Kia optima - zakup

forum użytkowników modelu Optima
Różany
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2023, 13:22

Kia optima - zakup

Post autor: Różany »

Witam wszystkich. Poszukuję dużego kombi i jednym z typów, lub raczej faworytem, jest kia optima. Myślę nad silnikiem diesla 1,7 i manualną skrzynią ponieważ słyszałem że automaty są problematyczne. Mam kilka pytań do użytkowników tego medelu.
1. Jak się sprawują te silniki Czy faktycznie są bardzo dobre i czy jest sens przywiązywać wagę do przebiegów podczas zakupu? Niestety ciężko trafić w dobrej cenie optimę z przebiegiem zbliżonym do 100tys. Większość ma najechane ok 200 i więcej.
2. Kolejna sprawa to rdza. Czy kia ma z tym duży problem? Wiem że ten producent nie stosuje ocynku a do tej pory jeździłem samochodami w pełnym ocynku. Nawet do tej pory mam 30letnie audi które ma podwozie jak by wyjechało wczoraj z fabryki.
3. Czytam forum i z tego co widzę to ogólnie wszelakie problemy które poruszacie dotyczą w miarę błachych problemów. Czy wiąże się to z tym że te samochody są naprawdę dobre czy powodem jest mała ilość użytkowników? W mojej okolicy nie ma żadnej optimy a na otomoto czy allegro jest tylko kilka interesujących ofert.
Luceed
Posty: 44
Rejestracja: 15 sty 2020, 13:03
model samochodu: Optima SW GT 2016

Re: Kia optima - zakup

Post autor: Luceed »

Widziałeś kiedyś Optime na lawecie? Kupować i jeździć.
Kia Optima SW GT
hepos
Posty: 189
Rejestracja: 30 maja 2023, 06:54
model samochodu: Optima 1.7 VGT SW 2017

Re: Kia optima - zakup

Post autor: hepos »

Nie bój się przebiegu. Te sprowadzone mają często cofnięty. Moja jest salon polska, 2017 rok crdi i przebiegu mam 250 tyś. Szukałem passata mondeo albo talisman. Optima wpadła w moje ręce przypadkiem i jestem bardzo zaskoczony, pozotywnie. Zmieniłem z mondeo i nie rozumiem zachwytu na prowadzeniem forda, Optima dla mnie prowadzi się lepiej. Jedyne do czego mogę się przyczepić to słabe wyciszenie podłogi. Szumy i silnik są dobrze wyciszone, słuchać jednak szum opon. Ale to chyba jedyna wada, która przychodzi mi na myśl.
Patrz na stan egzemplarza a nie przebieg. Przy 150 tys często ludzie samochód sprzedają bo zbliża się większy serwis.
Silnik 1.7 141 jest wystarczający. Przesiadłem się z 2.0 TDCi 140 i do 140 km/h nie widzę różnicy w przyspieszeniu. Kia ma mocniejszy dół, więc lepsza do miasta.

Co do rdzy i zakupu, tutaj masz posta na ten sam temat
viewtopic.php?t=10613
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Kia optima - zakup

Post autor: tomsen1 »

Temat był z miesiąc temu wałkowany.

W największym skrócie:

- do firmy kupuję tylko ceedy, tylko 1,6 crdi od pierwszej do ostatniej generacji. Te auta to woły robocze. Najstarszy ma 430kkm i nigdy, podkreślam NIGDY się nie popsuł. Największa awaria, jaka go spotkała, to z uwagi na trzymanie pod chmurką mechanizm wycieraczek się zacierał. Koszt 70 zł, wymiana 13 minut.

- kilka lat temu przesiadłem się na Optimę GT crdi z pełnym wyposażeniem i okazuje się, że auto nie musi stać w serwisie co 3 miesiące. Radar może działać podczas opadów śniegu. Asystent parkowania nie potrzebuje lotniska, żeby się zmieścić. Pompa paliwa może zrobić więcej niż 30kkm i nie tylko na paliwie super premium racing v power diesel z dodatkiem łez anioła. Z tego miejsca gorąco pozdrawiam tych, którzy jeszcze się męczą z BMW i Mercedesem.

- Na łącznie 12 różnych Kii jakie u mnie jeździły, tylko najnowszy ceed ma problem z klarem na zderzaku. Żaden nie miał problemu ze rdzą. Wszystkie stoją na zewnątrz 365 dni w roku.

- tak, sprzęgła kończą się dość szybko.

- przebieg 200kkm, to żaden problem, ale przed kupnem sprawdź kwity i pojedź do ASO na przegląd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”