KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

forum użytkowników modelu ProCeed
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: tomaszko »

Najbardziej prawdopodobny scenariusz to brak części i niemożliwość oszacowania dostępności, albo mała ilość zamówień i ekonomicznie nie opłaca się przestawianie linii montażowej.
Co do rynku zbytu, przy obecnym kursie euro ceny kia są takie same w euro jak w Niemczech, jedynie bardziej szanowanie któregoś z rynku może być powodem, bo nie zysk.
Konkurencja jest, to nie tylko toyota, lepsze wyposażenie mają np mazdy, zarowno 3 jak i cx30.
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: ProCee_d56 »

tomaszko pisze: 05 sie 2023, 15:03 Najbardziej prawdopodobny scenariusz to brak części i niemożliwość oszacowania dostępności, albo mała ilość zamówień i ekonomicznie nie opłaca się przestawianie linii montażowej.
Co do rynku zbytu, przy obecnym kursie euro ceny kia są takie same w euro jak w Niemczech, jedynie bardziej szanowanie któregoś z rynku może być powodem, bo nie zysk.
Konkurencja jest, to nie tylko toyota, lepsze wyposażenie mają np mazdy, zarowno 3 jak i cx30.
A to ciekawe, że Mazda ma lepsze wyposażenie. Napisz co ma Mazda, którą wymieniasz, a czego takiego nie ma Proceed 1.6 GT ze wszystkimi pakietami.
Podaj też cenę tejże Mazdy z tym ,,niby bogatszym'' wyposażeniem. Podaj też warunki gwarancji. Bo jak się bawić i porównywać, to ze wszystkim.
Bo tylko takiego Proceed-a trzeba wziąć pod uwagę.
Według mnie Mazda to typowy japończyk - ,,japońskie rysy'', ciasny i drogi w serwisowaniu. Jak Nissan, czyli nic wartego uwagi na drodze.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: tomaszko »

Cene mozesz sobie sprawdzić, jest to na pewno wyjściowo z full opcją i najmocniejszym silnikiem 186KM poniżej 160k. Z wyposazenia headup diaplay, aa bezprzewodowo, hyundai ma, nie wiem jak obecnie kia, reszta to samo, subiektywnie lepsze audio i wyciszenie.
Gwarancja obecnie? 6 lat lub 150k km i u Japoncow trochę poważniej traktują klienta póki co. Natomiast ucinając dalszą dyskusję to zupełnie inne nadwozia, inne samochody itp itd ale w porównywalnej cenie, klasie czytaj segmencie, i wyposażeniu, więc nie tylko kia.
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: lethaljelly »

tomaszko pisze: 05 sie 2023, 17:18 i najmocniejszym silnikiem 186KM poniżej 160k
Tylko ten silnik napędza to auto wolniej niż 1.5t-gdi gt-line. Ale to szczegół
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: ProCee_d56 »

tomaszko pisze: 05 sie 2023, 17:18 Cene mozesz sobie sprawdzić, jest to na pewno wyjściowo z full opcją i najmocniejszym silnikiem 186KM poniżej 160k. Z wyposazenia headup diaplay, aa bezprzewodowo, hyundai ma, nie wiem jak obecnie kia, reszta to samo, subiektywnie lepsze audio i wyciszenie.
Gwarancja obecnie? 6 lat lub 150k km i u Japoncow trochę poważniej traktują klienta póki co. Natomiast ucinając dalszą dyskusję to zupełnie inne nadwozia, inne samochody itp itd ale w porównywalnej cenie, klasie czytaj segmencie, i wyposażeniu, więc nie tylko kia.
Żeby obiektywnie porównać wyposażenie pojazdów, o których napisałeś, z KIA Proceed 1.6 T-GDI, to powinieneś 1:1, punkt po punkcie wszystkich dostępnych opcji sprawdzić i porównać wymienione pojazdy.
To, że Mazda ma headup display nic nie oznacza i nie mówi o lepszym wyposażeniu. Jak napisałeś ,,subiektywnie lepsze audio", to tylko subiektywnie. Dla Twoich uszu.
Co oznacza ta ,,full opcja" u Mazdy...? Jakaś niewiadoma...
Połączenia bezprzewodowe nie są żadnym rarytasem (potrafią nie łączyć lub zrywać połączenie), żeby dawać je za przykład.
Wyciszenie było wiele razy poruszane i jak ten system audio, jest oceną subiektywną (chyba nikt nie sądzi, że firmy KIA nie stać na trochę masy bitumicznej).
Skoro to inne samochody, jak napisałeś", to co chcesz porównywać? Idź do Mazdy po Mazdę.
Dla mnie takie wypowiedzi ,, porównujące", to dziecinada i ględzenie dla ględzenia.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: Marek3003 »

ProCee_d56 pisze: 05 sie 2023, 19:26
Połączenia bezprzewodowe nie są żadnym rarytasem (potrafią nie łączyć lub zrywać połączenie), żeby dawać je za przykład.
Wyciszenie było wiele razy poruszane i jak ten system audio, jest oceną subiektywną (chyba nikt nie sądzi, że firmy KIA nie stać na trochę masy bitumicznej).
Skoro to inne samochody, jak napisałeś", to co chcesz porównywać? Idź do Mazdy po Mazdę.
Dla mnie takie wypowiedzi ,, porównujące", to dziecinada i ględzenie dla ględzenia.
Bardzo proszę bądz raz w życiu obiektywny. Widocznie firmy Kia nie stać na trochę maty bitumicznej! Robiłem całe wyciszenie w swoim aucie i uwierz mi, że maty nie uświadczysz w zasadzie w ogóle. Te 3-4 śmieszne paski w bagażniku trudno uznać za wyciszenie. Rozebrałem sam wszystkie elementy bagażnika do gołej blachy. W tylnych nadkolach ,błotnikach nic nie ma. Miałem zdemontowaną kanapę. Wykładzina ma 2-3 mm grubości podklejona jest mikroskopijnym filcem. Jedynym wyciszeniem są naklejone paski białej waty po wewnętrznej części nadkoli plastikowych! W drzwiach za głośnikami nie ma nic naklejonego a to jest podstawa dobrego dzwięku.
Dziecinada, ględzenie, idz do Mazdy.....no to jest rzeczywiście wysoki poziom dyskusji.
Pozdrawiam uprzejmie,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: omar77 »

Jak można porównywać to w ogóle mazdę 3 do proceeda. Ja w tej mazdzie za pierona nie znalazłem wygodnej dla siebie pozycji a mam tylko 180cm. Zawsze ciasno
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 05 sie 2023, 21:29
ProCee_d56 pisze: 05 sie 2023, 19:26
Połączenia bezprzewodowe nie są żadnym rarytasem (potrafią nie łączyć lub zrywać połączenie), żeby dawać je za przykład.
Wyciszenie było wiele razy poruszane i jak ten system audio, jest oceną subiektywną (chyba nikt nie sądzi, że firmy KIA nie stać na trochę masy bitumicznej).
Skoro to inne samochody, jak napisałeś", to co chcesz porównywać? Idź do Mazdy po Mazdę.
Dla mnie takie wypowiedzi ,, porównujące", to dziecinada i ględzenie dla ględzenia.
Bardzo proszę bądz raz w życiu obiektywny. Widocznie firmy Kia nie stać na trochę maty bitumicznej! Robiłem całe wyciszenie w swoim aucie i uwierz mi, że maty nie uświadczysz w zasadzie w ogóle. Te 3-4 śmieszne paski w bagażniku trudno uznać za wyciszenie. Rozebrałem sam wszystkie elementy bagażnika do gołej blachy. W tylnych nadkolach ,błotnikach nic nie ma. Miałem zdemontowaną kanapę. Wykładzina ma 2-3 mm grubości podklejona jest mikroskopijnym filcem. Jedynym wyciszeniem są naklejone paski białej waty po wewnętrznej części nadkoli plastikowych! W drzwiach za głośnikami nie ma nic naklejonego a to jest podstawa dobrego dzwięku.
Dziecinada, ględzenie, idz do Mazdy.....no to jest rzeczywiście wysoki poziom dyskusji.
Pozdrawiam uprzejmie,
Jestem obiektywny aż do bólu i nie znajduję w tym samochodzie wad lub braków wyposażenia, które mi przeszkadzają.
Właśnie trzeba być obiektywnym żeby zauważyć i docenić to, jak został skonstruowany Proceed 1.6 GT, jak świetnie zestrojone jest zawieszenie i jakie jest wyposażenie do dyspozycji już w standardzie, z możliwością elastycznego doposażenia pakietami.
Nie mam też zastrzeżeń do średniego zużycia paliwa. Takie ma być przy tym jednym z nielicznych silników, które nie zostały ,,wykastrowane z osiągów" przez ociemniałą unię europejską.
Dokonałem świadomego wyboru kupując Proceed-a i jestem bardzo zadowolony ze wszystkiego.
Nie będę bredzić i filozofować, co to ja bym zrobił jako konstruktor i producent, ponieważ to niepoważne. Wystarczy kupić samochód, który ma to, czego się chce.
Jest na rynku motoryzacyjnym tak duży wybór samochodów nowych i staroci zza Odry, że nie ma co ciągle stękać i narzekać, po świadomym wyborze danego samochodu.
Dla mnie ten temat jest zakończony, ponieważ szkoda miejsca na serwerze na dyrdymały.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: Marek3003 »

Temat "KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT" został zakończony przez Naszego Kolegę. Nie ma logo GT, na razie nie ma samochodów, są inne nowe dużo gorsze i zza Odry.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 06 sie 2023, 08:13 Temat "KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT" został zakończony przez Naszego Kolegę. Nie ma logo GT, na razie nie ma samochodów, są inne nowe dużo gorsze i zza Odry.
Tak dla wiedzy, uściślenia i porządku na przyszłość - założony temat zamyka admin lub osoba, która temat założyła.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”