Wycieraczki automatyczne

forum użytkowników modelu ProCeed
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Wycieraczki automatyczne

Post autor: Marek3003 »

Taki ciekawy przypadek. To, że w trybie auto wycieraczki działają tak jak sobie chcą to jedno ale u mnie potrafią zatrzymać się w pionie. Cały dzień dziś padało i trasa. W trybie auto co dziwne zatrzymują się na wysokości naklejki rejestracyjnej na szybie albo schodzą całkiem do dołu . Całkowicie bez logiki. Albo ruszą raz i zostają w pionie. Śmiesznie się jedzie w deszczu takim samochodem. Jechałem tak jakieś 3-4 minuty i nic. Potem przestawiłem dźwigienkę na 0 dalej nic. Dopiero ruch na dół - pojedynczy ruch wycieraczki powoduje że wracają na dół.
Czekam do 15.01. na wizytę w Aso. W przyszłym tygodniu poprawi się pogoda więc jest dobrze. Jednak chyba w w203 działały lepiej? Samochód ma aż 36 tys przebiegu. A może to nie wada a cecha? Dobrze, że nagrałem kilka filmów. Wrzucę na YouTube.
Załączniki
IMG_2024-01-03-190347.png
IMG_2024-01-03-190559.png
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Wycieraczki automatyczne

Post autor: ProCee_d56 »

Nie może być wada, ponieważ w moim Proceed, tak jak i u innych, to nie występuje.
Nie może być też cechą, ponieważ tak w moim jak i u innych, to również nie występuje.
To pewnie jest zwykła usterka, co zdarza się w każdym samochodzie i wymaga naprawy w serwisie.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Appassionato
Posty: 111
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Wycieraczki automatyczne

Post autor: Appassionato »

To ewolucja cechy trybu auto. Działają teraz jeszcze bardziej jak chcą :D
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wycieraczki automatyczne

Post autor: Marek3003 »

Appassionato pisze: 03 sty 2024, 22:47 To ewolucja cechy trybu auto. Działają teraz jeszcze bardziej jak chcą :D
Dzięki 😀 choć trochę rozbawiłem się. Ciekawe czy też będę rozbawiony po powrocie z Aso. Ale co może się stać …mam 7 lat gwarancji
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Wycieraczki automatyczne

Post autor: dam9an »

tak z ciekawości - próbowałeś zmniejszyć czułość wycieraczek>?
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wycieraczki automatyczne

Post autor: Marek3003 »

Aso stwierdziło że do wymiany jest silniczek wycieraczek. Czyli musi to być dość skomplikowane urządzenie. Nie tylko wtyczka na 2 piny ale pamięć położenia itd. Wymienią w przyszłym tygodniu. Super bo myślałem że może czujnik jest niesprawny albo sam przełącznik daje mylne sygnały. Sprawa wyjaśniona
https://youtu.be/nKTNVSxjek4?feature=shared
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wycieraczki automatyczne

Post autor: Marek3003 »

Silniczek wymieniony na nowy. Na razie nie pada więc nie wiem czy pomogło. Mam nadzieję, ze będzie ok. Autko ma 36 tyś km.
Wgrano mi jakiś nowy soft dotyczący falujących obrotów. Ale u mnie nie falowały, niestety musieli to zrobić -bo gwarancja.
Trochę to wgrywanie trwało około godziny. Nie miałem możliwości testowania bo jestem w pracy. Ciekawe czy zauważę różnicę,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”