Czy nowa Niro posiada ocynk

forum użytkowników Kia Niro
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: marcinos »

Moja Astra po umyciu niczym nie różni się od tej kiedy 4 lata temu wyjeżdżałem z salonu.
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: saron22 »

marcinos pisze: 06 lip 2023, 20:18 Moja Astra po umyciu niczym nie różni się od tej kiedy 4 lata temu wyjeżdżałem z salonu.
No z tym to się akurat nie zgodzę. Wystarczy przyjrzeć się w odpowiednim świetle pod odpowiednim kątem i będzie widać, że nie jest tak jak piszesz.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: marcinos »

No wiesz, w takie szczegóły dokładnie nie będę wchodził ale niech będzie...najlepsza opcja to folia ochronna ale kosztowna sprawa.
andrzejlak
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2022, 16:07
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: andrzejlak »

Jeśli chodzi o maskę a nawet klapę tylną to jest ona wykonana z aluminium.
darektos@tlen.pl
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2023, 18:17
model samochodu: Niro

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: darektos@tlen.pl »

Właśnie tak przednia maska i klapa tylna to aluminium. Jeżeli chodzi i ceramikę to już się wyleczyłem z tego pomysłu jak usłyszałem, że co roku kontrola i koszty 700 zł w serwisie, córka ma ceramikę i drugi raz by tego nie założyła szkoda kasy. Folia ok ale koszty grube, tym bardziej że aluminium w aucie przòd i tył. Ciągle rozważam jednak pakiet na przód auta plus lampy i nadkola się koszt ok 4000 do 5000 tys, więc czy warto jak auto chce trzymać 5-6 lat ? Chyba nie
Calee
Posty: 89
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: Calee »

Z tego co pamiętam to maska i i tylna klapa jest z aluminium (dla obniżenia wagi samochodu) więc raczej rudej korozji nie będzie :D
Gmors
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2024, 01:19
model samochodu: Niro hev

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: Gmors »

Nie ma ocynku sprawdzałem miernikiem lakieru brak powłoki ocynku
miazga
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2023, 14:29
model samochodu: Niro HEV '23

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: miazga »

andrzejlak pisze: 13 lip 2023, 17:06 Jeśli chodzi o maskę a nawet klapę tylną to jest ona wykonana z aluminium.
Ile lat zyje, tak niezmienna pozostaje jedna rzecz: ludzie na forach poswieconych samochodom pisza rozne rzeczy, niekoniecznie zgodne z prawda :D

Przy uzyciu profesjonalnego przyrzadu pomiarowego, nazywanego potocznie magnesem, sprawdzilem i tak:
- maska, a przynajmniej jej poszycie faktycznie jest z aluminium
- klapa tylna aluminium moze widziala na znaczku KIA :D Jest bardzo stalowa
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: colins »

A w ogóle czy komuś w Niro pojawiła się korozja?
I mam tu na myśli właścicieli pierwszych Niro. Najstarsze egzemplarze jeżdżą już po naszych zasolonych drogach z 7 czy nawet 8 lat. Może więc ktoś się wypowie jak to wygląda z ewentualną rudą w ich przypadku?
andrzejlak
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2022, 16:07
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Czy nowa Niro posiada ocynk

Post autor: andrzejlak »

miazga pisze: 21 sty 2024, 13:03
andrzejlak pisze: 13 lip 2023, 17:06 Jeśli chodzi o maskę a nawet klapę tylną to jest ona wykonana z aluminium.
Ile lat zyje, tak niezmienna pozostaje jedna rzecz: ludzie na forach poswieconych samochodom pisza rozne rzeczy, niekoniecznie zgodne z prawda :D

Przy uzyciu profesjonalnego przyrzadu pomiarowego, nazywanego potocznie magnesem, sprawdzilem i tak:
- maska, a przynajmniej jej poszycie faktycznie jest z aluminium
- klapa tylna aluminium moze widziala na znaczku KIA :D Jest bardzo stalowa
Czyli masz wstawioną jakąś inną wersję klapy tylnej, ja też za pomocą takiego przyrządu sprawdzałem i u mnie niestety musi być aluminium.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”