KSV - problem z hamulcem nożnym

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
MARCO46
Posty: 291
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: MARCO46 »

kukuku2 pisze: 24 sty 2024, 10:43 Co do tego że to MHEV i żeglowanie to się nie zgodzę , bo u mnie może dwa trzy razy żeglowałem przez 7,5 tys , sku notorycznie niedoładowany i nie przechodzi w żeglowanie ani nie działa start stop.
No to dziwne kolego.
U mnie żegluje na wyłączonym silniku i na włączonym; nie wiem od czego to zależy. W poprzednim KSV z 2022 r. przez 364 dni jego posiadania żeglował tylko i wyłącznie na włączonym silniku. W tym obecnym jest jak napisałem różnie; choć z decydowaną przewagą wyłączonego silnika.
Autem poruszam się co 2,3 dni i to po kilka km.
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: kukuku2 »

Z tego co gdzieś ktoś pisał i w innych modelach marki powoduje to zabezpieczenie IMMO tzn ciągle rozładowanie mheva
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: jaskier »

coś w tym może być. też mam dodatkowy immobilizer i żeglowanie mam od święta i to na trasie, w mieście jeszcze nigdy przez 1,5 roku użytkowania go nie doświadczyłem (tak wiem że działa tylko na eco)
pabprs
Posty: 97
Rejestracja: 16 lut 2022, 19:17
model samochodu: Sportage MY'22 1.6 T-GDI 180KM MHEV 7DCT 2WD Business Line

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: pabprs »

I to jest właśnie niesamowite, że poszczególne egzemplarze nie są powtarzalne, bo każdy działa wg jego "widzimisię".
Mój egzemplarz żegluje w każdych warunkach: i na autostradzie i przy jeździe w koło komina i na włączonym i wyłączonym silniku a gotowość do żeglowania zaczyna się po około 2-3km od rozpoczęcia jazdy, czy zimno, czy ciepło.
Myślę, że taki był zamysł producenta i takie działanie jest prawidłowe.
Nie mogę jednak powiedzieć, że jakoś znacząco ta funkcjonalność wpływa na zużycie paliwa. Auto swoje waży i raczej lubi paliwo a lubię też czasami depnąć. :) Z tych powodów nie inicjuję specjalnie "żeglowania", ale zauważam, że załącza się ono, jak napisałem wyżej... w każdych warunkach.
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: kukuku2 »

Mąż założone dodatkowe zabezpieczenie IMMO
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
Awatar użytkownika
RoboT84
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2023, 00:07
model samochodu: Kia Sportage V 1.6 T-GDI MHEV 180 KM 7DCT FWD BL+ MY23 Infra Red

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: RoboT84 »

Slawekkkk pisze: 23 sty 2024, 13:30 To samo dzisiaj twardy hamulec , 35 tys przebieg
Widzę że ta usterka to prawdziwa loteria kiedy to się stanie - wcześniej ktoś wspomniał o 7,5k km, ja 12k km, kolega 35k km. Grunt żeby przy niedużej prędkości a najlepiej gdzieś na postoju ;)
Leon83
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2024, 20:48
model samochodu: Kia sportage V

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: Leon83 »

Witam jestem nowy na forum ale od jakiegoś czasu śledzę temat dajcie znać jak się skończyły problemy z awarią hamulca w waszym samochodzie. Bo moja kia od 15 stycznia stoi w serwisie i nie potrafią się określić kiedy będzie do odbioru..
Awatar użytkownika
RoboT84
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2023, 00:07
model samochodu: Kia Sportage V 1.6 T-GDI MHEV 180 KM 7DCT FWD BL+ MY23 Infra Red

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: RoboT84 »

Leon83 pisze: 05 lut 2024, 21:10 Witam jestem nowy na forum ale od jakiegoś czasu śledzę temat dajcie znać jak się skończyły problemy z awarią hamulca w waszym samochodzie. Bo moja kia od 15 stycznia stoi w serwisie i nie potrafią się określić kiedy będzie do odbioru..
Cześć,
U wszystkich to samo podejście - wymiana pompy vacum, wałka rozrządu, kompletu uszczelek. Od momentu dostarczenia auta do serwisu aż do odbioru mijają zazwyczaj 2-2,5 tygodnia. Zrobiłem już 2,5k km i problem jak na razie nie powrócił.
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: kukuku2 »

Też odebrałem trzy tygodnie o zrobione.
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
Rozbojnik
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2022, 19:37
model samochodu: KIA SPORTAGE V - L | MHEV | FWD | 180KM | Yucca steel grey

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: Rozbojnik »

Hej,

No i moja kia 11tys zachorowała na twardy hamulec. Po przejechaniu 300m ja mu hamulec a on twardy zjechałem na najbliższy parking. Gasząc silnik i odpalając go ponownie pojawiła się kontrolka silnika i informacja na pulpicie multimediów błąd systemu zarządzania silnikiem. Auto trafiło do najbliższego ASO i czeka na diagnostykę…
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”