X ceed 1.5tgdi 160

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Mirek_SR
Posty: 54
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: Mirek_SR »

Tak czytam Wasze wypowiedzi i się zastanawiam ... Przecież ten silnik jest na rynku od kilku lat (chyba od 2019), wsadzany jest do różnych samochodów i niektórzy mają najechane ponad 100k a nie jest głośno o takim problemie ... Ciekawe, czy winą może być zbieg okoliczności, sposób eksploatacji, jakość paliwa czy co, może jakaś wadliwaseria? Może napiszcie, jak samochody eksploatujecie i co i gdzie tankujecie i jaka jest data produkcji? Nie zazdroszczę, ale problem "ciekawy"...
adiek
Posty: 38
Rejestracja: 27 sty 2021, 21:25
model samochodu: Kia Rio 1.2 2015
Kia XCeed 1.5 T-GDI 2022 M

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: adiek »

Jaką benzynę koledzy tankowali, którzy mają problem z tym silnikiem (PB95 E5)?
Jeśli to faktycznie problem z nagarem w dolocie to się zastanawiam jakie będzie najlepsze paliwo minimalizujące nagar w dolocie. Różne źródła podają że E10 zawierająca bioetanol jest "czystsza" i tym samym zostawia mniej nagaru.
Mnie do przebiegu 50 000 km jeszcze trochę brakuje, ale myślę czy by faktycznie raz na jakiś czas profilaktycznie nie wlać Archoil AR6400-P MAX
Podpowiedzi o zmianie biegu na wyższy raczej ignoruję i staram się wrzucać kolejny bieg jak już jest 3000 obr/min
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: dam9an »

adiek pisze: 19 lut 2024, 11:56 Jaką benzynę koledzy tankowali, którzy mają problem z tym silnikiem (PB95 E5)?
Jeśli to faktycznie problem z nagarem w dolocie to się zastanawiam jakie będzie najlepsze paliwo minimalizujące nagar w dolocie. Różne źródła podają że E10 zawierająca bioetanol jest "czystsza" i tym samym zostawia mniej nagaru.
Mnie do przebiegu 50 000 km jeszcze trochę brakuje, ale myślę czy by faktycznie raz na jakiś czas profilaktycznie nie wlać Archoil AR6400-P MAX
Podpowiedzi o zmianie biegu na wyższy raczej ignoruję i staram się wrzucać kolejny bieg jak już jest 3000 obr/min
10 raz pisze to samo. Archoil ma ferrocen a to jest zakazane do stosowania przez kia. Uzycie ferrocenu widac po rudawym nalocie np na świecach. Dlatego dodatki trzeba stosowac bo to kia zaleca ale nie z ferrocenem
Mirek_SR
Posty: 54
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: Mirek_SR »

A może wiesz, jakie dodatki są zalecane przez producenta? W instrukcji to znalazłeś może?
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: Marek3003 »

Mirek_SR pisze: 21 lut 2024, 17:40 A może wiesz, jakie dodatki są zalecane przez producenta? W instrukcji to znalazłeś może?
U mnie Aso na przeglądzie proponowało mi zalanie preparatem Tunap za około 100,-
https://allegro.pl/oferta/tunap-974-do- ... 4992525358
Zaskoczyli mnie, nie znałem tej firmy ale jeśli Kia dopuszcza preparaty do paliwa to do mnie bardziej przemawia Liqui Moly,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Jutrzejszy
Posty: 274
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: Jutrzejszy »

adiek pisze: 19 lut 2024, 11:56 Jeśli to faktycznie problem z nagarem w dolocie to się zastanawiam jakie będzie najlepsze paliwo minimalizujące nagar w dolocie.
To miałoby sens w przypadku pośredniego wtrysku (czyli do kolektora dolotowego), gdzie benzyna podczas zasysania do cylindra na bieżąco obmywa dolot i zawory ssące.
Natomiast nie ma sensu w przypadku bezpośredniego wtrysku (czyli wprost do cylindrów), gdzie benzyny w dolocie nie ma wcale, więc nagar odkłada się tam (mniej albo bardziej) niezależnie od typu benzyny.
Emske
Posty: 41
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: Emske »

Właśnie czekam w ASO po zgłoszeniu usterki, obsługa wstępnie stwierdziła: świece, albo cewki. Zapewne będą to świece, bo to materiał eksploatacyjny, nie podlegający gwarancji.

PS ani słowa o nagarze, nie było pytań o styl jazdy, nic.
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: dam9an »

Mirek_SR pisze: 21 lut 2024, 17:40 A może wiesz, jakie dodatki są zalecane przez producenta? W instrukcji to znalazłeś może?
W instrukcji jest napisane czego nie wolno. Nie ma zas naposane jakie stosowac. Zatem trzeba szukac dodatkow, ktore nie maja składników wymienionych w instrukcji i mysle ze takie mozna swobodnie lac.
Czy one cos pomoga nie wiem, ale skoro producent zaleca to moze jednak warto sie zainteresowac tematem
QRST
Posty: 106
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: QRST »

Jutrzejszy pisze: 22 lut 2024, 00:12
adiek pisze: 19 lut 2024, 11:56 Jeśli to faktycznie problem z nagarem w dolocie to się zastanawiam jakie będzie najlepsze paliwo minimalizujące nagar w dolocie.
To miałoby sens w przypadku pośredniego wtrysku (czyli do kolektora dolotowego), gdzie benzyna podczas zasysania do cylindra na bieżąco obmywa dolot i zawory ssące.
Natomiast nie ma sensu w przypadku bezpośredniego wtrysku (czyli wprost do cylindrów), gdzie benzyny w dolocie nie ma wcale, więc nagar odkłada się tam (mniej albo bardziej) niezależnie od typu benzyny.
Nie dam sobie ręki uciąć, ale 1,5 T-GDI chyba jednak ma wtrysk pośredni do pracy na biegu jałowym. Tak jest w wielu autach.
Po odpaleniu zimnego ma wyższe obroty - normalne - po chwili spadają, ale nadal nie są niskie. Po przełączeniu na D przy wciśniętym hamulcu obroty spadają a silnik zaczyna inaczej pracować... Przełącza się na bezpośredni.
Emske
Posty: 41
Rejestracja: 23 mar 2021, 13:04
model samochodu: Kia Xceed

Re: X ceed 1.5tgdi 160

Post autor: Emske »

Emske pisze: 22 lut 2024, 09:24 Właśnie czekam w ASO po zgłoszeniu usterki, obsługa wstępnie stwierdziła: świece, albo cewki. Zapewne będą to świece, bo to materiał eksploatacyjny, nie podlegający gwarancji.

PS ani słowa o nagarze, nie było pytań o styl jazdy, nic.
Jednak ani świeca, ani cewka. Zostało wgrane nowe oprogramowanie, zalecono benzynę 98, wyższe obroty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”