Moduły, wymiana, kod PIN...

forum użytkowników modelu Rio
agami
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2024, 20:28
model samochodu: KIA RIO 3 1.4B 109KM 2012 3d

Moduły, wymiana, kod PIN...

Post autor: agami »

Witam,

Czy KIA RIO posiada indywidualny kod PIN do pojazdu?
Np. przy wymianie wadliwego modułu (sterownik silnika, ECU, BCM, itd...) na taki sprawny z używki (dawcy)? - ktoś to ogarniał, czy tylko ASO bo za trudne...?

Takie rzeczy robiłem w starej Vectra C i wszystko było do zrobienia razem z vectraklub.pl.
Jeśli jest w KIA również PIN to taki moduł powinien być wylogowany z pojazdu dawcy i/lub znany PIN. Aby go zalogować do biorcy wiadomo należało go zalogować poprzez PIN biorcy. - czy tak to jest w RIO?

Kolejną kwestią są ustawienia i aktywacja odpowiednich funkcji zgodna z wyposażeniem czy ustawieniami.
Jak to jest w KIA RIO?
Jak uzyskać taki kod PIN bo nie posiadam?

P.S. W starej Vectra C miałem taką kartę i tam był podany PIN serwisowy do auta.
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Moduły, wymiana, kod PIN...

Post autor: Widerski »

Zacznijmy od tego czym chcesz to robić, jakim urządzeniem dysponujesz? Pin uzyskasz z ASO, płatnych baz, lub u mnie na miejscu z samochodemem.
agami
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2024, 20:28
model samochodu: KIA RIO 3 1.4B 109KM 2012 3d

Re: Moduły, wymiana, kod PIN...

Post autor: agami »

Dzwoniłem do ASO i nie chcieli mi podać, że nie ma takiej możliwości bo taka polityka... :lol:
Rozumiem, że przez telefon to nie, ale mówiłem, że podjadę z dokumentami.
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Moduły, wymiana, kod PIN...

Post autor: Widerski »

agami pisze: 17 sty 2024, 18:00 Dzwoniłem do ASO i nie chcieli mi podać, że nie ma takiej możliwości bo taka polityka... :lol:
Rozumiem, że przez telefon to nie, ale mówiłem, że podjadę z dokumentami.
i jak sprawy idą, co do wymiany poszczególnego modułu, to zapomniałem dodać, że producent nakazuje zrobić kopie danym urządzeniem i potem ją wgrać do danego modułu, np kodowanie twojego układu ESC. producent przwiduje czytanie i zapis sterownika, ale są wyjątki i można przeprowadzić ręczne kodowanie. Do tego jest potrzebny kod aby go ręcznie wprowadzić. Ostatnio miałem przypadek kodowania pompy abs w pełnym elektryku kia ev6, Zrobiłem to poprzez kopiowanie i wgranie do sterownika, auto bez dtc,w ruchu.
Tak więc można robić różne rzeczy, kwestia pieniedzy i wiedzy.
kup sobie https://www.asdarts.de/en/hyundai_kia
Będziesz robił poszczególne modele H/K w wąskiej specjalizacji jak wymiana, podmiana, zapis, przeczytanie danego sterownika i to wszystko w rocznikach 2024.
Kiedyś składano ogień za pomocą pary kamieni, dziś masz w castoramie z a50zł zestaw do grzania papy na butle lpg, który śmiało może zostać okrzyknięty miotaczem ognia, porównanie do opcoma i vectry b
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”