[C3] Jakie macie przebiegi?

forum użytkowników modelu Ceed
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: [C3] Jakie macie przebiegi?

Post autor: saron22 »

Dawid__32 pisze: 28 mar 2024, 15:55 Ja mam lekkie drgania silnika które czuje wewnątrz auta przy przejechanych 9tysiącach kilometrów i tak mnie wkurwia to już że zastanawiam się nad sprzedażą...
Są tutaj amatorzy trzycylindrowych silników więc nie powinno być problemu ze sprzedażą. Niech kto inny się z tym męczy.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: [C3] Jakie macie przebiegi?

Post autor: bielaPL »

Dawid__32 pisze: 28 mar 2024, 15:55 Ja mam lekkie drgania silnika które czuje wewnątrz auta przy przejechanych 9tysiącach kilometrów i tak mnie wkurwia to już że zastanawiam się nad sprzedażą...
nie mam takiego efektu, rozumiem zdenerwowanie, też bym się wkurzał jak coś nie gra w nowym aucie i nikt nie może tego poprawić
elmer84
Posty: 136
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: [C3] Jakie macie przebiegi?

Post autor: elmer84 »

Kia ceed kombi 1.0 120km przebieg 31tys. Rocznik 2020 rejestrowany w 2021.

Generalnie jestem zadowolony z tego silnika. Jak do jazdy w mieście I drogach między miastowych nadaje się idealnie. Nie ma tu problemów z efektem "kangurow" jak to jest w 1.5 manaul. A przynajmniej jak piszą właściciele tych silników z tą skrzynia. Sam nie jeździłem to nie wiem.

Co do kultury pracy silnika to najbardziej go słychać i czuć w postaci lekkich drgań jak jest zimny. Po rozgrzaniu praktycznie to ustaje całkowicie. Jedynie na postoju na biegu jałowym są lekko wyczuwalne. Mam tak od początku ale osobiście mi to nie przeszkadza.

Silnik do tej pory bezawaryjny. Praktycznie nie bierze oleju. Od wymiany do wymiany minimalny spadek na bagnecie.

Pozatym bardzo ekonomiczny

Spalenie przy prędkości:
- 72km ok. 4.5l na 5 bieg
- 90km 5.0-5.4 l na 6 biegu
-120 km Ok. 6.0-6.5 l
-140 km Ok. 7.0-7.5l

Pozatym muszę przyznać racje i sam podobnie jak kolega Biela trzyman ten silnik kolo 2 tys tys obrotów poniżej tej wartości wpada w dziwne wibracje i mam wrażenie że się "meczy".

Do tej pory miałem 3 razy błąd gpf. Głównie przy jeździe po mieście w warunkach zmimowych. Szybki wypad na autostradę i jazda w granicach obr 3,5-4.5 tys przez jakieś 15-30km rozwiązują sprawę.

Więcej uwag związanych z silnikiem nie mam.

Co do długowieczności widziałem już egzemplarzach odchodzace podchodzące pod 200tys przebiegu. Przy mojej jedzie to 15 do 20 lat:) tak wiec każdy kupuje co potrzebuje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”