Kia Ceed gaśnie w trakcie jazdy i nie kręci rozrusznik

forum użytkowników modelu Ceed
Maestrocfc
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2024, 18:22
model samochodu: Kia Ceed

Kia Ceed gaśnie w trakcie jazdy i nie kręci rozrusznik

Post autor: Maestrocfc »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam nadzieję, że ktoś z tego forum pomoże mi w rozwiązaniu problemu mojego samochodu. Posiadam Kię Ceed 1.4 crdi z 2017 r. Samochód do tej pory przejechał 130000 km i sprawował się bardzo dobrze. Ostatnio jednak zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Auto po odebraniu z Aso (był wymieniany przewód dolotu powietrza) zaczęło mieć problemy z odpalaniem tzn. po przekręceniu kluczyka nie działo się nic,(paliły się standardowe kontrolki) rozrusznik nie kręcił. Po kilku próbach wkładania i wyciągania kluczyka, za którymś razem rozrusznik zakręcił i silnik odpalał. Nadmienię tylko, że wcześniej coś takiego nigdy nie miało miejsca. Auto zawsze odpalało za pierwszym razem. Kilka dni po odebraniu z Aso auto znów miało problem z odpaleniem, a jak się już udało je uruchomić zgasło zaraz w trakcie jazdy i tym razem już na amen. Rozrusznik nie kręcił. Laweta zawiozła je do Aso i tam stwierdzili, że to wina akumulatora. Wymienili na nowy i dalej problem z zapalaniem. Stwierdzili problem z masą, że coś tam niby nie styka, ale już to zrobili i mogę przyjechać po odbiór, bo auto jest sprawne. Przyjeżdżam do Aso i słyszę, że nie mogą wydać mi mojego auta ponieważ nie mogą go uruchomić... Dalsza diagnostyka i nic. Wymienili kostkę w stacyjce i czujnik sprzęgła i już teraz miało być wszystko ok. Niestety po przejechaniu 400 km samochód ponownie zgasł w trakcie jazdy i już nie odpalił. Macie może jakieś pomysły co się mogło stać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”