Kia Ceed 1.5 GDI Business Line opinie

forum użytkowników modelu Ceed
Istreed
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2024, 12:52

Kia Ceed 1.5 GDI Business Line opinie

Post autor: Istreed »

Cześć, zwracam się do Was z ogromną prośbą o opinie na temat samochodu Kia Ceed 1.5, benzyna, 160KM w automacie.
Ze względu na to, że jest to mój pierwszy samochód, który chciałbym zakupić, chcę żeby to był udany zakup.
Samochód jest z 2021 roku, poleasingowy z przebiegiem 97 000 za 87 tysięcy złotych.

Naczytałem się wiele złego o skrzyni, że są przeróżne problemy. Wiadomo, ile ludzi, tyle opinii, ale chciałbym się zapytać Was o odczucia z jazdy samochodem. Może jest ktoś kto ma większy już przebieg i będzie w stanie mi powiedzieć na co mogę się przygotować (pod względem wymiany / serwisu) przy takim przebiegu.
Czy Waszym zdaniem samochód z takim przebiegiem, z Waszym doświadczeniem z jazdy, serwisów etc., jest warty tej kwoty?

Będę wdzięczny za wszystkie wypowiedzi :)
Dziękuję bardzo!
Marych
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2021, 10:42
model samochodu: CEED SW 1.5 T-GDi 7DCT (BL3)

Re: Kia Ceed 1.5 GDI Business Line opinie

Post autor: Marych »

Mam taki model z tego samego roku (odebrałem w listopadzie 2021) z przebiegiem 131k. Sam tyle wyjechałem.

Minusy:
1. Słabe wyciszenie wnętrza. Zwłaszcza tył auta - szum od opon
2. Charakterystyczne zgrzyty skrzyni biegów w trakcie jazdy w korku (przejście z 1 na 2 bieg). Ale to mają chyba wszystkie 2 sprzęgłowe.
3. Lekkie szarpanie auta przy ruszaniu na zimnym silniku.
4. Piano black - kupujesz używane - sprawdź w jakim stanie są te elementy.
5. Klapka wlewu paliwa. KIA miała akcję serwisową i poprawiali odstającą klapkę.
6. Klima w duże upały czasami nie daje rady. Nawiewy po obu stronach Kierowcy potrafią doprowadzić do bólu nadgarstków (możę to tylko mnie dotyczy) od zimnego powietrza.
7. Przednie reflektory mogą parować.

Plusy
1. 160KM w automacie - potrafią zrobić różnicę, zwłaszcza w ustawieniu SPORT.
2. Zimą podgrzewane fotele czy przednia szyba - nie ma nic lepszego.
3. Maskę silnika podnoszę tylko by uzupełnić płyn do spryskiwaczy (auto posiada sygnalizację niskiego poziomu płynu).


Neutralnie:
KIA wymaga zgłaszania się z autem co 15k. Za przekroczenie limitu - utrata gwarancji. Sprawdź proszę Książkę serwisową.
Jako drugi właściciel - powinieneś mieć nadal 7-letnią gwarancję na auto.
SothS
Posty: 41
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:31
model samochodu: CEED 1.4 T-GDI 7DCT + full

Re: Kia Ceed 1.5 GDI Business Line opinie

Post autor: SothS »

Ja z małym uzupełnieniem (tylko ja mam 140km turbo z 2018 kombi)

Ad
2. Charakterystyczne zgrzyty skrzyni biegów - ja nie mam żadnych zgrzytów, wszystko działa cicho,
3. Lekkie szarpanie auta przy ruszaniu na zimnym silniku - zdarza się ale bardzo bardzo rzadko,
4. Piano black - kupujesz używane - i musisz się pogodzić jak ktoś je porysował, taka uroda ;)
5. Klapka wlewu paliwa - żaden wielki problem, ale faktycznie KIA miała akcję serwisową i poprawiali odstającą klapkę,
6. Klima w duże upały czasami nie daje rady - nie potwierdzam, działa ok. Nawiewy po obu stronach Kierowcy potrafią doprowadzić do bólu nadgarstków (możę to tylko mnie dotyczy) od zimnego powietrza - można zmienić kierunek nawiewu przecież.
7. Przednie reflektory mogą parować - kwestia wymiany wkładów pod zakrętkami i po problemie.

Plusy potwierdzam :)
1. Tryb SPORT czasami pomaga i można się pobawić;)
2. Zimą podgrzewane fotele czy przednia szyba - nie ma nic lepszego, plus podgrzewana kierownica - cudo ;)
3. Maskę silnika podnoszę tylko by uzupełnić płyn do spryskiwaczy (auto posiada sygnalizację niskiego poziomu płynu).

Idź z numerem Vin do ASO i poproś o informacje dot. Gwarancji - być może pomogą i dowiesz się co nieco.

Poza tym przyjemne do prowadzenia auto :)
Istreed
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2024, 12:52

Re: Kia Ceed 1.5 GDI Business Line opinie

Post autor: Istreed »

Dziękuję Wam za opinie.
Powiedzcie mi proszę czy ktoś z Was może miał jakikolwiek problem z tą właśnie skrzynią? Sprzęgłem?
Tego właśnie się najbardziej obawiam ponieważ opinie o skrzynią 7DCT są niezbyt optymistyczne a serwis sprzęgła to koszt około 10 tysięcy z tego co zdążyłem przeczytać na różnych forach.
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 92
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Ceed 1.5 GDI Business Line opinie

Post autor: MJRegul »

Mam 1.5T BL 7DCT od stycznia 2023.

Podłączę się do wpisów:

1. Słabe wyciszenie wnętrza. | DODAM, ŻE BARDZO SŁABE WYCISZENIE W MOJEJ OCENIE, WRĘCZ NIE PRZYSTOI
2. Charakterystyczne zgrzyty skrzyni biegów w trakcie jazdy w korku (przejście z 1 na 2 bieg). | POTWIERDZAM, U MNIE TO NAWET NIE ZGRZYT A TAKIE ODCZUWALNE KOPNIĘCIE MAŁE a przebieg 11kkm
3. Lekkie szarpanie auta przy ruszaniu na zimnym silniku. | NIE ZAOBSERWOWAŁEM, BYĆ MOŻE OLEWAM AUTOMATYCZNIE
5. Klapka wlewu paliwa. KIA miała akcję serwisową i poprawiali odstającą klapkę. | WYSTARCZY RĘCZNIE DOCISNĄĆ WLEW PALIWA I SIĘ COFA KLAPKA ;)
6. Klima w duże upały czasami nie daje rady. | U MNIE WSZYSTKO OK
7. Przednie reflektory mogą parować. | PARUJĄ NAWET PO MYJNI ZWYKŁEJ

Plusy:
1. 160KM w automacie | W TRYBIE SPORT DAJE RADĘ ALE ZA DŁUGO TRZYMA WYSOKIE OBROTY CZASAMI MIMO, ŻE PRZESTAŁEŚ CISNĄĆ A W TRYBIE NORMAL NIEZŁY MUŁ
2. Zimą podgrzewane fotele czy przednia szyba - nie ma nic lepszego. | CIĄGLE UŻYWAM, POTWIERDZAM + GRZANIE KIEROWNICY
3. Ładne?


Zwykłe audio mało porywające, po prostu sobie gra.
Cholernie niewygodne siedzenia zmuszające do siedzenia ze złączonymi nogami, czego moje przyrodzenie nie cierpi, ja lubię siedzieć w rozkroku a wtedy siedzenie wbija się w uda (fatalne przeszycie na krawędziach) plus fotel kierowcy jest daleko poza osią kierownicy więc siedzisz przekrzywiony.

Szczerze drugi raz bym nie kupił, pojeżdżę do końca wykupionego GAPa i sprzedaję o ile sytuacja finansowa i innych aut na rynku będzie dobra :)
Lubię to auto, jest ładne, zgrabne, daje troszkę frajdy z jazdy ale no za dużo pierdółek się nazbierało by trzymać je jakoś dłużej niż 3 czy 4 lata moim zdaniem.

Z tą skrzynią bym nie ryzykował kupowania auta z przebiegiem większym niż 30-40, może 50 tysięcy. Podchodząc pod 100 tysięcy km to ja bym od razu odłożył 10k na naprawę skrzyni na wszelki wypadek ;) Takie dmuchanie na zimne, skrzynie sa w miare nowe, jednym padają po 20kkm a inni jeżdżą 100kkm i dalej sprzedają auto i słuch ginie co dalej ze skrzynią ;)
Maestro21
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2024, 18:58

Re: Kia Ceed 1.5 GDI Business Line opinie

Post autor: Maestro21 »

Witam.
Mam dylemat. Mam zazaliczkowane auto Kia Ceed Kombi 2021 Buisness Line 160KM Manual wersja przed liftingowa (przebieg 38tys.) i pojawiła się wersja Kia Ceed Kombi 2022 wersja L 160KM Manual wersja po liftingowa (przebieg 52tys.) Cena ta sama.
Co byście wybrali? Jak cenny jest mniejszy przebieg o ~15tys km?
Pi_
Posty: 91
Rejestracja: 23 kwie 2022, 15:34
model samochodu: Obecnie:
Ceed III FL Kombi M 1.5 T-GDI 160KM 6MT Lunar Silver

Ostatnio:
Ceed II HB 1,4 CRDi '14

Dużo wcześniej wiele aut temu:
Ceed I HB 1,6 CRDi '08
Ceed I FL HB 1,6 CRDi '11

Pomiędzy Ceed-ami:
Fabia I 1,4 TDI '08, Astra II 1,6 '08, Fabia II 1,6 TDI '12, Octavia II FL 1,6 TDI '12, Fabia III 1,4 TDI '16, Octavia III 1,6 TDI '16.

Dawno temu:
Fiat 126p '99, Audi 80 B2 FL 1,6 '86, Mercedes 124 230E '86, Audi 80 B3 1,6D '89, Mercedes 190 2,0D '88, Ford Mondeo 2.0 '95, Kia Clarus 2.0 '00, Opel Corsa C 1,3 cdti,

Re: Kia Ceed 1.5 GDI Business Line opinie

Post autor: Pi_ »

Maestro21 pisze: 23 kwie 2024, 15:12 Witam.
Mam dylemat. Mam zazaliczkowane auto Kia Ceed Kombi 2021 Buisness Line 160KM Manual wersja przed liftingowa (przebieg 38tys.) i pojawiła się wersja Kia Ceed Kombi 2022 wersja L 160KM Manual wersja po liftingowa (przebieg 52tys.) Cena ta sama.
Co byście wybrali? Jak cenny jest mniejszy przebieg o ~15tys km?
W tym wypadku nie jest tak ważna sama różnica w przebiegu, a to w jakich warunkach został najechany.
Jeżeli masz pewność, że któryś z tych przebiegów jest od „lepszego kierowcy” to w tą stronę bym się kierował.
Przebieg 38 tyś, przy starszym aucie może, ale nie musi, świadczyć, że auto było lżej eksploatowane.
Przewagą tego polifta jest rocznik, oraz fakt, że to polift, przy późniejszej odsprzedaży.
Maestro21
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2024, 18:58

Re: Kia Ceed 1.5 GDI Business Line opinie

Post autor: Maestro21 »

Przedlift nabił jako demo 4 tys. a później w prywatnych rękach robił trasy za Austrię. A o polifcie nie wiem nic jeszcze. Auto kupuję z zamiarem na 7-10 lat więc o odsprzedaży nie myślę i potem takie niuanse mogą już mieć małe znaczenie.
PS. Dla wersji z 2021 niby mam mieć jakiś rabat w ASO na przeglądy :P No i drugie opony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”