Kia vs. Kuna

forum użytkowników modelu Sorento
Manieczek
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2022, 22:47
model samochodu: Kia sorento PHEV

Kia vs. Kuna

Post autor: Manieczek »

Cześć,
Czy ktoś z was walczył z kunami przegryzajacymi przewody od chłodnicy?? Odkąd mam samochód 2 lata, to już dwa razy mi się zdarzyło nie wyjechać na trasę z uwagi na wyciek płynu do chlodnicy, najgorsze jest to że systemy kia tego nie monitorują :(

Dziś natomiast spotkała mnie inna sytuacja, podejrzewam znów kune, otóż przy odpaleniu pełno kontrolek awarii i koniec końców padł całkowicie. Wstępnie stwierdziłem padnięty akumulator, ale i płynu do chłodnicy dość mało bo na minimum. Byłby to trzeci raz od dwóch lat, pechowy samochód :) ogólnie mamy 4 samochody i tylko w kia się takie rzeczy dzieją.

Awaria akumulatora już nam się kiedyś zdarzyła i nie była to wina kuny, w zasadzie nie wiadomo kogo, bo serwis nic nie stwierdził. Naładowali akumulator i oddali auto. Teraz podejrzewam coś poważniejszego :( auto z roku 2021 z serii już My22.

Czy tylko u mnie takie problemy występują? Czy u kogoś również takie rzeczy?
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: raku »

Moje Sorento też z 2021 i też MY2022.
Przebieg 46000 km.
Zero problemów.

No może jedynie jakieś stuki z prawego tylnego koła.
Ale jak pisałem, zanikają po przejechaniu paru km.
Ot taki dziwny objaw :/
Manieczek
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2022, 22:47
model samochodu: Kia sorento PHEV

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: Manieczek »

U mnie jeszcze jest reset ekranów podczas jazdy, zdarzyło się to dwa razy, zapomniałem dopisać wcześniej. Dość poważny problem, gdy znika całkowicie licznik i ekran i nagle się włącza podczas jazdy. Jak myślicie który ASO by rzetelnie zajął się samochodem, by to się nie powtórzyło ?
MarcG
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2023, 15:43

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: MarcG »

Ostatnio bydlaki nadgryzły mi przewód od chłodnicy do zbiornika wyrównawczego. Jedyny sposób to nasypać pod maskę pieprzu mielonego na grubo :D
Walczyłem z tymi bydlakami parę lat bo mi się zalęgły na poddaszu.
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: PiterW »

Manieczek pisze: 06 sty 2024, 21:34 U mnie jeszcze jest reset ekranów podczas jazdy, zdarzyło się to dwa razy, zapomniałem dopisać wcześniej. Dość poważny problem, gdy znika całkowicie licznik i ekran i nagle się włącza podczas jazdy. Jak myślicie który ASO by rzetelnie zajął się samochodem, by to się nie powtórzyło ?
Raz też tak miałem przy jeździe autostradowej że czarny wyświetlacz liczników się zrobił, samochód jechał dobrze, jakby nigdy nic, prędkość na HUDzie dobrze się wyświetlała, a po kilku sekundach na licznku zegarów animacja KIA i widok zegarów ponownie wskoczył.

Drugie zdarzenie z podobnej kategorii to takie, że po uruchomieniu auta na wyświetlaczu liczników było wszystko po koreańsku (chyba), a na wyświetlaczu od infotainmentu po polsku. Zmiana języka na chwilę pomogła, być może restart też by pomógł, ale tego nie sprawdziłem.
gauges 123.jpg
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
Manieczek
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2022, 22:47
model samochodu: Kia sorento PHEV

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: Manieczek »

ahh ta elektronika, czy tylko ja mam wrażenie, że KIA nie jest w tym dobra? i że ten samochód za 10 lat będzie trupem elektronicznym?
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: raku »

Ponad 2 lata użytkuję Sorento i zero problemów.

W podobnym okresie czasu, mój brat miał już osobną teczkę ze wszystkimi problemami zgłoszonymi do ASO w jego Audi A4.

Kolejny brat już miał w tym czasie awarię skrzyni DSG w Seacie.

A inny znajomy co chwilę jeździł i oddawał swoje nowe BMW do naprawy w ASO.

Chyba nie jest aż tak źle jednak z Sorento.
Inaczej forum byłoby już pełne tematów o usterkach.

I oby tak pozostało :)
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: Soplus »

Mi w Sorce na razie "odpukać" nic się nie dzieje, raz czujnik ciśnienia w oponie zamarzł. W poprzednim Superbie resety ekranu głownego i deski elektronicznej parę razy się zdażyły.
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: MHZ »

U mnie jak na razie pierdoły. Ponad 2.5 roku za nami i 51 tys km. Od czasu do czasu wariujace czujniki cisnienia w oponach, pojawia sie kontrolka sprawdz TPMS potem samo sie resetuje i dziala. Wymienia na gwarancji jeden czujnkk ktory daje bledy wg komputera zobaczymy czy pomoze.
No i drugi swiezy temat to stuki w zawieszeniu z tylu, beda robierac zobaczymy. Ale auto jezdzi :)
Ramke od HUDa w ktorej puscil zaczep i plyn falownika pomijam.
Ze 2 razy przytrafil mi sie reset dotykowego ekranu. Tzn raz reset a drugi raz zawiecha tak ze trzeba bylo wylaczyc i wlaczyc zaplon ponownie i dopiero zaczelo dzialac.
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: raku »

Poproszę o info zwrotne, gdy będzie coś wiadomo z tymi stukami z tyłu.

Ale to lepiej będzie wtedy przejść na nowy wątek, gdyż to kun nie dotyczy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”