Czy nowa Niro posiada ocynk

forum użytkowników Kia Niro
darektos@tlen.pl
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2023, 18:17
model samochodu: Niro

Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: darektos@tlen.pl »

Witam
Piech chciał, że w drugim dniu po odebraniu Niro dostałem kamieniem w górę maski na autostradzie, ci z tym faktem robić? Czy coś może się z tym dziać? Czy blacha ma ocynk ? Jaką macie wiedzę na ten temat ?
Dzięki za ewentualne info
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: krgorny »

Według instrukcji powinieneś jak najszybciej zrobić zaprawkę na lakierze. To nic nie daje, że blacha ma ocynk jak jest odprysk.

Proponuje CI albo skontaktować się z ASO i kupić od nich lakier zaprawkowy, albo szukać na allegro zaprawek po kodzie koloru nadwozia. Mi się już skończyły palce od ilości odprysków a auto mam niespełna 2 lata. Na szczęście na masce mam tylko 3 odpryski, ale zderzak to już cały w piegach, bo nie da się tego idealnie zaprawić.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: nagdob »

krgorny pisze: 04 lip 2023, 13:25 Według instrukcji powinieneś jak najszybciej zrobić zaprawkę na lakierze. To nic nie daje, że blacha ma ocynk jak jest odprysk.

Proponuje CI albo skontaktować się z ASO i kupić od nich lakier zaprawkowy, albo szukać na allegro zaprawek po kodzie koloru nadwozia. Mi się już skończyły palce od ilości odprysków a auto mam niespełna 2 lata. Na szczęście na masce mam tylko 3 odpryski, ale zderzak to już cały w piegach, bo nie da się tego idealnie zaprawić.
Jeżeli jest ocynk, a odprysk dotyczył tylko lakieru, to nie ma prawa nic się dziać. Aczkolwiek bezpieczniej jest to zabezpieczyć. Co do przodu auta to bezbarwna folia (oklejenie) jest bezcenna.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
darektos@tlen.pl
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2023, 18:17
model samochodu: Niro

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: darektos@tlen.pl »

No właśnie nie wiem czy jest ocynk? E serwisie które chyba zaprawkę potem może ta folia bo chyba tego z biegiem czasu może być więcej. Taka folia na przód droga?
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: nagdob »

darektos@tlen.pl pisze: 05 lip 2023, 13:59 No właśnie nie wiem czy jest ocynk? E serwisie które chyba zaprawkę potem może ta folia bo chyba tego z biegiem czasu może być więcej. Taka folia na przód droga?
Nie wiem ile sam przód, ale ja oklejałem przód łącznie z lampami, wszystkie pianoblacki na zewnątrz, nadkola, listwy, słupki, do tego ceramika na pozostałą część auta łącznie z felgami i blachami wewnątrz drzwi. Za wszystko dałem 4500 zł. Ale to rok temu.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: marcinos »

A co z powłoką ceramiczną, czy to w ogóle coś pomaga ?
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: nagdob »

marcinos pisze: 06 lip 2023, 07:27 A co z powłoką ceramiczną, czy to w ogóle coś pomaga ?
Kiedyś też byłem sceptyczny dopóki nie założyłem. Na pewno od kamieni nie uchroni w przeciwieństwie do folii, natomiast po każdorazowym umyciu auta i wytarciu do sucha (to warunek konieczny) lakier wygląda jak nowy. Więc chyba coś to jednak daje.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: marcinos »

Przez kilka lat po umyciu lakier i tak wygląda jak nowy ale bardziej chodzi tutaj o ochronę lakieru przed mikrourazami.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: nagdob »

marcinos pisze: 06 lip 2023, 11:32 Przez kilka lat po umyciu lakier i tak wygląda jak nowy ale bardziej chodzi tutaj o ochronę lakieru przed mikrourazami.
Nie do końca się zgodzę. Niezabezpieczony dzisiejszy lakier zdegraduje się w przeciągu roku.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: colins »

Zdegraduje się dla maniaka detailingu.
Dla normalnego Kowalskiego zaś będzie wyglądał dobrze nawet na 20-letnim Passacie w TDI-ku. :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”