Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

forum użytkowników modelu ProCeed
ProCee_d56
Posty: 527
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: ProCee_d56 »

geegles pisze: 19 kwie 2024, 12:40 Każdy oczekuje od samochodu czegoś innego i ma do tego prawo, tymczasem z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że uważasz pro za najzajebistsze auto ever, rzucające się w oczy, za którym wszyscy szaleją, jeśli się mylę to sorry, ale od razu odpowiadam - tak nie jest. Nie jest to auto przeciętne, ale dalej jest to samochód budżetowy, których wiele na europejskim rynku. Bardzo mu daleko choćby do Stingera, którym też jeździłem przez rok i mam porównanie (tak, wiem, inny segment, ale marka ta sama).
P.S. Jakbyś robił rocznie 40kkm to też byś się 2x zastanowił czy jest sens przepalać paliwo, a czy mnie stać na owies... no cóż, właśnie po to kupuję 2x droższego Sportage, abym nie musiał się nad tym zastanawiać xD
O jo joj, co za zdenerwowanie, co za wkurzanie...
Tak, Proceed do chwili obecnej rzuca się w oczy i przyciąga uwagę.
Budżetowa to może być Dacia i wiele innych, jej podobnych - codziennych, masowych, powszechnych.
Proceed, którego cena w tym roku potrafiła przekroczyć 170 tyś zł przy pełnym wyposażeniu, nie jest autem budżetowym. Dobrze jest zorientować się co oznacza ,, samochód budżetowy".
Natomiast kiedy w ubiegłym roku kupowałem Proceed'a, to KIA Sportage kosztowała kilka dobrych tysięcy mniej. Mogłem kupić i jeszcze by mi zostało na 2 lata na benzynę.
Ale Sportage to nie ta klasa. I do tej pory ceny takiego nowego samochodu nie są zbyt wygórowane.
Proceed nigdy też nie chciał być jak Stinger, ponieważ to całkowicie inny rodzaj aut.
A co do jazdy po drogach samochodów takich jak Proceed GT, to pewnie patrzymy na świat z innej perspektywy lub przez inne okulary, ponieważ ja nawet Proceed'ów widzę mało. O Stingerze nie wspomnę. Natomiast obiektywizm to zaleta, nie wada.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 144
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: geegles »

To życzę Ci, abyś przez kolejne lata był tak zakochany w swoim aucie jak jesteś dziś - bez ironii. Cieszę się, że Kia (miałem już 8 aut tej marki, więc wiem co mówię) tak Ci przypadła do gustu i jesteś kolejny zadowolonym klientem.

P.S. Jak odpowiadasz na post pod postem to nie cytuj, bo śmietnik się robi.
ProCee_d56
Posty: 527
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: ProCee_d56 »

Moja ocena nie ma nic wspólnego z miłością tylko z obiektywizmem.
Kia Proceed ma niezależne zawieszenie wszystkich kół. Budżetowe samochody mają belkę skrętną i hamulce bębnowe, a do tego silnik z wtryskiem pośrednim.
Chyba nie masz zbyt dużej wiedzy technicznej jeżeli zaawansowany silnik 1.6 T-GDI określiłeś jako budżetowy, użyte materiały, spasowanie elementów tapicerki też są dla Ciebie budżetowe.
Który budżetowy samochód ma zaawansowane systemy bezpieczeństwa i komfortu tak jak Proceed.
Który budżetowy samochód tak jak Proceed ma elektrycznie podgrzewaną szybę przednią, sportowe fotele regulowane elektrycznie, elektrycznie podnoszoną pokrywę bagażnika itd. Można jeszcze dużo wymieniać.
KIA po zdobyciu części rynku nie jest już tanim samochodem, a będzie jeszcze droższym. Co już widać po cenach.
Nawet mała KIA Picanto jest technologicznie zaawansowana a nie budżetowa.
Jeżeli ktoś chce samochód budżetowy, to musi szukać gdzie indziej.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Marek3003 »

Fascynująca dyskusja która kończy się zawsze tak samo. Forum stało się prywatnym forum kolegi, który czuwa całą dobę by w zalążku zniszczyć każdego kto ma zamiar skrytykować Proceeda. Każdy temat kończy się interwencją strażnika. Nie no oczywiście można mieć swoje zdanie ale tylko takie jak Kolega ProCee_d56
Geegles gratuluję że udało się sprzedać Proceeda,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
SothS
Posty: 41
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:31
model samochodu: CEED 1.4 T-GDI 7DCT + full

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: SothS »

Hahahaha odnośnie wyróżniania sie...
dla mnie proceed to jest taki zabawny przypadek na mema...
Załączniki
Kiedy chcesz się wyróżnić i być jak Mercedes... ;)
Kiedy chcesz się wyróżnić i być jak Mercedes... ;)
Genf-Autosalon-2019-Kaltvergleich-Proceed-Kia-Mercedes-CLA-Shooting-Brake-169FullWidth-af74ce77-1435010-1923618.jpg (104 KiB) Przejrzano 180 razy
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 144
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: geegles »

Ja nawet nie krytykuję tylko mówię jakie były moje odczucia z 3 letniej jazdy. Świetne auto, ale po 3 latach człowiek zapragnął czegoś innego - tyle, bo... i tu moje odczucia kilka postów wyżej.

Dzięki ;) poszedł w dobre ręce, mam kontakt z kupującym, jest zakochany. A z tym Sportagem to chodziło mi o kupno PHEV, aby (przy fotowoltaice) nie zastanawiać się czy mi auto pali 8 czy 10 litrów przy takich przebiegach jak robię - to może dopowiem, bo nie każdy zrozumiał co miałem na myśli 8-)
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Marek3003 »

geegles pisze: 19 kwie 2024, 11:44 Miałem procka 3 lata i finalnie zmieniłem, bo się... chyba zestarzałem :) Zaczęło mi przeszkadzać kilka rzeczy tj. hałas tłumika, spalanie (chociaż po wymianie świec nagle spadło z 9,5l na 8,5l przy jeździe emeryckiej) czy twardość zawieszenia, a finalnie przekonałem się do sprzedaży po tym jak załatwiłem w rok trzy opony na łódzkich dziurach (jedna poszła na rancie - dziura przy prędkości 10 km/h a dwie kolejne miały bąble na rantach - w sumie to żona się nie przyznaje gdzie je załatwiła :D). I z jednego proceeda w rodzinie idę w Sportage HEV dla żony po mieście i dla siebie wziąłem Optimę w dieselu na trasy (ja głównie robię trasy Łódź - Wawa - Łódź a zależało mi na niskim spalaniu i komforcie podróży - to tutaj mam go aż nadto).
Każdy musi się przejechać, ocenić, to nie jest auto dla każdego.
Całkowicie się z Tobą zgadzam i podzielam te odczucia. Niestety ja do tego wszystkiego mam skrzynię manualną która jest fatalnie zestopniowana. Na trasie pali mi 9-11 litrów. Dokładnie tak jakby ktoś automatem jechał cały czas na 6 biegu. Spalanie mogę jeszcze przeżyć ale ten hałas ze względu na wysokie obroty silnika przy 120-140 jest nie do zniesienia. Ja swojego wyciszyłem dodatkowo gdzie na same maty wydałem przeszło 2tys. Ale to nie dało tyle ile się spodziewałem. Fajnie, że pozostałeś dalej przy marce Kia. Ja potrzebuję auta z dużym bagażnikiem ale faktycznie nie na papierze … / liczy się u mnie wysokość od podłogi do rolety i do sufitu / nie z pomiarem schowków pod podłogą, komfortowego i względnie mocnego. Może nowe Audi a4 Avant lub Superb z silnikiem 190 KM. A6 niestety za drogie. Powodzenia życzę może moje Baby Panamera znajdzie także zakochanego nabywcę
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 144
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: geegles »

Sprzedać - na pewno sprzedasz. Obecnie, w związku z zakończeniem produkcji GT jest popyt na te auta, na forum FB widzę, że roczniki 2019-2020 chodzą po 110-115k więc celuj w tę kwotę (może bliżej 110k przez to, że manual, chociaż wiele osób się cieszy, że nie ma DCT w aucie, bo jak wiesz lubi być kapryśna;) ).
W 2017r. miałem już to "cudo techniki" 1.6 T-GDI Sportage, tam mi palił tyle co Tobie obecnie i to zimą przy intensywnym użytkowaniu AWD :D 9-11 na trasie (zakładając, że trasa to 90-120 km/h) to sporo i jeśli masz gwarancję zainteresowałbym tym ASO. Tak jak pisałem wyżej, u mnie po przeglądzie na 75k wymienili świece i spalanie faktycznie spadło, na początku nie wiązałem tego ze świecami, ale gdzieś przeczytałem, że może to mieć wpływ. Z hałasem ciężko w proceedzie walczyć, więc Cię rozumiem.
Ja przy marce zostanę jeszcze długie lata (mam swoje powody 8-) ) i Tobie też mimo wszystko bym sugerował, abyś został, tylko, że w Kii chyba nie ma auta spełniającego Twoje kryteria, no może poza Sorento, ale 300k to dla mnie odlot - chociaż zamówione kilkaset sztuk polifta przez importera już się sprzedały :)
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Marek3003 »

geegles pisze: 19 kwie 2024, 18:51 Sprzedać - na pewno sprzedasz. Obecnie, w związku z zakończeniem produkcji GT jest popyt na te auta, na forum FB widzę, że roczniki 2019-2020 chodzą po 110-115k więc celuj w tę kwotę (może bliżej 110k przez to, że manual, chociaż wiele osób się cieszy, że nie ma DCT w aucie, bo jak wiesz lubi być kapryśna;) ).
W 2017r. miałem już to "cudo techniki" 1.6 T-GDI Sportage, tam mi palił tyle co Tobie obecnie i to zimą przy intensywnym użytkowaniu AWD :D 9-11 na trasie (zakładając, że trasa to 90-120 km/h) to sporo i jeśli masz gwarancję zainteresowałbym tym ASO. Tak jak pisałem wyżej, u mnie po przeglądzie na 75k wymienili świece i spalanie faktycznie spadło, na początku nie wiązałem tego ze świecami, ale gdzieś przeczytałem, że może to mieć wpływ. Z hałasem ciężko w proceedzie walczyć, więc Cię rozumiem.
Ja przy marce zostanę jeszcze długie lata (mam swoje powody 8-) ) i Tobie też mimo wszystko bym sugerował, abyś został, tylko, że w Kii chyba nie ma auta spełniającego Twoje kryteria, no może poza Sorento, ale 300k to dla mnie odlot - chociaż zamówione kilkaset sztuk polifta przez importera już się sprzedały :)
Ciekawy wątek z tymi świecami tym bardziej, ze ja przy chyba 15-17 tys przebiegu miałem wymienione wtryski. Lały mi paliwem, auto nie odpalało, śmierdziało w garażu nie spalonym paliwem po odpaleniu z rury. Ciekawe jak to wpłynęło na filtr GPF ponieważ trochę z tym jeździłem, aż Aso potwierdziło usterkę. Może świece też dostały? Jakie świece pasują do 1.6 ? Ktoś ma wiedzę ? W hurtowni Gordon podali mi symbol Bosha ale gdzieś posiałem. Jaki koncern robi świece do Kii?
Czy taka?
https://allegro.pl/oferta/swieca-zaplon ... 5299651217
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2024, 19:45 przez Marek3003, łącznie zmieniany 1 raz.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 144
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: geegles »

Marek3003 pisze: 19 kwie 2024, 19:39
geegles pisze: 19 kwie 2024, 18:51 Sprzedać - na pewno sprzedasz. Obecnie, w związku z zakończeniem produkcji GT jest popyt na te auta, na forum FB widzę, że roczniki 2019-2020 chodzą po 110-115k więc celuj w tę kwotę (może bliżej 110k przez to, że manual, chociaż wiele osób się cieszy, że nie ma DCT w aucie, bo jak wiesz lubi być kapryśna;) ).
W 2017r. miałem już to "cudo techniki" 1.6 T-GDI Sportage, tam mi palił tyle co Tobie obecnie i to zimą przy intensywnym użytkowaniu AWD :D 9-11 na trasie (zakładając, że trasa to 90-120 km/h) to sporo i jeśli masz gwarancję zainteresowałbym tym ASO. Tak jak pisałem wyżej, u mnie po przeglądzie na 75k wymienili świece i spalanie faktycznie spadło, na początku nie wiązałem tego ze świecami, ale gdzieś przeczytałem, że może to mieć wpływ. Z hałasem ciężko w proceedzie walczyć, więc Cię rozumiem.
Ja przy marce zostanę jeszcze długie lata (mam swoje powody 8-) ) i Tobie też mimo wszystko bym sugerował, abyś został, tylko, że w Kii chyba nie ma auta spełniającego Twoje kryteria, no może poza Sorento, ale 300k to dla mnie odlot - chociaż zamówione kilkaset sztuk polifta przez importera już się sprzedały :)
Ciekawy wątek z tymi świecami tym bardziej, ze ja przy chyba 15-17 tys przebiegu miałem wymienione wtryski. Lały mi paliwem, auto nie odpalało, śmierdziało w garażu nie spalonym paliwem po odpaleniu z rury. Ciekawe jak to wpłynęło na filtr GPF ponieważ trochę z tym jezdziłem, aż Aso potwierdziło usterkę. Może świece też dostały? Jakie świece pasuję do 1.6 ? Ktoś ma wiedzę ? W hurtowni Gordon podali mi symbol Bosha ale gdzieś posiałem. Jaki koncern robi świece do Kii?
Czy taka?
https://allegro.pl/oferta/swieca-zaplon ... 5299651217
Weź te: https://motostacja.com/product/279800.h ... 1mvqY81LfK
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”