Poziom oleju w kia Niro

forum użytkowników Kia Niro
darektos@tlen.pl
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2023, 18:17
model samochodu: Niro

Poziom oleju w kia Niro

Post autor: darektos@tlen.pl »

Witam wszystkich. Mam w mojej Niro przejechane ok 2500 km dziś sprawdzałem poziom oleju i jest powyżej normy, czy wy też tak macie? Co z tym faktem robić
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Poziom oleju w kia Niro

Post autor: colins »

Aż muszę zerknąć u siebie (chociaż mam na razie mniejszy przebieg).
Nie użytkujesz przypadkiem swojego Niro tylko i wyłącznie na krótkich odcinkach jazdy?
Bo to by mogło tłumaczyć przekroczony poziom oleju (rozcieńczanie oleju paliwem).
Sam ostatnio zastanawiałem się nad tym, bo zaobserwowałem, że przy jeździe po mieście silnik spalinowy w moim Niro włącza się rzadko i raczej na krótko. W związku z tym temperaturę roboczą osiąga znacznie później niż dzieje się to w zwykłej spalinówce, która pracuje cały czas.
I potem taki niedogrzany silnik pracuje na wzbogaconej mieszance i niespalone paliwo może przedostawać się do oleju, zwiększając jego poziom.
Wychodzi na to, że trzeba chociaż z raz w tygodniu przepalić dziada gdzieś na dłuższej trasie żeby nie doprowadzić do rozcieńczania oleju, a i układ wydechowy, który wówczas będzie miał szansę na wygrzanie, posłuży dłużej.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Poziom oleju w kia Niro

Post autor: nagdob »

Radzę poszukać w wyszukiwarce. Na tym forum albo na Google. Jest wszystko na tacy, a nie zakładać bezsensowne nowe tematy.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Poziom oleju w kia Niro

Post autor: marcinos »

darektos@tlen.pl
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2023, 18:17
model samochodu: Niro

Re: Poziom oleju w kia Niro

Post autor: darektos@tlen.pl »

Jeżeli dla kogoś tematy są bezsensowne to proszę się nie wypowiadać i tyle :) co do jazdy po mieście to faktycznie trochę tego jest więc samochód głównie dlatego był kupiony zc tagi właśnie względu ale faktycznie zauważyłem że czasem trzeba go przegonić. Po ostatniej małej trasce wszystko wróciło do normy. Serwisant mówił jak dzwoniłem że właśnie trzeba czasem go przegonić. Te dzisiejsze nowe technologie cyce tak mają niestety
Orin
Posty: 226
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Poziom oleju w kia Niro

Post autor: Orin »

Tak się dzieje w hybrydach. Podobnie jak w hybrydowych Toyotach, o czym można przeczytać na forum tej marki.
andrzejlak
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2022, 16:07
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Poziom oleju w kia Niro

Post autor: andrzejlak »

Temat był już omawiany fatycznie na forum, a co do poziomu oleju to potwierdzam, że tak się dzieje w związku z krótkimi włączeniami się silnika spalinowego, natomiast gdy zrobię dłuższy wypad to poziom oleju wraca do prawidłowego poziomu. W serwisie dostałem odpowiedź, że ten typ silnika tak już ma, ponoć jest to prawidłowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”