Czas oczekiwania na nowe Niro

forum użytkowników Kia Niro
playersct
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2022, 14:11
model samochodu: Kia Niro HEV BL

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: playersct »

No to byłem obejrzeć rakietę (piękny jest w czerwieni:), dopiąć szczegóły, domówić jeszcze wosk i dać kamerkę do montażu. Samochód ma parametry jak przy zamówieniu. Dopiero nowe sztuki zamawiane teraz będą już miały nowe parametry. Przy okazji jak dopisze szczęście i czas (za co cholernie trzymam kciuki) to moja sztuka może się pojawi na kanale pana Maćka :)
Orin pisze: 26 mar 2024, 15:21 Tylko ciekawe, jaka moc będzie miał silnik. Informacja za www.autogaleria.pl:
"Tutaj do tej pory mieliśmy do dyspozycji 141 KM. Teraz będzie to 129 KM. Dlaczego? Wcześniej silnik spalinowy 1.6 GDI oferował 105 KM, a elektryczny 44 KM. Po zmianach jednostka spalinowa oferuje 93 KM, a elektryczna 43,5 KM.

Ta sama zmiana tyczy się wersji PHEV. W tym modelu również osłabiono silnik spalinowy, przez co moc spadła do 171 KM (pierwotnie 183 KM). W obydwu przypadkach moc na koła przekazuje niezmiennie dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów."
playersct
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2022, 14:11
model samochodu: Kia Niro HEV BL

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: playersct »

Nie rozumiem takiego toku rozumowania. Zanim zamówiłem swoją sztukę to obejrzałem ze 100 filmików, przeczytałem wszystko co jest możliwe na temat tego samochodu, obejrzałem go dokładnie i zamówiłem dokładnie wiedząc co kupuję. Serio wydając taką kasę nie sprawdzić dokładnie co się kupuje i potem narzekać? Z drugiej strony, jeśli argumentem nie była kasa i te sto kilkadziesiąt tysięcy to pryszcz to po co kupować "jakąś kie" a nie coś z grupy VAG? Tak jak tu ktoś napisał - ta nijakość jest mega zaletą. Zresztą ja tak nie uważam - sam byłem bardzo długo chory na Sportage'a a tydzień przed zamówieniem zmieniłem zdanie i nie żałuje. Na każdym kroku teraz Sportage który opatrzył się masakrycznie (i bardziej na Sportage'a bym teraz powiedział, że to dziadkowóz ;)) A Niro? Nie ma tego za wiele i się chociaż ciut wyróżnia :)

PS. To moja opinia i nie każdy może się ze mną zgadzać.
ru77 pisze: 22 mar 2024, 08:48 Ponad 8 m-cy oczekiwania, przejechane 2500 km.
Rozczarowanie, przy normalnej jezdzie pali jak venga. Auto boleśnie nijakie. Odradzam.
Byłem o krok od kupna VW Tigyana lub Volvo XC40. szczerze żałuję, że posłuchałem żony - napaliła sie na ten dziadkowóz.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Legal »

No tak - ru77 ma 6 postów, wsadził kij w mrowisko i nie zamierza się ustosunkować do naszych pytań i uwag. Szkoda naszego czasu na taką dyskusję.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Rysio
Posty: 15
Rejestracja: 21 mar 2019, 09:34
model samochodu: NIRO

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Rysio »

Witam. Początek kwietnia otrzymałem inf. Z salonu, że moje Niro jest w Polsce i będzie do odbioru pod koniec tego tygodnia. W dniu 09.04. sprzedałem moje Niro z 2019 r. i otrzymałem z salonu auto zastępcze-Kia Cee'd nowe z przebiegiem 500km w automacie do czasu odbioru zamówionego auta. Zamówienie złożone 19.11.2023, więc czas oczekiwania-5 mcy. Auto zastępcze bardzo pomaga w oczekiwaniu, nie ma ciśnienia, na spokojnie.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Legal pisze: 13 kwie 2024, 20:16 No tak - ru77 ma 6 postów, wsadził kij w mrowisko i nie zamierza się ustosunkować do naszych pytań i uwag. Szkoda naszego czasu na taką dyskusję.
Do czego ma się ustosunkować skoro prawdopodobnie samochodu nie ma i pracuje może w salonie konkurencyjnym, może VW, Skoda ? Z takimi nie ma co dyskutować bo od razu da się wyczuć, że troll.
Rysio
Posty: 15
Rejestracja: 21 mar 2019, 09:34
model samochodu: NIRO

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Rysio »

Dzisiaj odebrałem dokumenty z salonu Niro HEV wer.L+BCW kolor snów white Pearl, moc 141 KM. Jutro rejestracja, ubezpieczenie i odbiór auta. Czas oczekiwania 19.11.2023-26.04.2024. Zadowolony jestem.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

No to gratulacje, kolorek de best 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”