Czujniki Ciśnienia Niro Sg2

forum użytkowników Kia Niro
Sinario
Posty: 28
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:54
model samochodu: Kia NIRO

Czujniki Ciśnienia Niro Sg2

Post autor: Sinario »

Cześć,

po zmianie z zimowych na letnich czujniki zaniżają mi poziom ciśnienia w oponach. Jest jakiś myk na to, resetowanie czujników, cokolwiek?
Mordret
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2023, 14:24
model samochodu: Kia Niro 1.6GDI HEV 2023 BL + Premium
Przegryzione kable przez kuny: 2

Re: Czujniki Ciśnienia Niro Sg2

Post autor: Mordret »

Sinario pisze: 19 kwie 2024, 16:10 Cześć,

po zmianie z zimowych na letnich czujniki zaniżają mi poziom ciśnienia w oponach. Jest jakiś myk na to, resetowanie czujników, cokolwiek?
Niekoniecznie zaniżają, aktualnie są niskie temperatury na dworze, jak ruszałem z pod domu to miałem 2.2 BAR-a, po przejechaniu 30km już było normalne 2.5. Nagrzane powietrze ma wyższe ciśnienie niż zimne postojowe.
Calee
Posty: 89
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: Czujniki Ciśnienia Niro Sg2

Post autor: Calee »

Para wodna która jest zawarta w powietrzu wpływa na zmianę ciśnienia w zależności od temperatury.
Jeżeli w jakiś sposób ci to przeszkadza i chcesz tego uniknąć to pompuj koła czystym azotem i będziesz miał stałe ciśnienie niezależnie od temperatury.

Ewentualnie używać kompresorów z profesjonalnymi osuszaczami (ale one i tak nie usuną całej wody a jedynie tą która się wytrąci podczas kompresji, bo żeby usunąć całą parę wodną to trzeba by mocno schłodzić powietrze po skompresowaniu tak żeby wytrącić jak najwięcej wody), więc azot to jedyne pewne rozwiązanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”