Czy Kia w końcu będzie mieć nowe generacje modeli?

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Czy Kia w końcu będzie mieć nowe generacje modeli?

Post autor: bielaPL »

krgorny pisze: 26 mar 2024, 13:21 Peugeot 308 też niedawno pokazali jakby nie patrzeć. :)

Ale co nie zmienia faktu, że tendencja rynku jest jedna i raczej takie hatchbacki jak Ceed idą troche do lamusa. Ile można odgrzewać kotlety?
Wszyscy się rzucili na SUVy. Dla mnie to są przewartościowane auta. Sam się przymierzałem wpierw do stonica i okazało się że jest niewiele tańszy od Ceeda w kombi jeżeli porównamy podobne wyposażenie. A auto generalnie mniejsze i w środku też ciut biedniejsze w plastikach niż ceed.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Czy Kia w końcu będzie mieć nowe generacje modeli?

Post autor: krgorny »

bielaPL pisze: 26 mar 2024, 13:53
krgorny pisze: 26 mar 2024, 13:21 Peugeot 308 też niedawno pokazali jakby nie patrzeć. :)

Ale co nie zmienia faktu, że tendencja rynku jest jedna i raczej takie hatchbacki jak Ceed idą troche do lamusa. Ile można odgrzewać kotlety?
Wszyscy się rzucili na SUVy. Dla mnie to są przewartościowane auta. Sam się przymierzałem wpierw do stonica i okazało się że jest niewiele tańszy od Ceeda w kombi jeżeli porównamy podobne wyposażenie. A auto generalnie mniejsze i w środku też ciut biedniejsze w plastikach niż ceed.
SUVy, CUVy - dopłacasz 10-20-30% ceny do mody i "wrażenia". Sąsiad ma Sportage, który wiadomo, że jest więszy od Ceeda, ale jednak i tak on zarył zderzakiem pare razy o krawężnik przed blokiem. :)

Mnie w salonie sprzedawca próbował namówić na XCeeda i wcale mu sie nie udało. Co to za większy komfort jak podwozie jest nawet nie 2 cm wyżej od Ceeda? Z wyglądu dalej mi się Ceed bardziej podoba, pozycja za kierownicą nie różni się za bardzo, więc jakie tego korzyści? Znajomi się ślinią do Cupry Formentor, a jak pokazałem im zdjęcie obok Leona to wychodzi, że to po prostu mniejsze okienka i bardziej "bufiaste" nadwozie. Wiadomo, że jak się ma pieniądze i kupuje auto z napędem na 4 koła które ma ponad 250 km mocy to będzie różnica, a tak nawet przy tych 204 km, które oferuje Kia, to jest tylko marketing.
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Czy Kia w końcu będzie mieć nowe generacje modeli?

Post autor: StonicScross »

@ tendencja rynku jest jedna i raczej takie hatchbacki jak Ceed idą troche do lamusa. Ile można odgrzewać kotlety?
[/quote]

No właśnie- Golf kończy 50 lat. Wcześniej przez kilkadziesiąt lat był Garbus. Teraz może kilkadziesiąt lat typowym autem będzie t roc itp.
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Czy Kia w końcu będzie mieć nowe generacje modeli?

Post autor: StonicScross »

Dla mnie kwestia prześwitu i wysokiego siedzenia ma znaczenie. Zgodzę się np.ze konstrukcyjnie tucson to jest i30 kombi o 15 cm wyższe no ale wygląd ma duże znaczenie. No trudno, w latach 70.ci którzy decydowali się na golfa zamiast starego dobrego garbusa też pewnie płacili więcej :)
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Czy Kia w końcu będzie mieć nowe generacje modeli?

Post autor: krgorny »

Może i nam Kia pokaże następce Ceeda? W USA pokazali następce Forte (odpowiednika Ceeda na rynek amerykański).

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/pr ... -a/4sdtb2f

Polecam obejrzeć również (ale po angielsku):
https://www.youtube.com/watch?v=gcpCZdzAuHc

Dla ciekawskich - Kia K4 będzie oferowana tylko w automatycznej skrzyni 8 biegowej CVT. :)
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Czy Kia w końcu będzie mieć nowe generacje modeli?

Post autor: bielaPL »

ło matko, dla mnie porażka... chyba zwolnili tego projektanta od bmw :D
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Czy Kia w końcu będzie mieć nowe generacje modeli?

Post autor: krgorny »

A mi sie akurat podoba, czego nie mogę powiedzieć o innych nowych samochodach Kii. Niestety też nie wydaje mi się, że sedan pojawi się w Europie - już po Forte było to widać. Jeśli więc dostaniemy hatchbacka to i tak będę uradowany choć nie planuję zmieniać auta. Przy tej nowej Kii K4 przynajmniej dla mnie Ceed to auto jak z początku ubiegłej dekady jak nie dwóch (przynajmniej z przodu i środka).
Aedifico
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2021, 14:43
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 tgdi 7dct BL

Re: Czy Kia w końcu będzie mieć nowe generacje modeli?

Post autor: Aedifico »

Poprzednia generacja Forte też miała elementy później nieco podobne w Ceed jeśli chodzi o stylistykę . Pytanie tylko czy będą w ogóle w Europie kontynuować Ceed. Po tylu latach czas albo czas na nową generacje albo niestety odejście od modelu.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Czy Kia w końcu będzie mieć nowe generacje modeli?

Post autor: krgorny »

Aedifico pisze: 29 mar 2024, 13:38 Poprzednia generacja Forte też miała elementy później nieco podobne w Ceed jeśli chodzi o stylistykę . Pytanie tylko czy będą w ogóle w Europie kontynuować Ceed. Po tylu latach czas albo czas na nową generacje albo niestety odejście od modelu.
Albo zrobienie 2go liftingu jak Hyundai i30 (którego ciężko zauważyć). ;)

W sumie jakby nie patrzyć po tej Kii K4 to jednak baza na model dla Europy jest bo pokazali też Hatchbacka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”