Ile na jedyn baku? Xceed phev

Porady, problemy, opinie dotyczące napędów hybrydowych w samochodach Kia
Kogut JK
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2021, 10:43
model samochodu: Sportage Black Edition

Ile na jedyn baku? Xceed phev

Post autor: Kogut JK »

Witam

Czy moglibyście się pochwalić ile robicie km na jednym baku ?
Wiem, że to zależy od wielu czynników ale jeżeli jest ktoś kto jeździ wokół kolimina (okolo 10-20 km) to zastanawia mnie ile jest się w stanie zrobić kilometrów.

Zima zdecydowanie nie sprzyja ale na obecną chwilę ja mam 700km i pół baku :D a dzienny przebieg to 15 km, więc uważam to za dobry wynik.

A jak u was ?
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Ile na jedyn baku? Xceed phev

Post autor: Tolinek »

Ja aktualnie mam 1200 i nie całe pół baku. Ale tak jak piszesz, porównywanie tego nie ma większego sensu bo wszystko zależy od tego czy ładujesz czy nie. Proponuję inną miarę. Ile zbiorników zjadłeś w trasie, a ile poszło na turlanie się wokół komina.
Mam 19kkm przebiegu.
Średnie spalanie z tego dystansu 2.9 l/100 km. Zbiornik 37l.
550litrów spalonej benzyny, czyli prawie 15 zbiorników z czego 12 w trasie. Czyli 3 zbiorniki na ogrzewanie +doturlanie się jak prądu zabrakło. 11 miesięcy użytkowania. Możliwe że więcej zrobiłem w trasie ale sobie nie mogę przypomnieć więcej na ten moment.
Kogut JK
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2021, 10:43
model samochodu: Sportage Black Edition

Re: Ile na jedyn baku? Xceed phev

Post autor: Kogut JK »

Tak właśnie przypuszczałem, że będzie gdzieś w granicach 1200-1400km na baku, sądzę że w okresie letnim dystans może się zwiększyć, odejdzie ogrzewanie kabiny itp.

Ładuje co 3-4 dni, średnie spalanie mam 3.1 a na trasy mam ropniaka Sportage ;)
Xceed jest dla żony i służy do jazdy wokół komina, max jazda do 60km.

A bak nie ma 30L ? :roll:
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Ile na jedyn baku? Xceed phev

Post autor: Tolinek »

W tym roku, na Dolnym Śląsku (nie w górach) od środka wiosny, przez lato i na środku jesieni kończąc pojazd nie spalił paliwa praktycznie wogóle. Jedyne spalone paliwo to to w drodze na urlop. Jak nie pojedziesz na urlop to 5000 km zrobisz na zbiorniku. Ta miara nie ma sensu przy turlaniu się na prądzie w okresie letnim. No chyba że wkroczymy na zasięgi powyżej 60 km. Wtedy to nawet było by ciekawe. Jak się to spalanie kształtuje jak masz 80 km do zrobienia w na jednym ładowaniu. Zgaduję że około 9-10 litrów na 1000(tysiąc) km.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hybrydowe”