Kierownica z EV6 lub EV9 w Sorento?

forum użytkowników modelu Sorento
Pawel_W
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:27

Kierownica z EV6 lub EV9 w Sorento?

Post autor: Pawel_W »

Dzień dobry.
Miałem okazje przejechać się EV6 i siedzieć w EV9. W tych autach kierownica podoba mi się znacznie bardziej. (i jest praktyczniejsza - bardzo nie lubie tego dużego piano black trzeciego ramienia w sorento)
I taka myśl by wymienić kierownice. Ktoś się orientuje czy guziki (o ile pełnią tą samą funkcje) będą działać?

Po małej inspekcji w EV6 (nie GT) są te same przyciski, brakuje łopatek ale to akurat bez znaczenia (jechałem po lodo śniegu w trybie snow i nawet nie musiłem startować z 2ki)
EV9 kiera mi bardziej siedzi ale ma 2 przyciski więcej więc może być niekompatybilna..
inquis
Posty: 1259
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kierownica z EV6 lub EV9 w Sorento?

Post autor: inquis »

Pawel_W pisze: 15 sty 2024, 08:41 Dzień dobry.
Miałem okazje przejechać się EV6 i siedzieć w EV9. W tych autach kierownica podoba mi się znacznie bardziej. (i jest praktyczniejsza - bardzo nie lubie tego dużego piano black trzeciego ramienia w sorento)
I taka myśl by wymienić kierownice. Ktoś się orientuje czy guziki (o ile pełnią tą samą funkcje) będą działać?

Po małej inspekcji w EV6 (nie GT) są te same przyciski, brakuje łopatek ale to akurat bez znaczenia (jechałem po lodo śniegu w trybie snow i nawet nie musiłem startować z 2ki)
EV9 kiera mi bardziej siedzi ale ma 2 przyciski więcej więc może być niekompatybilna..
Świetny żart. Zrobił mi dzień. Gratulacje i Powodzenia.
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kierownica z EV6 lub EV9 w Sorento?

Post autor: PiterW »

Pawel_W pisze: 15 sty 2024, 08:41 Dzień dobry.
Miałem okazje przejechać się EV6 i siedzieć w EV9. W tych autach kierownica podoba mi się znacznie bardziej. (i jest praktyczniejsza - bardzo nie lubie tego dużego piano black trzeciego ramienia w sorento)
I taka myśl by wymienić kierownice. Ktoś się orientuje czy guziki (o ile pełnią tą samą funkcje) będą działać?

Po małej inspekcji w EV6 (nie GT) są te same przyciski, brakuje łopatek ale to akurat bez znaczenia (jechałem po lodo śniegu w trybie snow i nawet nie musiłem startować z 2ki)
EV9 kiera mi bardziej siedzi ale ma 2 przyciski więcej więc może być niekompatybilna..
Ty tak na serio? :)
Chyba już nie te czasy aby ot tak móc sobie zmieniać tak ważne elementy samochodu jak kierownica.

Gdyby Ci się to udało technicznie rozwiązać to zapewne:
1. W razie wypadku ubezpieczyciel mógłby powiedzieć że to była Twoja wina i odmówić wypłaty ubezpieczenia, gdyż kierownica była niehomologowana z danym pojazdem i mogła nie zadziałałać prawidłowo (skręcanie, włączanie/wyłączanie systemów wspomagania, ustawianie tempomatu itp.), zasłaniać widok/wskaźniki.
2. Poduszka powietrzna (wielkość, kształt) jest zapewne policzona pod konkretny samochód, więc w wypadku może nie zadziałać prawidłowo - nie zapewnić bezpieczeństwa, albo wręcz spowodować jakieś uszkodzenia ciała
3. Prawdopodobna utrata gwarancji na cały bądź część samochodu.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”