[NIRO HEV SG2] Update oprogramowania, problemy z Android Auto

forum użytkowników Kia Niro
miazga
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2023, 14:29
model samochodu: Niro HEV '23

[NIRO HEV SG2] Update oprogramowania, problemy z Android Auto

Post autor: miazga »

To właściwie dwa osobne tematy, ale mają wspólny mianownik, którym jest Android Auto :)

O co chodzi: właściwie od początku mam problem z Android Auto - niezależnie od tego z jakiego korzystam telefonu (Xiaomi, Poco, Samsung) - za każdym razem po kilku minutach połączenie z AA się resetuje. Czasami kompletnie siada i auto twierdzi, że kabel jest nie teges. Testowałem z różnymi telefonami, z tanimi kablami, z kablami dołączonymi do telefonu, z drogimi kablami - zawsze to samo. Szlag mnie trafia.

I tutaj płynnie przejdę do drugiej części wątku - do tej pory zrobiły mi się automatycznie (over the air) dwie aktualizacje. ALE zauważyłem, że ta z jesieni ma inny numer wersji niż ta dostępna na stronie Kii do samodzielnej aktualizacji. I przede wszystkim:
Aktualizacja ze strony Kii ma rzekomo wprowadzać bezprzewodowe Android Auto (w czym upatruję końca walki z AA w samochodzie): https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/O2CqMy

Sęk w tym, że próbowałem już trzykrotnie - i za każdym razem w połowie "ręcznej" aktualizacji wywala "błąd aktualizacji".

Komuś udało się zainstalować tą wersję? Bądź zna sposób na uporanie się z problemami z AA. Help! :D
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: [NIRO HEV SG2] Update oprogramowania, problemy z Android Auto

Post autor: Legal »

miazga pisze: 08 sty 2024, 12:23
Aktualizacja ze strony Kii ma rzekomo wprowadzać bezprzewodowe Android Auto (w czym upatruję końca walki z AA w samochodzie):
Gdybyś przeczytał mój wpis viewtopic.php?p=92894#p92894 wiedziałbyś,że aktualizacja ta rozwiązuje problem tylko dla ccNC (infotanment 6 generacji) np. EV6, EV9.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2024, 13:11 przez Legal, łącznie zmieniany 1 raz.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: [NIRO HEV SG2] Update oprogramowania, problemy z Android Auto

Post autor: Legal »

miazga pisze: 08 sty 2024, 12:23
Komuś udało się zainstalować tą wersję? Bądź zna sposób na uporanie się z problemami z AA. Help! :D
Mnie się udało :) Ale to nie zmieni Androida Auto na bezprzewodowy w Niro.
Nie miałem problemów z AA przewodowym na Samsungu, chińskie komórki mogą zawodzić bo ich systemy operacyjne to już nie są Androidy.
Bezprzewodowo, po zakupie modułu CarlinKIt, też nie mam problemu na Samsungu.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2024, 13:49 przez Legal, łącznie zmieniany 1 raz.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: [NIRO HEV SG2] Update oprogramowania, problemy z Android Auto

Post autor: colins »

Ponadto aktualizacje OTA są zawsze spóźnione do tych zamieszczonych na stronie KIA.
Co do problemów z Android Auto (przez kabel), to zwykle winny jest kabel i wcale nie jest tak, że skoro samochód jest koreański, to telefon też musi. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: [NIRO HEV SG2] Update oprogramowania, problemy z Android Auto

Post autor: Legal »

Huawei mi nie działał. I to od razu na etapie uruchamiania się wysypywał. Piszę z własnego doświadczenia.
Oczywiście są też telefony poza chińskimi, które nie są koreańskie ;)
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: [NIRO HEV SG2] Update oprogramowania, problemy z Android Auto

Post autor: colins »

U mnie działają dla odmiany bez problemu dwa chińczyki.
Nadal uważam, że w przypadku problemów głównym winowajcą jest zwykle kabel i trzeba po prostu poeksperymentować z różnymi.
Obecnie śmigam sobie na takim kablu jak z poniższej wstawki i żaden telefoniczny chinol mu się nie oprze... :mrgreen:
https://allegro.pl/oferta/ugreen-przewo ... 2324548483
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: [NIRO HEV SG2] Update oprogramowania, problemy z Android Auto

Post autor: Legal »

Android Auto używałem 3 lata w Sportage IV na kablu. Początkowo był to telefon Xiaomi, potem Huawei. W czasie oczekiwania na Niro, przez jakiś czas jeździłem serwisowym Sportage V. Przepiąłem telefon Huawei z dotyczasowym kablem i wszystko działało bez problemów.
Po odebraniu Niro i podpięciu tego samego zestawu, przy uruchamianu, Android Auto pokazywał czerwone ekrany i odmawiał startu. Przekopałem fora i internet; wykonałem wszystko co można, zmieniałem też kable. Bez skutku. Miałem również wówczas aktualny soft.

Kiedy podpiąłem pierwszego lepszego Samsunga ... wszystko ruszyło bez problemu. Nigdy nie dowiem się, jaki element układanki był przyczyną.
Zmieniłem telefon na stałe. Teraz dokupiłem CarlinKit 5.0 ;)
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: [NIRO HEV SG2] Update oprogramowania, problemy z Android Auto

Post autor: marcinos »

Ja też uważam, że głównym winowajcą jest kabel bo jak bawiłem się kablami z TEDIEGO to AA siedział i kwiczał, jak zmieniłem go na jakiś lepszy, Baseus to śmiga zarówno na telefonie Samsung jak i Oppo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”