[NIRO HEV SG2] Pierwsza awaria

forum użytkowników Kia Niro
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: [NIRO HEV SG2] Pierwsza awaria

Post autor: marcinos »

Nie wiem gdzie to wrzucić więc tutaj daję. Dziś zauważyłem, że z tyłu z podwozia woda mi kapie, nie mam pojęcia co to jest ale jakaś nieszczelność jest nawet nie wiem w czym. Jest sucho, w ogóle nie ma wody a mi kapie...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sorki, że zdjęcia tak się układają ale nie mam pojęcia co z tym zrobić bo kiedyś normalnie pionowo zawsze były.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: [NIRO HEV SG2] Pierwsza awaria

Post autor: Tolinek »

To skropliny z wydechu nieprawdaż? Normalna sprawa.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: [NIRO HEV SG2] Pierwsza awaria

Post autor: marcinos »

A to w porządku, dziękuję za odpowiedź po prostu zdziwiło mnie, że przechodzą z łączenia z jednej strony bo gdyby z rury leciały to byłbym spokojny ale dziękuję. Do tej pory tego nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 70
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: [NIRO HEV SG2] Pierwsza awaria

Post autor: dzyszla »

Też to mi na skropliny wygląda (szczególnie, jeśli to woda), ale wg mnie to jednak trochę dziwne, że na łączeniu gdzieś cieknie. Albo aż tyle się wody uzbierało (może na wodór jeździsz? ;p) że cieknie gdzie popadnie, ale ten tłumik ma po prostu nieszczelność. Ja bym to pokazał na przeglądzie. Poważne nie jest, ale żeby za chwilę ten tłumik nie przerdzewiał...
Dżyszla
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: [NIRO HEV SG2] Pierwsza awaria

Post autor: marcinos »

Dlatego mnie to zaskoczyło, to na pewno woda...pokapało na dworze, teraz stoi w garażu to już nie kapie. W poniedziałek jadę do Jeleniej więc zajadę do serwisu...miejsce skraplania nietypowe chyba, że już ktoś się z tym spotkał.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: [NIRO HEV SG2] Pierwsza awaria

Post autor: Tolinek »

To zjawisko występuje w kaźdym samochodem z silnikiem spalinowym w hybrydach/ phevach pracujących w cyklach niedogrzania jest to widoczne najbardziej. Zimny wydech powoduje kondensację wody ze spalin. Zanim się wydech nagrzeje powyżej punkt rosy to ICE się wyłącza, wydech wychładza I "apiać" to samo. I jeździsz ze szklanką skroplin w tłumiku przez tydzień...

Większość wydechów ma tzw weep hole żeby ta woda sobie wyciekła na zewnątrz. https://www.google.com/search?client=ms ... 7&dpr=2.63

I wydaje mi się że ta dziura jest widoczna na zdjęciu. Jest tuż obok spawu w okolicy zamoczenia.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: [NIRO HEV SG2] Pierwsza awaria

Post autor: Lunar GT »

marcinos pisze: 12 mar 2024, 18:22 miejsce skraplania nietypowe chyba, że już ktoś się z tym spotkał.
Teoretycznie wszyscy posiadacze KIA
viewtopic.php?p=81590#p81590
viewtopic.php?p=81584#p81584
viewtopic.php?p=71256#p71256
viewtopic.php?t=8396
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: [NIRO HEV SG2] Pierwsza awaria

Post autor: colins »

Dlatego od czasu do czasu przełączamy w tryb SPORT i dajemy mu w dupę :mrgreen:, najlepiej przeganiając dziada chociaż przez kilkanaście kilometrów po drodze szybkiego ruchu, by porządnie się wygrzał.
Wówczas nie ma problemu z kapiącą z tłumika wodą (i w związku z tym korozją wydechu w przyszłości), rozrzedzaniem oleju przez paliwo czy choćby z zatykającymi się filtrami GPF (jak szczególnie mają z tym problem niektóre powolne dziadki z działu Sportage). :D
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: [NIRO HEV SG2] Pierwsza awaria

Post autor: marcinos »

Dzięki Panowie, przestudiowałem to co zapodaliście i wygląda na to, że to nic niepokojącego więc serwis odwołam bo nie ma sensu komuś miejsca zabierać. Faktem jest, że w ostatnich dniach jeździłem głównie spokojnie bez trybu sport jak dziadek bo warunki na drodze w postaci tłoku nie pozwoliły na inną jazdę. Potrafię w sposób efektywny jeździć hybrydą, teraz muszę się z nią zaprzyjaźnić po prostu, jeszcze raz dzięki Wam wszystkim. Ale jak nie pomarudzę od czasu do czasu to na forum byłoby nudno :)
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: [NIRO HEV SG2] Pierwsza awaria

Post autor: Tolinek »

Z litra spalonej benzyny powstaje litr wody (potencjalnie -skroplin). Innymi słowy, hybrydy i phevy wożą tą szklankę skroplin ciągle. Nawet jak przegonisz furę porządnie(choć taniej by wyszło zaparkować pod kątem mierząc dziurą w dół) to i tak następnego ranka masz świeżą porcję skroplin gdy włączy się ICE... Wydech jest z kwasiaka, no worries.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”