spuszczenie wody z filtra paliwa

forum użytkowników modelu Optima
aro_40
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2023, 20:13
model samochodu: Kia Optima 1,6 CRDI SCR M

spuszczenie wody z filtra paliwa

Post autor: aro_40 »

Cześć,
Jak spuścić nadmiar wody z filtra paliwa w Optimie 2018 1,6 CRDI?
Dzisiaj (sobota wieczór przed wigilią) zapaliła mi sie lampka filtra paliwa. Ponoć da się spuścic wodę z tego filtra, bo przeciez o tej porze nie kupie nigdzie już filtra, że nie wspomnę o wymianie.
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: spuszczenie wody z filtra paliwa

Post autor: romanhoks »

A kiedy go ostatnio wymieniales?
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
aro_40
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2023, 20:13
model samochodu: Kia Optima 1,6 CRDI SCR M

Re: spuszczenie wody z filtra paliwa

Post autor: aro_40 »

Wg książki serwisowej był wymieniany przy 90 kkm (jak kupiłem, miał przejechane 99 kkm, a mam teraz 103 kkm), ale wydaje mi się że ktoś oszukał, bowiem filtr kabinowy tez nie był bardzo dawno wymieniany. Szyby parowały na potęgę.
Czujnik wody w paliwie zgasł. Ale i tak wymieniłem wszystkie filtry i olej zaraz po Świętach :)
aro_40
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2023, 20:13
model samochodu: Kia Optima 1,6 CRDI SCR M

Re: spuszczenie wody z filtra paliwa

Post autor: aro_40 »

I temat wraca.
Filtr paliwa wymieniony przy 104 kkm, teraz 1,5 kkm więcej i znów zaczyna się zapalać w trakcie jazdy. Pytanie czy to standard w filtrach Kijanki że tak szybko się zapycha wodą (do tej pory nie miałem takich przygód z wodą w filtrach, a dieslami jeżdżę do co najmniej 20 lat). Pytanie czy to woda w filtrze czy pada czujnik?
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: spuszczenie wody z filtra paliwa

Post autor: Bandi »

Wiesz co, ja mam 43.000 km przejechane i jeszcze nigdy mi się nie zapaliła ta kontrolka i nie wymieniałem tego filtra, to jest filtr który jest w baku? a co do ciebie nie zatankowałeś gdzieś paliwa słabej jakości np. z wodą zdarza się nawet na najlepszych stacjach paliwowych?
Kia Optima GT-Line SW
aro_40
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2023, 20:13
model samochodu: Kia Optima 1,6 CRDI SCR M

Re: spuszczenie wody z filtra paliwa

Post autor: aro_40 »

Tankuję na tej stacji od lat i nigdy nie było problemu, a jeżdżę praktycznie dieslami.
Bandi pisze: 06 mar 2024, 11:56 Wiesz co, ja mam 43.000 km przejechane i jeszcze nigdy mi się nie zapaliła ta kontrolka i nie wymieniałem tego filtra
43 kkm i nie wymieniałeś filtra? Powodzenia :lol: Ja filtr paliwa wymieniam co 15 kkm

Bandi pisze: 06 mar 2024, 11:56 to jest filtr który jest w baku?
Nie, to filtr w komorze silnika
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: spuszczenie wody z filtra paliwa

Post autor: Bandi »

Serio nie mieniłem może ze na przeglądach gwarancyjnych? możesz wrzucić zdjęcie gdzie ten filtr jak wygląda? to go wymiennie. Nic do tej pory się nie działo, a piszesz że wymieniasz często, a ja nawet o nim nie wiedziałem do tej pory. Wiem o filtrze oleju, filtr powietrza, pyłkowy, no i paliwa ale przy pompie w baku, a przy silniku to nie wiedziałem? Człowiek całe życie się uczy, jeszcze raz jak byś miał zdjęcie jak to wygląda i gdzie się znajduje to będę wdzięczny.
Kia Optima GT-Line SW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”