Czy ktoś zamawiał xceed początku czerwca lub w okolicach?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
rymeksz
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2023, 20:48
model samochodu: Xceed my2024

Czy ktoś zamawiał xceed początku czerwca lub w okolicach?

Post autor: rymeksz »

Witam .
Zamówiłem 02.06.2023 r. xceed lunar silver wersja L w manualu.
Ciekawy jestem, czy może już ktoś jest szczęśliwym posiadaczem xceeda z podobnego terminu...
dolphin403
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2023, 07:47
model samochodu: XCeed M+Smart+A18

Re: Czy ktoś zamawiał xceed początku czerwca lub w okolicach?

Post autor: dolphin403 »

Jestem w trakcie rezerwacji i z tego co się dowiadywałem u kilku dealerów czas oczekiwania to do 4 miesięcy w przypadku kolorów innych niż zielony/niebieski więc chyba jeszcze trochę poczekasz. Z ciekawości, czemu manual? Sam mam obecnie zagwozdkę.
rymeksz
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2023, 20:48
model samochodu: Xceed my2024

Re: Czy ktoś zamawiał xceed początku czerwca lub w okolicach?

Post autor: rymeksz »

Dzięki za wypowiedź.
Manual dlatego że różne są zdania na temat automat.moja żona boi się zmian i żeby nie kusić losu ze pomyli pedały, stwierdziłem że lepiej jeszcze tym razem manual...
A jeszcze z uwagi na automat czas oczekiwania mógłby się wydłużyć...
Gks
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2023, 21:13
model samochodu: Kia Xceed

Re: Czy ktoś zamawiał xceed początku czerwca lub w okolicach?

Post autor: Gks »

Zamawiałem 8 czerwca deluxe white 1.5 DCT na razie cisza
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Czy ktoś zamawiał xceed początku czerwca lub w okolicach?

Post autor: MarRa »

dolphin403 pisze: 12 lip 2023, 07:49 Jestem w trakcie rezerwacji i z tego co się dowiadywałem u kilku dealerów czas oczekiwania to do 4 miesięcy w przypadku kolorów innych niż zielony/niebieski więc chyba jeszcze trochę poczekasz. Z ciekawości, czemu manual? Sam mam obecnie zagwozdkę.
W przypadku 7dct trzeba się liczyć z wymianą sprzegieł po kilkudziesięciu tysiącach przebiegu. Obecnie w ASO to jest koszt około 10 tyś zł. Tak tu piszą w różnych wątkach.
dolphin403
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2023, 07:47
model samochodu: XCeed M+Smart+A18

Re: Czy ktoś zamawiał xceed początku czerwca lub w okolicach?

Post autor: dolphin403 »

Niektórzy piszą też że przejechali 100tys i wszystko jest ok. Pytanie czy jest sens czytać i brać pod uwagę pojedyncze przypadki. Skrzynia 6MT przy prędkości 60km/h sugeruje 5 bieg więc w mieście żonglowanie wajhą może być męczące. 7DCT sprzedaje się w większości hyundai'ów i kijanek, gdyby te skrzynie były tak beznadziejnie to byłoby o tym głośno. A nie jest.
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Czy ktoś zamawiał xceed początku czerwca lub w okolicach?

Post autor: mcy »

Weźcie pod uwagę, ze xceed jest praktycznie najmniejszym autem z ta skrzynia biegów, wiec na defacto najlżej. Ten sam układ napędowy jest tez pchany do sportage, sorento, tucson czy santa fe nawet z napędem awd.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
maxik7
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2023, 18:00

Re: Czy ktoś zamawiał xceed początku czerwca lub w okolicach?

Post autor: maxik7 »

17. czerwca zamówiłem XCeeda GT-Line 1.6 7DCT, szklany dach, kolor Lunar Silver. Auto w dokładnie takiej konfiguracji było już w kolejce produkcyjnej i sprzedawcy udało się je „przypiąć” do mojego zamówienia, jednak data dostawy została ustalona na 30. grudnia (6 miesięcy). Kilka dni temu, 17. lipca, czyli dokładnie miesiąc od zamówienia, dostałem informację, że samochód jest już na placu w Polsce, a dziś przyjechał do dealera. W połowie przyszłego tygodnia powinien być do odbioru.
Raven84
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2023, 19:24
model samochodu: XCeed

Re: Czy ktoś zamawiał xceed początku czerwca lub w okolicach?

Post autor: Raven84 »

30 maja zamawiałem XCeeda L 6MT Orange Fusion, nadal kompletna cisza.
sparrow777
Posty: 120
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Czy ktoś zamawiał xceed początku czerwca lub w okolicach?

Post autor: sparrow777 »

dolphin403 pisze: 12 lip 2023, 07:49 Jestem w trakcie rezerwacji i z tego co się dowiadywałem u kilku dealerów czas oczekiwania to do 4 miesięcy w przypadku kolorów innych niż zielony/niebieski więc chyba jeszcze trochę poczekasz. Z ciekawości, czemu manual? Sam mam obecnie zagwozdkę.
Tzn., z takim niebieskim będzie szybciej, czy później?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”