Brak regulacji wysokości świateł mijania - rozwiązanie problemu

forum użytkowników Kia Stonic
jaki111
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2021, 07:32
model samochodu: Stonic 1.4 2017 rok

Brak regulacji wysokości świateł mijania - rozwiązanie problemu

Post autor: jaki111 »

Od czasu zakupu używanego samochodu miałem problem z brakiem regulacji światła mijania w jednym z reflektorów.
Jeden z Elektromechaników poradził mi wymianę reflektora lub pojechanie do fachowców w innym mieście. Orientacyjna cena używanego reflektora to ok 1500 zł + wymiana, więc dla mnie to dużo.
Na szczęście innym Elektromechanik pokazał jak wymontować silniczek regulacji wysokości świateł.
W końcu dało mi się to naprawić więc napisze jak to zrobić, może się komuś przyda.

Krótka instrukcji demontażu silniczka.

Należy wyciągnąć wtyczkę zasilania, dosyć ciężko schodzi, wcześniej trzeba zwolnić zapadkę (zabezpieczenie).
Teraz trzeba wykręcić nagwintowaną ośkę silniczka z obudowy lampy.
Najłatwiej kluczem lub nasadką 8 kręcą przeciwnie do kierunku obrotu wskazówek zegarka,
Następnie należy odciągnąć silniczek od reflektora żeby wyskoczył wypust silniczka, który siedzi ww wpuście lampy i obrócić silniczek przeciwnie do ruchu wskazówek zegara teraz silniczek można wyjąć.
Montaż nowego silniczka w odwrotnej kolejności. Używany silniczek to koszt ok. 45 zł.
Sprawny silniczek podczas regulacji wibruje.
Gwint na ośce służy jedynie do wkręcenia w lampę i do regulacji ręcznej. W trakcie regulacji elektrycznej i pracy silniczka ośka wysuwa się jak tłok (nie obraca się). W niesprawnym silniczku oś się nie wysuwała i była wciągnięta w obudowę silniczka co uniemożliwiało wkręcenie w obudowę lampy i ręczną regulację wysokości światła.
W załączeniu zdjęcia, które obrazują temat.
Załączniki
Silniczek - wypust1.png
Śruba do regulacji1.png
Oryginalny niesprawny silniczek1.png
Sprawny silniczek1.png
Sprawny silniczek1.png (81.48 KiB) Przejrzano 1453 razy
PIOTR1963
Posty: 24
Rejestracja: 01 mar 2022, 17:51
model samochodu: KIA Stonic 1.0 tdi

Re: Brak regulacji wysokości świateł mijania - rozwiązanie problemu

Post autor: PIOTR1963 »

Wiesz może jak wykręcić przedni reflektor Kia stonic
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”