Coś wyłączyłem i nie umiem ponownie wlaczyc

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
draxterix
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Coś wyłączyłem i nie umiem ponownie wlaczyc

Post autor: draxterix »

Panowie pomóżcie. Na wyświetlaczu przez cały czas świeciła mi się ikona kierownicy. Do systemu się przyzwyczaiłem i zacząłem mu ufać. Ni z tego ni zowego (albo ja albo samo) przestawiło mi się to tak że teraz muszę sam co wyłączenie samochodu to ręcznie aktywować z kierownicy naciskając przycisk. Pomoże ktoś jak mogę to wyłączyć permanentnie tak jak było wcześniej?
Załączniki
IMG_0579.jpeg
IMG_0578.jpeg
IMG_0578.jpeg (114.62 KiB) Przejrzano 545 razy
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Coś wyłączyłem i nie umiem ponownie wlaczyc

Post autor: Lunar GT »

Może należy przejrzeć instrukcję.
draxterix
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Coś wyłączyłem i nie umiem ponownie wlaczyc

Post autor: draxterix »

Dziękuję za odpowiedź.

Gdybym tylko takową miał nie było by pytania. Uważasz ze ją posiadając pytał bym tutaj? Dla Twojej wiedzy niestety jej nie posiadam. Ściągnąłem wersję angielską ale nie potrafię tego tam wyszukać. Skoro taka odpowiedź napisałeś może dasz radę mi to w instrukcji znaleźć i dać rzeczową odpowiedź?

Szukałem też w Google, na stronie Kia i kilku innych forach. Szczerze darował byś sobie tego typu odpowiedzi… eh.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Coś wyłączyłem i nie umiem ponownie wlaczyc

Post autor: inquis »

Spróbuj po uruchomieniu auta nacisnąć przez kilka sekund przycisk takiej właśnie kierownicy, ktory znajduje się na kierownicy:)
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Coś wyłączyłem i nie umiem ponownie wlaczyc

Post autor: MarRa »

Jeżeli nie masz polskiej instrukcji, to jest darmowa apka Kia Owners Manual. Dostępna również po polsku.
zbigniew312
Posty: 91
Rejestracja: 06 lut 2022, 17:38
model samochodu: Sportage _150 KM MHEW_7 DCT

Re: Coś wyłączyłem i nie umiem ponownie wlaczyc

Post autor: zbigniew312 »

draxterix - na[isałem w pr. wiadomości ,podj email w odpowiedzi wyślę Ci instrukcję w PDF w j.polskim.Ta ikona kierownicy to symbol systemu podążania pasem ruchu .Tak jak wyżej napisano uaktywnia się pzyciskiem na kerownicy o tym samym symbolu.Jednak ukłąd dezaktywuje się po wyłączeniu zapłonu.Obok na wyświetlaczu masz dwie linie i w nich samochód to też asystent utrzymania psa ruchu który akywuje się lub dezajtuwuje w ustawieiach samochodu , ekran główny i on działa na stale lub nie działa w zależności od ustawien.óznica tych sytemów to ten z linami utzymuje, ostrzega przy najechaniu na linie pasa ruchu ,prawą lewą , ten kierownica to utrzymuje samochód w sódku pasa ruchu i sam koryguje ruchem kierownicy utrzymanie pośrodku psa ruchu .Można by nie trzymac kierownicy i sam sobie poradzi ale wtedy ostzezenia "trzymaj ręce na kierownicy "no i bezpieczeństwo bo jakby się zepsuł nagle .....
draxterix
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Coś wyłączyłem i nie umiem ponownie wlaczyc

Post autor: draxterix »

:oops: Dzięki Zbigniew. Twoją odpowiedź dużo mi wyjaśniła, jednak jestem na 100 procent pewny ze da sie to włączyć permanentnie. Miałem to aktywne przez 2 tygodnie dzień w dzień. Jeździłem z tym systemem normalnie po mieście doceniając i ciesząc sie z tego. Zawsze po uruchomieniu silnika była aktywna ta ikona. Naprawdę na to zwracałem uwagę że mi się świeci i działa. Teraz 2 dni temu znikło i jest tak jak piszesz. Czyli aktywuje sie tylko po naciśnięciu przycisku. Musi dać się to włączyć tylko pytanie jak skoro działało cały czas :/

Wydaje mi się że jest inaczej. System gdzie masz samochodzik w środku pomiędzy liniami to asystent trzymania pasa ruchu (aktywuje się to i dezaktywuje wciskając i przytrzymując przycisk na kierownicy. Jest to przycisk gdzie jest kierownica między liniami naciskamy i przytrzymujemy). Ten system pilnuje by samochód jeździł pomiędzy liniami. Gdy świeci się na zielono odbija mi automatycznie kierownicą gdy zjeżdżam z pasa).

Symbol kierownicy o którym pisze wyżej jest to asystent utrzymania środka pomiędzy liniami. To jakby rozwiniecie tego pierwszego. Tylko ze ten system pilnuje byśmy byli na środku naszego pasa. To właśnie chce włączyć permanentnie.

Że nie mam instrukcji do samochodu :/ eh… może ktoś z kolegów mógłby sprawdzić?
patrykk
Posty: 192
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Coś wyłączyłem i nie umiem ponownie wlaczyc

Post autor: patrykk »

Domyślnie włącza się zawsze asystent pasa ruchu poziom 1 (auto między liniami) - odbija po najechaniu na linie lub ostrzega w zależności od ustawień, można go wyłączyć poprzez przytrzymanie przycisku "kierownicy" na kierownicy przez 3 sekundy i tak samo ponownie włączyć, asystent działa od prędkości ok 60 km/h tak aby nie szarpać kierownicą w terenie zabudowanym

asystent pasa ruchu poziom 2 (kierownica) - zawsze włącza się ręcznie poprzez wciśnięcie przycisku "kierownicy" na kierownicy, działa od niskiej prędkości
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Coś wyłączyłem i nie umiem ponownie wlaczyc

Post autor: Lunar GT »

draxterix pisze: 19 sty 2024, 08:12 Gdybym tylko takową miał nie było by pytania.
Nie sądziłem że do nowego samochodu nie dali Ci instrukcji(pewnie to kolejna wada KIA)
W tym temacie ją znajdziesz
viewtopic.php?p=70972#p70972
draxterix
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Coś wyłączyłem i nie umiem ponownie wlaczyc

Post autor: draxterix »

patrykk pisze: 19 sty 2024, 10:47 Domyślnie włącza się zawsze asystent pasa ruchu poziom 1 (auto między liniami) - odbija po najechaniu na linie lub ostrzega w zależności od ustawień, można go wyłączyć poprzez przytrzymanie przycisku "kierownicy" na kierownicy przez 3 sekundy i tak samo ponownie włączyć, asystent działa od prędkości ok 60 km/h tak aby nie szarpać kierownicą w terenie zabudowanym

asystent pasa ruchu poziom 2 (kierownica) - zawsze włącza się ręcznie poprzez wciśnięcie przycisku "kierownicy" na kierownicy, działa od niskiej prędkości
No właśnie nie. Miałem to cały czas aktywne a nigdy tego ręcznie nie włączałem. Było na 100 procent permanentnie bo naprawdę zwróciłem na to uwagę. Wejdź do salonu do dowolnego samochodu z pakietem AE plus I domyślnie się to świeci …

Dzięki instrukcji wiem w jaki sposób sie to wyłączyło. To system LFA rodział 6-124. Nie trzymałem łap na kierownicy dłużą chwilę i walnęło komunikat - dezaktywowano asystenta i od tej chwili jakby przeszedł z trybu automatycznego w manualny gdzie trzeba to każdorazowo aktywować ręcznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”