Pb 95 10%

forum użytkowników Kia Stinger
kenrad
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Pb 95 10%

Post autor: kenrad »

Chodzi mnie o to jakie dodatkowe oznaczenie masz w Norwegi przy tym " E95 , E98 , Diesel " ponieważ czytając poniższe artykuły nie wiem tego.
https://www.mojanorwegia.pl/transport-i ... 21710.html
https://www.drivkraftnorge.no/Drivstoff ... og-diesel/
A olej napędowy " bezakcyzowy" - jak tłumaczy google macie koloru zielonego. A przywołane normy NS-EN są takie same jak PL-EN a więc pozwalają na 10% etanolu w benzynie i 7% FAME w ON.

Oglądając " Marewel " to auta w Norwegi także się psują a nawet opiłkują.
opiłkowanie - konstrukcja ? - https://www.youtube.com/shorts/mtqLvWua2T8
różne usterki - https://www.youtube.com/watch?v=czaCgJbHHK0
apropo wtryskiwaczy wystarczy wpisać na youtube marewel delphi ( wyskakuje w 4 tytułach )

Skoro nie regenerujecie pomp wtryskowych i wtryskiwaczy ( tych co można ) to czy regenerujecie turbosprężarki bądź przekładnie kierownicze w Norwegi? Koszty robocizny?
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Pb 95 10%

Post autor: romanhoks »

Turbiny dostaniesz po regeneracji. Osobiscie znam dwa adresy. Sa oddalone od siebie ok 120km. W tym jednym maja w ofercie uklady wtryskowe ale nie slyszalem zeby ktos kupowal od nich. Jesli ida wtryski to nowe. Pompy tez nowe. Marwel robi na polnocy . Ja na dole.Roznica odleglosci to ok 2300km. Tylko on robi w warsztacie ktory robi wszystkie marki.Ja na odmiane tylko w trzech i w ASO. To samo co do stawki za godzine. U nich jest troche taniej. Tylko jest jeden problem o ktorym nie wpomina. Wszystkiego i tak nie ogarniaja bo czasami trzeba polaczyc sie z fabrycznym serwerem.To kosztuje tu i nie malo. Tak jak np odkodowanie radia w nissanie.Tylko fabryka .Kodu nie znajdziesz. No a zeby otworzyc katalog musisz miec swoj login zeby cie wpuscili do programu. Moze mozna wejsc jednorazowo za oplata.Nie wiem nie probowalem. Przychodzisz do nowej pracy w ASO i szefostwo ogarnia wszystko. Wszystkie kody loginy ogarnia importer. No i oczywiscie szkolenia bo nie uznaja gwarancji jak wylapia ze nie masz szkolen od danej marki.Tu sa troche inne zasady niz w kraju. Co do paliwa to leje na taniej stacji i masz tylko dwa rodzaje paliwa E 95 i na pistolecie masz nalepke E10 a na dieslu masz E7. Zapewne na markowych stacjach na E98 bedzie tez na pistolecie naklejone E5. Dwoch rodzaji E 95 nie widzialem i chyba nie ma.Regeneracji czesci typu alternator , rozrusznik lub przekladnia te i inne czesci przychodza w kartonach czasami po regeneracji ale od duzych firm. Nie ma malych ktorzy to robia.Masa czesci jest do zwrotu i jest dosc duza kaucja zwrotna. Koszt robocizny to jestez zroznicowany. Na serwis jest stala kwota w tabeli obliczona . Jaki serwis o jakim przebiegu. Normalna roboczogodzina na dzien dzisiejszy to 2300nok. Sa marki gdzie jest zroznicowana roboczogodzina od klasy samochodu. U Marwela tego nie ma.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
kenrad
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Pb 95 10%

Post autor: kenrad »

To z paliwem w Polsce od 01.2024 będzie tak samo:
Pb95 E10
Pb98 E5
ON B7
ON B0 ( jeśli to pozostanie bo nie wiem )
Dzięki serdecznie za odpowiedź.
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Pb 95 10%

Post autor: saron22 »

romanhoks pisze: 03 gru 2023, 18:32 Wes poprawe ze norwegia nie jest w UE .jest tylko w Szengen. Co do paliwa to masz jedna E95, E98, Diesel .Z tego co sobie przypominam to diesla jak zlewalem z filtra to byl lekko zloty. Tu ma bardzo slabe zabarwienie. Nie oto mi chodzi.Chodzi mi o czeste awarie ukladow wtryskowych.Dlaczego? Nie piszcie mi ze silniki maja po 200tys.Tu tez i jakos chodza.
Byłem kiedyś na szkoleniu w Bosch (więc można powiedzieć, że u źródła) i szkolący tłumaczył, że w polskim paliwie jest dużo więcej siarki niż w niemieckim paliwie. Wszystko jest wg normy (w Niemczech niemieckiej w Polsce polskiej), ale niemiecka norma podobno jest dużo bardziej restrykcyjna. Nie pamiętam już dokładnie jak to argumentowali bo było to z 15 lat temu.
xuser
Posty: 161
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: Pb 95 10%

Post autor: xuser »

Jak najbardziej może tak być. Identyczna sytuacja z olejami silnikowymi - sporo hydrokraków w Polsce i wielu innych krajach wali po gałach napisami FULL SYNTHETIC, w DE może co najwyżej się pokusić o synthetic-technology małymi literkami czy inne nie-techniczne określenia, nie wprowadzające klientów w błąd.
A co do paliwa - uważajcie tylko żeby z tą 98-ką nie wpaść z deszczu pod rynnę gdyż słyszałem o problemach po zatankowaniu starego paliwa 98 na stacji. Obrót 98 jest znikomy w porównaniu do 95 więc to paliwo leży czasem tygodnie i miesiące w zbiornikach stacji (często rdzewiejących i niezbyt czystych)...
Rav007
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2024, 10:10
model samochodu: Kia Stinger 3,3

Re: Pb 95 10%

Post autor: Rav007 »

Masz rację , stare 98 i problem z kontrolką silnika, nieznany błąd!!! Byłem na serwisie , błąd skasowany , po tygodniu błąd wrócił! Zacząłem tankować 95 i gdy miałem umówioną wizytę ponowną aby zostawić samochód do kontroli tego błędu, nagle znikł. Minął już rok , tankuje tylko 95 nie mam problemu. Tankuje nowe E10 od miesiąca i jest wszystko . OK

Pozdrawiam RaV
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: Pb 95 10%

Post autor: covall »

Jak furka z USA to nie trawi naszego 98, u nich standart jest poniżej 95.
Jak będziesz USA zalewał 98 to z regóły wywalić może błąd.
I nie chodzi tylko o Stingera.
Tomash148
Posty: 14
Rejestracja: 01 lut 2023, 11:15
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Re: Pb 95 10%

Post autor: Tomash148 »

Ja natomiast leję tylko i wyłącznie V Power Racing od Shell’a. Mam nadzieję, że krzywdy silnikowi nie robię.
Sid
Posty: 371
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Pb 95 10%

Post autor: Sid »

Niestety z końcem lutego kończy się promocją na apke.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
MetalMania80
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2023, 22:55
model samochodu: KIA Stinger GT 3.3

Re: Pb 95 10%

Post autor: MetalMania80 »

E10 już jest trochę z nami i mam pytanie jak odczucia, tych co tankują? Spalanie, moc ?

PS: czy jest ktoś, kto używa JB4 i 95 E10 i ma porównanie po logach ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”