Koniec 1.5 T-GDI 160KM

forum użytkowników modelu ProCeed
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Koniec 1.5 T-GDI 160KM

Post autor: tomaszko »

Marek3003 pisze: 16 mar 2024, 21:03 Mój jest 2020 i oczywiście przycisku nie ma. Więc to chyba jednak stary model.
Coś Balkan ostatnio mówił że auta z chin nie mają bo jest na to furtka. Są też komentarze, że i w niektórych modelach popularnych marek dalej nie ma. Śmieszne fakt, ale pokazuje tylko jak to wygląda w praktyce.
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Koniec 1.5 T-GDI 160KM

Post autor: ProCee_d56 »

tomaszko pisze: 16 mar 2024, 21:06 Tak, 6 lat to dużo. Oświeć mnie proszę jakie ograniczenia wprowadziła unia na 2024, że nie będzie niektórych silników i jakie wprowadza od 2025 że nie będzie już tej budy proceeda.
Sam musisz się ,,oświecać", czytając i interesując się tym, co robi szalona unia europejska.
Toyota Corolla produkowana od 54 lat, w tym czasie 12 liftingów (nie wiem jakich, bo mnie to nie obchodzi), Volkswagen Golf produkowany od 46 lat, Honda Civic produkowana od 48 itd.

Proceed produkowany tylko od 6 lat i rezygnacja z silnika 1.6 T-GDi 204 KM z powodu szalonych unijnych przepisów dotyczących CO2. Proceed GT to wersja usportowiona i nie może mieć silniczka zamiast silnika. Proceed nigdy nie był przewidziany do produkcji jako hybryda.
W Polsce kupiono 1/4 produkcji. To nie jest mało.

Stinger produkowany tylko od 6 lat i wycofany z produkcji przez szaloną unię ze względu na przepisy CO2, czyli niemodna ilość wydzielanego. Zastąpiony przez ,,modne" Kia EV6 GT. Modny, bo elektryczny, czyli mocny ,,wózek golfowy".

Temat dotyczący wycofywania świetnych samochodów ze względu na szaleństwo unii jest znany i nie będę na ten temat dyskutować.
Kto ma dostęp do internetu i umie się nim posługiwać, sam może sobie znaleźć różne informacje dotyczące tego tematu.

Mam nadzieję, że w 2025 roku Proceed będzie dalej produkowany. Może po jakimś liftingu, ponieważ karoseria ma piękny, ponadczasowy wygląd.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”