Auto hold - włączenie przycisku na stałe

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Auto hold - włączenie przycisku na stałe

Post autor: Cocosh »

Dzień dobry,
Czy próbował ktoś korzystać z rozwiązania hand made w celu włączenia na stałe przycisku auto hold przez włożenie w bok przycisku złożonej kartki papieru?

Czy takie stałe wciśnięcie przycisku nie spowoduje jakiś nieprawidłowości w działaniu systemu?
Wiem, że jest moduł auto hold ale nie jest wart 600zl w mojej opinii.
PanKawowy
Posty: 22
Rejestracja: 06 lis 2023, 19:28
model samochodu: Kia xCeed 1,6 XL BL 2020

Re: Auto hold - włączenie przycisku na stałe

Post autor: PanKawowy »

nigdy nie próbowałem czegoś takiego. polecam po prostu jak u mnie wyrobić sobie nawyk- po odpaleniu od razu włączam autohold i wyłączam start/spot.
Vit
Posty: 42
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:13
model samochodu: Kia XCeed 1.6 T-GDI 7DCT L + AEB

Re: Auto hold - włączenie przycisku na stałe

Post autor: Vit »

Nawet jak by komputer zarejestrował by stale wciśnięty przycisk jako polecenie włączenia autohold (w co bardzo wątpię) to i tak nie uruchomisz autohold bez wcześniejszego przetestowania hamulca. To jest podyktowane bezpieczeństwem.
Co innego start-stop, to może być zautomatyzowane dodatkową modyfikacją sprzętową.
Ja bardzo bym chciał żeby obieg zamknięty nawiewu nie otwierał mi się po czasie, kiedy czuje smród starego kopciucha oznacza to ze znowu muszę obieg zamykać i tak co 15 minut.
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Auto hold - włączenie przycisku na stałe

Post autor: mcy »

Vit pisze: 28 sty 2024, 21:06 Nawet jak by komputer zarejestrował by stale wciśnięty przycisk jako polecenie włączenia autohold (w co bardzo wątpię) to i tak nie uruchomisz autohold bez wcześniejszego przetestowania hamulca. To jest podyktowane bezpieczeństwem.
Co innego start-stop, to może być zautomatyzowane dodatkową modyfikacją sprzętową.
Ja bardzo bym chciał żeby obieg zamknięty nawiewu nie otwierał mi się po czasie, kiedy czuje smród starego kopciucha oznacza to ze znowu muszę obieg zamykać i tak co 15 minut.
Z tym bezpieczeństwem bym tak się nie galopował. Są samochody które uchodzą za wzór bezpieczeństwa i pamiętają pozycję auto-hold, jak włączysz raz to za każdym razem jest aktywne.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Auto hold - włączenie przycisku na stałe

Post autor: dorious »

Cocosh pisze: 01 sty 2024, 14:51 Dzień dobry,
Czy próbował ktoś korzystać z rozwiązania hand madę w celu włączenia na stałe przycisku auto hold przez włożenie w bok przycisku złożonej kartki papieru?

Czy takie stałe wciśnięcie przycisku nie spowoduje jakiś nieprawidłowości w działaniu systemu?
Wiem, że jest moduł auto hold ale nie jest wart 600zl w mojej opinii.
Jest wart 600! Bo jak nie masz autoholda to jedziesz na półsprzęgle, potem ludzie się dziwią że mają do wymiany. Plus ten moduł wyłącza system start-stop, który przy turbo denerwuje na maxa.
dsider
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2023, 18:37
model samochodu: różne kia/hyundai

Re: Auto hold - włączenie przycisku na stałe

Post autor: dsider »

dorious pisze: 12 lut 2024, 12:37 "jak nie masz autoholda to jedziesz na półsprzegle"
zapewne musi chodzić o manual; czy wytłumaczy ktoś powyższe sformułowanie? - sam nie 'czuję' związku....
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Auto hold - włączenie przycisku na stałe

Post autor: Cocosh »

dorious pisze: 12 lut 2024, 12:37
Cocosh pisze: 01 sty 2024, 14:51 Dzień dobry,
Czy próbował ktoś korzystać z rozwiązania hand made w celu włączenia na stałe przycisku auto hold przez włożenie w bok przycisku złożonej kartki papieru?

Czy takie stałe wciśnięcie przycisku nie spowoduje jakiś nieprawidłowości w działaniu systemu?
Wiem, że jest moduł auto hold ale nie jest wart 600zl w mojej opinii.
Jest wart 600! Bo jak nie masz autoholda to jedziesz na półsprzęgle, potem ludzie się dziwią że mają do wymiany. Plus ten moduł wyłącza gówniany start-stop, który przy turbo denerwuje na maxa.
Przeczytaj ze zrozumieniem !
Mam auto hold, pytam o włączenie przycisku na stałe.
Jakbym nie miał AH to nie miałbym przycisku.
Zanim zaczniesz pisać wykrzykniki przeczytaj ze zrozumieniem.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Auto hold - włączenie przycisku na stałe

Post autor: dorious »

Mówię o automatycznym włączeniu. Bo jak będziesz zapominał włączać to będziesz stał na półsprzęgle i psuł sprzęgło.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Auto hold - włączenie przycisku na stałe

Post autor: marcinek82 »

To jeszcze wogole ludzie tak robia? W sensie ze stoja na pol sprzegle. To ani wygodne ani praktyczne. Wczesniej w zadnym aucie nie mialem AH i zawsze noga na hamulcu lub reczny i wajcha na luz. AH nawet teraz sporadycznie uzywam, i wg mnie jest przydatny tylko stojac/ruszajac pod gorke (tak wiem, jest jeszcze wspomaganie ruszania na wzniesieniu).
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Auto hold - włączenie przycisku na stałe

Post autor: amilmar »

Wydaje mi się, że w DCT nie trzeba wajchy na N dawać. Sam rozsprzegla na D z hamulcem w podłodze. Na moje to żeby "stać na półsprzegle" to by trzeba było pedału hamulca nie dociskać do końca tak że auto prawie by się toczyło. Takie coś to rozwalenie sprzęgieł bardzo szybko.

Autohold jest wygodny podczas jazdy bo utrzymuje po prostu hamulec na światłach - noga odpoczywa. Nie działa na R. Dlatego ja na parkingu przy manewrowaniu wyłączam bo mnie drażni, że raz auto samo pełza w tył a w przód już nie.

Niestety trzeba pamiętać o włączaniu za każdym razem po odpaleniu auta. Można wcisnąć złożoną kartkę papieru w przycisk. Nie słyszałem by komuś cokolwiek się zepsuło z tego powodu, nawet jeśli to jaki problem kartkę wyciągnąc przed wizytą w ASO?

Ja moduł kia auto hold + start stop zamontowałem, właśnie około 600 zł netto kosztowało. Sam wyłącza start-stop i sam włącza auto hold po uruchomieniu silnika. Można go sobie zaprogramować przez wciśnięcie przycisku przez kilka sekund, co potwierdza sygnałem dźwiękowym.
Każdy sam musi ocenić czy dużo czy mało - dla mnie trochę dużo i myślę, że to powinno być wbudowane w samochód, ale nie jest to jakiś kosmiczny pieniądz i jestem bardzo zadowolony z tego jak działa.
Z wad to nie aktywuje się od razu po włączeniu auta, tylko kilka sekund po odpaleniu silnika, ale nie załączy się jeśli zajdą warunki które normalnie też by to uniemożliwiły, na przykład gdy są otwarte drzwi albo klapa, więc bywa że czasem za szybko wyjdę z auta otworzyć bramę, albo pasażer wejdzie do samochodu chwilę po uruchomieniu silnika czy coś podobnego i potem z palca musze aktywować już podczas jazdy. Orientuję się na pierwszym wyjeździe z mojej ulicy zawsze. W ciągu 2 lat jak tym jeżdżę to może ze 3 razy się zdarzyło że moduł nie zadziałał z powodów jak wyżej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”