KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

forum użytkowników Kia Stinger
Cykor1971
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2024, 14:18
model samochodu: KIA Stinger GT2

KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Cykor1971 »

Cześć; czy ktoś z użytkowników KIA STINGER miał podobny problem ? Jesli tak to czy mogę prosić o odpowiedź czy i jak udało się podobny problem rozwiązać.
Kupiłem w USA KIA STINGER GT2 rok 2018, i od początku użytkowania jednostka multimedialna przy użytkowaniu przerywa. Jest to delikatne ciągłe przycinanie dźwięku (taka mniej niż sekunda przerwa ale stała wielokrotnie powtarzana w ciągu minuty) które po dłuższej jeździe jest uciążliwe. Problem dotyczy wg mnie jednostki multimedialnej bo tak samo się zachowuje jak jest włączone radio , czy muzyka z USB, czy muzyka z telefonu czy nawet jeśli uruchomię opcję muzyki nastrojowej która jest na stałe w samochodzie .
Jednostki nie przerabiałem, zmieniłem tylko w opcji administracyjnej częstotliwość by odbierać polskie stacje radiowe, ale od razu podpowiem problem występował przed ta zmianą również więc to nie miało wpływu.
Moje multimedia jest z rynku USA czyli ma w sobie również moduł wzmacniacza w odróżnieniu od jednostek w wersji europejskiej gdzie wzmacniacz jest osobno. Moja jednostka ma numer: 96560-J5650FHV.
Szukam pomysłu co zrobić by problem rozwiązać myślę czy to nie coś ze wzamacniaczem, może zimne luty ...
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: covall »

A czy spróbowałeś zalogować się do sieci z poziomu samochodu i zrobić aktualizację.
Cykor1971
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2024, 14:18
model samochodu: KIA Stinger GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Cykor1971 »

Nie nie robiłem aktualizacji ale te przerwy występują niezaleznie czego słucham tj. na radiu, na muzyce puszczanej z telefonu czy jak puszczam muzykę z USB. Zawsze są przerwy takie mikro przerwy ale przy dłuższym słuchaniu jest to uciążliwe
Cykor1971
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2024, 14:18
model samochodu: KIA Stinger GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Cykor1971 »

Niestety nawet nie wiem jak miałbym sam zaktualizować oprogramowanie mój Stinger to rok modelowy MY18
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: covall »

Z telefonu zrób router, zarejestruj wifi w samochodzie do twojego routera (telefonu) wejdź w menu i uaktywnij aktualizację systemu.
I tyle
Cykor1971
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2024, 14:18
model samochodu: KIA Stinger GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Cykor1971 »

Hej aktualizacja oprogramowania nie pomogła, nadal sygnał się zrywa i są przerwy niezależnie co słucham radio, muzyka z telefonu USB czy nawet jak puszczam te dźwięki relaksacyjne szum fal kominka itd. są przerwy słyszalne. Pewnie wzmacniacz albo coś jest w tym media walnięte a że jest z USA nie mogę znaleźć o takim symbolu może ktoś ma ? 96560-J5650FHV
Cykor1971
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2024, 14:18
model samochodu: KIA Stinger GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Cykor1971 »

Albo może ktoś zna osobę firmę która naprawia multimedia do KIA ?
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Daniel112 »

Cześć, a nie ma czasem ochrony komponentu. Może było popsute ktoś wsadził żeby sprzedać auto w komplecie i nie ogarnął tematu.
Tylko trzeba się dowiedzieć czy faktycznie występuje ochrona komponentu.
Pozdrawiam
Możesz spróbować tutaj, kiedyś korzystałem z ich usług
https://oematic.pl/
Cykor1971
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2024, 14:18
model samochodu: KIA Stinger GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Cykor1971 »

dzięki za jakiś kontakt zadzwonię do nich, a jeśli chodzi o ochronę komponentu to KIA nie ma czegoś takiego, nie sądzę by ktokolwiek coś grzebał jak rozkręcałem to widziałem że śruby nie były ruszane
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Widerski »

W Sorento z usa widziałem poprawkę na logike radia,ale taki updated jest wykonywany przez obd i dotyczy całego sterownika silnika. O tej poprawce z poziomu samochodu nie słyszałem to dotyczy radia czy sterownika silnika? Nie wymieniałem jeszcze radia więc nie mogę powiedzieć czy radio ma ochronę komponentu, ale np licznik,czy np pompa ABS taka ochronę posiada. Nie wszystkie modele i roczniki ale jest coś podobnego jak w VW ochrona komponentu. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”