DPF

forum użytkowników modelu Sorento
SigmaPi
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2023, 15:05
model samochodu: Kia Sorento

DPF

Post autor: SigmaPi »

Cześć , moje auto to Sorento 2.2 diesel rok 2023 i jest u mnie 1.5 miesiąca . W tym czasie zrobiłem 5 tyś km i to głównie po autostradach. Jako ,że auto jest nowe to staram się jeździć '' delikatnie ''
Dzisiaj jednak trochę się zdziwiłem, bo wyskoczyła mi kontrolka DPF ( przypominam ,że auto raczej nie turla się na krótkich odcinkach )
Więc pytanie , czy to normalne ? może jeżdzę za delikatnie i auto bardziej powinno dostawać w ciry ?
Moje poprzednie auto to również diesel - jeździłem nim od nowości 4 lata , zrobiłem 150 tyś km ale nigdy nie wyświetliła mi się kontrolka DPF.
Jak to jest u Was ? Jak często wyświetla Wam się DPF ? Chętnie poczytam komentarze użytkowników Sorento z dieslem.
Slavo_01
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2021, 18:56
model samochodu: Kia Sorento III

Re: DPF

Post autor: Slavo_01 »

Raczej nietypowy objaw, a jak jeździsz autostradą to tym bardziej. Podjechałbym do ASO na diagnostykę.
Od ponad 10 lat użytkuję samochody z DPF różńych marek i nigdy mi się nie zaświeciło. W Sorento III diesel który użytkuję też się nigdy nie zaświeciło.
SigmaPi
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2023, 15:05
model samochodu: Kia Sorento

Re: DPF

Post autor: SigmaPi »

No właśnie też uważam , że przy tym przebiegu i przy tych autostradowych przebiegach to trochę za wcześnie . Rano jak wyjechałem z garażu to trochę szarpał . Zmieniłem technikę jazdy bo dzisiaj zrobiłem ponad 100 km ale już z większymi obrotami silnika .
Zachęcam właścicieli diesli do dyskusji - ciekawy jestem jak to jest u Was .
mibex
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2022, 18:41
model samochodu: sorento

Re: DPF

Post autor: mibex »

witam mam sorento z 2022roku 2.2 silnik i DPF zapalił mi się może ze 2 razy a przejechane mam 20 tyś.
Ale komunikat o nazwie ''Sprawdź układ dozow.. roztworu mocznika" to wyskakuje regularnie co co parę tyś. zgłaszałem to za każdym razem sprawdzają i wszystko chodzi.Sami do końca nie wiedzą co może być tego przyczyną
benio
Posty: 48
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:25
model samochodu: SORENTO MQ4 MY2023
Lokalizacja: Śląsk

Re: DPF

Post autor: benio »

U mnie DPF zapala się różnie raz co 500km raz co kilka tys. Zauważyłem że jak daje w palnik to się zapala zadziej. Jak jeżdżę jak emeryt to średnio co 500 km. Tak samo jak dużo miasta. Po prostu ma algorytm ilości km minimum i z tego co zauważyłem to minimum 14km musi auto zrobić to wtedy trochę rzadziej się zapala.

Co do mocznika to pomaga środek tunap polecam. Problem znika od ręki.



Pozdrówka
RIO 1.4 XL AEB+SMK PLATINIUM GRAPHITE
SORENTO MQ4 2.2 DIESEL AWD PL+SRF+ALU SNOW WHITE PEARL
condi
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2023, 19:43
model samochodu: SORENTO MQ4 2.2 DIESEL AWD PL MY2023

Re: DPF

Post autor: condi »

Mam ten sam objaw,
do 4 tys km wszystko OK, po 4tys komunikat o wypalaniu DPF co 1000-1500km
nie ma znaczenia miasto czy trasa, kurs do Francji sama autostrada, po dojechaniu na miejsce komunikat
Był w ASO z tym problemem, wypalili ręcznie do stanu fabrycznego po 200km znowu komunikat.

Aktualny przebieg 10tys km (70% przebiegu to autostrady)
SigmaPi
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2023, 15:05
model samochodu: Kia Sorento

Re: DPF

Post autor: SigmaPi »

condi pisze: 17 sty 2024, 01:54 Mam ten sam objaw,
do 4 tys km wszystko OK, po 4tys komunikat o wypalaniu DPF co 1000-1500km
nie ma znaczenia miasto czy trasa, kurs do Francji sama autostrada, po dojechaniu na miejsce komunikat
Był w ASO z tym problemem, wypalili ręcznie do stanu fabrycznego po 200km znowu komunikat.

Aktualny przebieg 10tys km (70% przebiegu to autostrady)
Zmieniłem trochę technikę jazdy i odpukać teraz kontrolka DPF mi się nie zapaliła ani razu a mam przejechane 11 tyś km. Już tłumaczę , jeżeli mam do przejechania np 400 km to pod koniec trasy jadę ostrzej tzn. tryb SPORT i obroty 3000-3500 . Jadę tak 10-20 km , po czym już spokojniej dojeżdżam do celu.
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: DPF

Post autor: MHZ »

Szlag by mnie trafil z czyms takim. Czytam forum Sportage tam z GPF tez jest dramat bez przerwy sie zapala, w ogole czytajac tamta grupe na FB ma sie wrazenie ze to bardzo awaryjne auto bo co chwile ktos wrzuca jakas usterke i to czesto niedlugo po opuszczeniu salonu. Sporo jest glosow ze obecna generacja Sportage jest duzo gorsza niz poprzednia. Sorry za off top. Tak czy inaczej wspulczuje.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: DPF

Post autor: Lunar GT »

MHZ pisze: 18 sty 2024, 21:28 wrazenie ze to bardzo awaryjne auto bo co chwile ktos wrzuca jakas usterke
Wrażenia są bardzo mylne, często dzieje się tak przez to że samochód jest bardziej skomplikowany, część użytkowników go nie ogarnia i narzeka na swoją niewiedzę czy nieudolność, czy to że oni chcieliby inaczej robiąc z tego awaryjność/usterkowość.
Peron
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2022, 07:50
model samochodu: Ex Sportage

Re: DPF

Post autor: Peron »

Nie ważne, modelem jakiej marki się jeździ. Będąc w grupie na FB lub na forum można dojść do przekonania, że to najbardziej awaryjny samochód, bo każdy pisze tylko o problemach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”