Akumulator

forum użytkowników modelu Rio
Nelan
Posty: 27
Rejestracja: 01 paź 2020, 10:05
model samochodu: Kia Rio IV 1.4

Akumulator

Post autor: Nelan »

Skończył mi się akumulator (po 6 latach).

Potrzebuję AGM 60Ah + CCA640A

Wiadomo, że są najbardziej rozreklamowane firmy niemieckie i cenowo wychodzi to ok. 650 zł

Pytanie dotyczy mniej znanych polskich firm. Czy macie sprawdzoną markę, której można dać szansę?
adiek
Posty: 38
Rejestracja: 27 sty 2021, 21:25
model samochodu: Kia Rio 1.2 2015
Kia XCeed 1.5 T-GDI 2022 M

Re: Akumulator

Post autor: adiek »

Ja bym dał szansę polskiemu AutoPart z Mielca.

W jednym z samochodów mam zwykłego AutoPart-a dwa lata, ale to za krótko by dać jakąś opinię.
Myślę, że najważniejszą kwestią w utrzymaniu dobrej kondycji akumulatora jest, by sprawdzać stan naładowania co jakiś czas i w razie potrzeby podładować oraz sprawdzać okresowo stan ładowania (instalacji elektrycznej)
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Akumulator

Post autor: romanhoks »

6 lat to wypij butelke szampana z radosci :lol: Nowy i do smieci. To nie jeden. Cos o tym wiem. :D :D :D :D Popatrz tu i posluchaj na You Tube. Facet ma naprawde pojecie. mrAkumulator. Nie zebym go reklamowal ale mowi rzeczowo. Ma tez sklepy swoje.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Akumulator

Post autor: Ksebki »

W jednym ze starszych autek mam słoweński akumulator firmy topla.
Mimo sporych zaniedbań eksploatacyjnych trzyma się doskonale.
Na szybko zaglądałem w internet i wszystko wskazuje, ze produkują także AGM.
gardan
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2021, 14:33
model samochodu: Rio 1.4

Re: Akumulator

Post autor: gardan »

Polecam aku firmy YUASA. Japońskie ciut drogo ale pewnie. Dużo tych aku jest montowana na pierwszy montaż tylko w innymi naklejkami.
agami
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2024, 20:28
model samochodu: KIA RIO 3 1.4B 109KM 2012 3d

Re: Akumulator

Post autor: agami »

Zadam tu pytanie:
Chcę wyciągnąć i podładować akumulator - czy mam się czegoś obawiać jakiś niespodzianek po podłączeniu?
KIA RIO 3 2012 1.4B Start/Stop - chyba nic poważnego nie powinno się zresetować?
Akumulatora nie wymieniam, ale doładowuję odpięty od auta.
Jakieś doświadczenia czy porady?

edit:
Ponoć jeśli radio było zakodowane indywidualnie przez właściciela, to trzeba będzie ponownie wprowadzić kod nadany przez właściciela, reszta to drobiazgi jak ustawianie daty czy godziny, oraz wyzerowanie się danych podróży jak spalanie itd.
Natomiast jeśli był by aku wymieniany, to z racji Start/Stop trzeba by nowy aku wkodować w pojazd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”