Problemy z wysprzęglikiem

forum użytkowników Kia Stonic
Ty58
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2024, 13:20
model samochodu: Stonic

Problemy z wysprzęglikiem

Post autor: Ty58 »

Dzień dobry
W sierpniu 2023 stałem się posiadaczem Stonica z 21r 1.0 120km. Podobało nam się. Żonie szczególnie. Miał 60 tys km i był zadbany. Dbam, garażuje. Było ok. W pierwszym dniu zimy XI 23r zablokowało mi skrzynię biegów. I : holowanie, serwis ASO ( bardzo ok auto zastępcze na czas naprawy, mily i kompetentny opiekun pan Jakub) i czekanie. W płynie hamulcowym (!) stwierdzono domieszkę oleju i to było przyczyną. Skąd??? Ja napewno nie dolałem! Sugerowano nieoficjalnie że podczas ostatniego przegladu 07.23r w b. dużym mieście w środkowej Polsce ( mieli już taki przypadek). "Padly" wysprzęgliki (2000 zł w aso bo gwarancja nie obejmuje :oops: :oops: :oops: :oops: ).
Przytrafiło się Państwu coś takiego? Taki błąd na przeglądzie? Nie do udowodnienia ale sam się tam nie dolał!
Jutrzejszy
Posty: 274
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Problemy z wysprzęglikiem

Post autor: Jutrzejszy »

Skoro to rocznik 2021 (domyślam się że skrzynia manualna), czy to jest wersja z miękką hybrydą (MHEV), tzn. czy ma dodatkowy akumulator w miejscu koła zapasowego?
Jeśli tak, to ma sprzęgło elektrycznie sterowane, mam wątpliwość czy używa płynu hamulcowego, ale trzeba wymieniać (co dwa lata / 30k km) osobny płyn siłownika sprzęgła.

Jeśli to nie wersja MHEV, to ma normalnie sterowane sprzęgło - więc tak jak w zwykłym samochodzie korzysta z płynu hamulcowego.
A płyn hamulcowy podlega wymianie co dwa lata / 30k km, więc mógł być wymieniony już dwa razy (bo przebieg 60k km).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”