KSV - problem z hamulcem nożnym

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Kineli
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2024, 14:07
model samochodu: Kia Sportage

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: Kineli »

RoboT84 pisze: 20 sty 2024, 23:59
Kineli pisze: 20 sty 2024, 22:50
patrykk pisze: 18 sty 2024, 16:03 Do jakiego ASO auto sholowane? Co ciekawe niedawno już była akcja na pompe vacum w starszych modelach.

https://uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=19819
Kraków, podobno pierwszy raz mają taką sytuację. Czy ktoś to już zgłaszał do UOKIK? Akurat w moim przypadku szczęście w nieszczęściu, że skrzyżowanie było puste i nie było pieszych na przejściu.
Filipowicz czy Patecki ? Jak Filipowicz to na pewno nie pierwszy przypadek.
Patecki, pełna diagnoza w poniedziałek.
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: kukuku2 »

Czyli czeka cię wyjęcie silnika , diagnoza , dwa tygodnie czekasz na części i dwa trzy dni składanie.
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
Slawekkkk
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2024, 13:28
model samochodu: Sportage V

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: Slawekkkk »

To samo dzisiaj twardy hamulec , 35 tys przebieg
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: jaskier »

tak czytam ten temat i trochę włos na głowie się jeży bo myślę sobie co jeśli mnie to spotka i akurat będę chciał zahamować np na czerwonym. Czy ratowanie się zaciągnięciem elektrycznego hamulca pomoże?
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: kukuku2 »

Elektry
Czego ręcznego nie zaciągniesz odbije takie info z salonu , pozostają szybkie zdrowaśki 😉
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: jaskier »

z tego co poguglałem i poobczajałem na YT (nie sportage, różne automaty) to wciśnięcie elektrycznego ręcznego w czasie jazdy prowadzi do stopniowego hamowania ale faktycznie nie działa tak jak nagle zaciągnięty tradycyjny ręczny
MARCO46
Posty: 291
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: MARCO46 »

Dopóki nikt nie zgłosi tego do uokik to nic się nie wydarzy.
Mi przy gpf uokik napisał jakieś bzdury, że mało osób, że wszyscy widzą o gpf-ach, itd.
Gówno prawda bo w salonie wręcz powiedzieli o konieczności wymiany oleju po 3 tys., ale słowem nie pisnęli o gpf. A ja się na silnikach nie znam i nie wiedziałem, że takie gówno mam.
Natomiast jeżeli uokik nie zweryfikuje chociażby skali problemu w przypadku sztywnego hamulca to sam zakłada sobie pętlę na szyję.
Co innego jak ktoś w korku nie zahamuje i stuknie kogoś z przodu uszkadzając zderzak, a co innego jak jadać nawet dopuszczalne 50 km/h w mieście zabije ktoś kogoś na przejściu i pokażą do w TV. Nie mówiąc już o jeździe na autostradzie i nagłej sytuacji gdzie trupów może być więcej.

Tak więc uprasza się o pisanie bo może wyprzedzicie los i oszczędzicie nie tylko czyjeś ale może i własne życie....bo kia zrobi akcję naprawczą.
patrykk
Posty: 192
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: patrykk »

jaskier pisze: 23 sty 2024, 17:03 tak czytam ten temat i trochę włos na głowie się jeży bo myślę sobie co jeśli mnie to spotka i akurat będę chciał zahamować np na czerwonym. Czy ratowanie się zaciągnięciem elektrycznego hamulca pomoże?
ja dostałem informację w serwisie, że elektrycznym ręcznym można hamować awaryjnie, tylko w moim przypadku szukałem dźwigni pod prawą ręką z przyzwyczajenia. Niestety autohold rozleniwia.

To nie jest tak, że hamulec nie działa, jest po prostu twardy i trzeba go z całej siły depnąć bo tracisz po prostu wspomaganie. Efektem jest wydłużona droga hamowania, która w wybranych sytuacjach może być bardzo niebezpieczna.

Póki co wygląda to na usterkę w wersjach MHEV gdzie auto potrafi żeglować w związku z czym pompa vacuum jest pewnie trochę inaczej skonstruowana niż w starszych modelach.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: Lunar GT »

Piszcie do niego, prosi o takie sprawy problematyczne pomiędzy klient/ASO, importer żeby zrobić o tym materiał.
https://www.youtube.com/channel/UC9Soog ... EfvBS4rzrw
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: KSV - problem z hamulcem nożnym

Post autor: kukuku2 »

Co do tego że to MHEV i żeglowanie to się nie zgodzę , bo u mnie może dwa trzy razy żeglowałem przez 7,5 tys , sku notorycznie niedoładowany i nie przechodzi w żeglowanie ani nie działa start stop.
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”