KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

forum użytkowników Kia Stinger
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: covall »

To jest prawdopodobnie aktualizacja systemu obsługi. Silnika na pewno nie, żaden producent takiej możliwości nie daje.
Kia posiada części Plug & Play czyli wymieniasz i powinno działać jedynie gdy pochodzi z wyższego modelu to trzeba zrobić konfigurację. Bardziej chodzi o rejonizację. Osobiście sprawdzałem licznik z EU do USA i nie działa wyświetlacz, działają kontrolki. To samo z wyświetlaczem nawigacji z EU do USA nie działa. Nie mam radia z EU bo z chęcią bym sprawdził co się stanie jak podmienię te trzy rzeczy, być może wtedy wszystko zadziała.
Chyba że już ktoś wymieniał radio albo całość.
1.jpg
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Widerski »

Wymieniałem licznik w eu Hyundai I30 2020r i trzeba było podać kod konfiguracyjny z bazy Hyundai tzw kod CLU. To samo dotyczy poduszek wtedy będziesz potrzebował kod ACU. Więc w nowszych rocznikach na pewno nie jest plug&play nie dawno kia ev6 wymiana pompy ABS znowu kod, który musisz podać do interface, żeby dany moduł /sterownik przystosować. W USA jest to samo bo jak się loguje do bazy USA to kody są dostępne.
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: covall »

Mówię tu o samochodach z rynku USA, Europa to inna bajka tzn. jakieś wymagania, obostrzenia normy itp.
Natomiast te z rynku USA tym rygorom nie podlegają, niektóre w zależności od stanu mogą nie mieć immobilisera, nie muszą rejestrować w sterowniku określonych danych które zgodnie z dyrektywami UE są obowiązujące itd.
Ok ale akurat mam możliwość sprawdzenia i podmienienia licznika i wyświetlacza z Stingera USA.
Sprawdzę i będzie jasne czy tak czy nie.
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Widerski »

[quote=covall post_id=94468 time=1707491532 user_id=7764]
Mówię tu o samochodach z rynku USA, Europa to inna bajka tzn. jakieś wymagania, obostrzenia normy itp.
Natomiast te z rynku USA tym rygorom nie podlegają, niektóre w zależności od stanu mogą nie mieć immobilisera, nie muszą rejestrować w sterowniku określonych danych które zgodnie z dyrektywami UE są obowiązujące itd.
Ok ale akurat mam możliwość sprawdzenia i podmienienia licznika i wyświetlacza z Stingera USA.
Sprawdzę i będzie jasne czy tak czy nie.
[/quote]

Naczytałeś, nasłuchałeś się głupot.
przecież pisałem wyżej że w USA też te kody występują. Każdy kod jest inny, jest dedykowany pod dany vin.
Jeżeli chodzi o kod immobilisera to jest dodatkowo płatny w bazie USA, więc wątpię, że wymagają płatności za kody które ty twierdzisz że nie są potrzemne bo immo w niektórych nie występuje.
To że wymienisz licznik, nic tym nie sprawdzisz. Kontrolki świecą bo clu nie jest ADOPTOWANE,ZŁONACZONE(specjalnie dla saron22).
Tak jak pisałem, w UE jak i w USA występują kody typu: clu, acu. Oczywiście jak zawsze to co piszę jestem w stanie udowodnić, więc zamieszczam dane, czerwona kropka cię naprowadzi
Załączniki
Forum Kiia.png
Forum Kiia.png (43.42 KiB) Przejrzano 990 razy
Ostatnio zmieniony 09 lut 2024, 23:27 przez Widerski, łącznie zmieniany 4 razy.
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: covall »

No super ja oprócz czytanie jeszcze sprawdzam, a ty czytasz co ci podpowie producent i skoro tak napisałeś to pokusiłem się o podmianę liczników i wychodzi na to że liczniki z USA są Plug & Play
Zdjęcie 1 to licznik oryginalny, zdjęcie 2 to licznik z innego Stingera USA (wymieniłem mu tarcze żeby nie było), zdjęcie 3 licznik EU
Także lepiej sprawdzić coś osobiście wtedy ma się pełną wiedzę a nie tylko teoretyczną.
Tak samo z lampami przednimi działają USA do EU i odwrotnie, przetwornice to samo , maglownicą to samo i jeszcze parę innych ..... i ja mam taką wiedzę bo to robiłem a nie czytałem opis producenta.
Załączniki
3S.jpg
3S.jpg (89.15 KiB) Przejrzano 976 razy
2S.jpg
2S.jpg (107.82 KiB) Przejrzano 976 razy
1S.jpg
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: covall »

Zdjęcia wyświetlone w odwrotnej kolejności
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Widerski »

covall pisze: 09 lut 2024, 19:29 No super ja oprócz czytanie jeszcze sprawdzam, a ty czytasz co ci podpowie producent i skoro tak napisałeś to pokusiłem się o podmianę liczników i wychodzi na to że liczniki z USA są Plug & Play
Zdjęcie 1 to licznik oryginalny, zdjęcie 2 to licznik z innego Stingera USA (wymieniłem mu tarcze żeby nie było), zdjęcie 3 licznik EU
Także lepiej sprawdzić coś osobiście wtedy ma się pełną wiedzę a nie tylko teoretyczną.
Tak samo z lampami przednimi działają USA do EU i odwrotnie, przetwornice to samo , maglownicą to samo i jeszcze parę innych ..... i ja mam taką wiedzę bo to robiłem a nie czytałem opis producenta.
Twoje sprawdzanie już ci napisałem ile jest warte.
Napisałem, że pracuję w tym temacie i wymieniałem takie rzeczy w rynku USA, jak i w UE, Więc moja wiedza nie pochodzi tylko z teori producenta, bo została sprawdzona fizycznie. Podane scr o tym świadczą.
Poproszę cię o pełny raport z całego systemu który, pokaże ilość DTC na całym ecu!!!
Zdjęcie które wstawiłeś obojętnie w jakiej kolejności, nie pokazuje poprawnego adoptowanego,złonaczonego CLU(licznika), dlatego iż po odpaleniu silnika nie może świecić się tyle kontrolek!!!(żeby nie było, że nie zauważyłem silnika który na zdjęciach nie jest odpalony)
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: covall »

No cóż wątek w którym piszemy dotyczy czego innego i nie chcę żeby ktoś miał do mnie pretensje, ale odpiszę.
Po pierwsze samochód w którym zrobiłem zdjęcie jest na warsztacie bez chłodnic , BRAWO nie jest uruchomiony
Nie chciałem ciągnąć tego wątku ale widzę że jesteś bardzo oblatany w KIA i HYUNDAI szacun.
Ty musisz ściągać kod pin do kodowania kluczy a ja który nie mam zielonego pojęcia o tym koduje te klucze bez pin.
Jestem maluczkim w porównaniu do ciebie.
pozdrawiam
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Widerski »

covall pisze: 09 lut 2024, 21:42 No cóż wątek w którym piszemy dotyczy czego innego i nie chcę żeby ktoś miał do mnie pretensje, ale odpiszę.
Po pierwsze samochód w którym zrobiłem zdjęcie jest na warsztacie bez chłodnic , BRAWO nie jest uruchomiony
Nie chciałem ciągnąć tego wątku ale widzę że jesteś bardzo oblatany w KIA i HYUNDAI szacun.
Ty musisz ściągać kod pin do kodowania kluczy a ja który nie mam zielonego pojęcia o tym koduje te klucze bez pin.
Jestem maluczkim w porównaniu do ciebie.
pozdrawiam
Jeżeli chodzi o wyciągnięcie pinu immo to rozmawiamy o procedurze zgodnie z producentem obojętnie jakie warunki czy USA czy EU. Wiadomo że jest kilkanaście czołowych urządzeń które wyciągają pin, obojętnie czy za pomocą zrzutu,czy przez programator na Ławce,czy przez obd. Z reguły przy najnowszych rocznikach oprócz producenta nie podejdziesz żadnym urządzeniem. Nie wiesz jakie urządzenia posiadam więc nie wygaduj głupot że muszę pin ściągać od producenta, bo nie muszę😁.
Posiadam wiele sprzętu, a i tak zawsze będzie mało.
Nikt nie wie wszystkiego, to normalne uczymy się całe życie, nie rób z siebie ofiary w stosunku do mnie.
Z tanich urządzeń dostępnych chobistycznie jest urządzenie autel km100,posiadam je od producenta do testów już 2 lata, mało używany, ale dobrze wyciąga piny z k/h, i nie tylko inne marki np Suzuki offline i kod pin jest. Przejrzyj film kluczyk uniwersalny zostaje zastąpiony oem
https://youtu.be/-hqYIW6eOms?feature=shared
https://youtu.be/KK_-ywQy8Ww?feature=shared
Pisać o sprzęcie motoryzacyjnym to można w nieskończoność.
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: covall »

Po raz kolejny nie na temat postu ale odpowiem bo widzę że uważasz się za specjalistę, ale nie za bardzo wiem czy od elektroniki.
Odnośnie pinu to sam pisałeś że trzeba mieć kody z bazy danych:

"Jeżeli chodzi o kod immobilisera to jest dodatkowo płatny w bazie USA, więc wątpię, że wymagają płatności za kody które ty twierdzisz że nie są potrzemne bo immo w niektórych nie występuje"

Ja nie potrzebuje pinu nie muszę go wyciągać i odczytywać, koduje klucz i już

Po drugie jeśli myślałeś że z poziomu samochodu można by było zaktualizować sterownik silnika to już tego nawet nie będę komentował.

" O tej poprawce z poziomu samochodu nie słyszałem to dotyczy radia czy sterownika silnika?"

Po trzecie zastanawiam się czy ty wiesz o czym piszesz.

"Poproszę cię o pełny raport z całego systemu który, pokaże ilość DTC na całym ecu!!!"

Dla niewtajemniczonych ilość DTC to ilość kodów błędów w danym sterowniku a ECU to sterownik silnika "Electronic Control Unit "
Co ma piernik do wiatraka skoro mówimy o liczniku radiu itp. a ty chcesz kody błędów ze sterownika silnika????

Jeżeli chcesz nadal dyskutować na temat elektroniki to zapraszam na priv
Z wykształcenia jestem elektronikiem i prowadziłem warsztat elektroniki samochodowej przez ponad 20 lat więc co nieco w głowie mi zostało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”