH

forum użytkowników modelu Optima
R@kson79
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2024, 09:25
model samochodu: Kia Optima GT Line 1.6 benz. 2019 rok

ASYSTENT ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Post autor: R@kson79 »

Siema. Temat już był poruszany ale w innej kwestii. Okazuje się, że u mnie ten asystent jest nieaktywny tzn nie ma go i teraz zagwózdka. Czy jest w ogóle opcja na jakieś zakodowanie włączenie tego w tym aucie? Czy może będzie konieczność wymiany kamery, bo ta która jest u mnie nie ma tej funkcji HBA. Czy ktoś w ogóle się orientuje jak to wygląda ? Dzięki
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: ASYSTENT ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Post autor: Widerski »

R@kson79 pisze: 02 lut 2024, 18:26 Siema. Temat już był poruszany ale w innej kwestii. Okazuje się, że u mnie ten asystent jest nieaktywny tzn nie ma go i teraz zagwózdka. Czy jest w ogóle opcja na jakieś zakodowanie włączenie tego w tym aucie? Czy może będzie konieczność wymiany kamery, bo ta która jest u mnie nie ma tej funkcji HBA. Czy ktoś w ogóle się orientuje jak to wygląda ? Dzięki
Myślę że jest opcja zakodowania.
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: ASYSTENT ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Post autor: SnajperGT »

Asystent świateł drogowych to nie tylko kamera w szybie...wątpię żeby dało się tak kliknąć i będzie. Poza tym, po co Ci to ? To i tak nie działa jak należy...
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: ASYSTENT ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Post autor: Widerski »

SnajperGT pisze: 06 lut 2024, 13:52 Asystent świateł drogowych to nie tylko kamera w szybie...wątpię żeby dało się tak kliknąć i będzie. Poza tym, po co Ci to ? To i tak nie działa jak należy...
Oczywiście jeszcze obok kamery, czujnik nasłonecznienia nie pamiętam dokładnej nazwy jaką określa producent, manetka czy przełącznik.., potem żeby kliknąć to trzeba wiedzieć gdzie, i mieć czym. Nie zgodzę się z tym że HBA nie działa, przeciwnie jest bardzo czuły.
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: ASYSTENT ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Post autor: SnajperGT »

Rozumiem, każdy ma swoje zdanie. Ja nie korzystam z tego w ogóle, kierowcy mrugają, że jadę na długich. Poza tym, idiotyczny sposób wyłączenia tego systemu dyskwalifikuje według mnie jego wygodne użytkowanie. Natomiast LKA w moim gruzie GT to chyba jedyna rzecz która działa poprawnie...do tej pory przynajmniej.
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: ASYSTENT ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Post autor: Widerski »

SnajperGT pisze: 06 lut 2024, 18:56 Rozumiem, każdy ma swoje zdanie. Ja nie korzystam z tego w ogóle, kierowcy mrugają, że jadę na długich. Poza tym, idiotyczny sposób wyłączenia tego systemu dyskwalifikuje według mnie jego wygodne użytkowanie. Natomiast LKA w moim gruzie GT to chyba jedyna rzecz która działa poprawnie...do tej pory przynajmniej.
Moje zdanie wynika z użytkowania aut klientów, niekoniecznie moje. Dlatego pytam na jakiej podctawie twierdzisz że system jest wadliwy. Pisałem że system jest czuły, ty temu zaprzeczasz, akurat opieram się na opinii w hyundai jeżeli chodzi o hba, ale systemy są bardzo podobne więc wątpię że w kia system działa ospale, chociaż tego nie wykluczam. Pozdrawiam
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: ASYSTENT ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Post autor: tomsen1 »

Niestety zgadzam się, że hba nie działa jeszcze na tyle solidnie, żeby móc mu zaufać. Użyłem tego raz i znowu się zgodzę - głupio się to wyłącza. Zawsze zamiast deaktywować, to włączam długie.

Sorry za offtop - na moje weź tę kasę i fundnij sobie ekstra detailing ;)
R@kson79
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2024, 09:25
model samochodu: Kia Optima GT Line 1.6 benz. 2019 rok

Re: ASYSTENT ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Post autor: R@kson79 »

I tak też zrobiłem ;) . Dzięki wszystkim za wpisy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”