Piano black - usunięcie małych rys

forum użytkowników modelu ProCeed
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Piano black - usunięcie małych rys

Post autor: ProCee_d56 »

Wcześniej, w jednym z postów, napisałem o prostym usuwaniu rys na plastikowych wykończeniach piano black wewnątrz kabiny.
W sumie to prosta czynność i szybko przynosząca pożądany efekt, o ile rysy są delikatne, takie, jakie widzimy w słońcu.
Usunięcie rys wokół dźwigni skrzyni biegów nie zajmuje więcej niż 10 minut, a może nawet mniej.
Niestety, nie mogę wstawić zdjęć, żeby pokazać jak wyglądają elementy piano black przed i później po usunięciu rys.
Ale wygląda to w zasadzie tak, jak po zdjęciu folii.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Piano black - usunięcie małych rys

Post autor: Tolinek »

A jak to robiłeś?
Appassionato
Posty: 111
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Piano black - usunięcie małych rys

Post autor: Appassionato »

No przecież masz wszysko jasno napisane: było robione szybko, łatwo i przyjemnie. Musisz uwierzyć na słowo :D
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Piano black - usunięcie małych rys

Post autor: ProCee_d56 »

Tolinek pisze: 28 mar 2024, 11:48 A jak to robiłeś?
Tak jak kiedyś napisałem co można zrobić, użyłem pasty polerskiej, która przeznaczona jest tak do polerowania ręcznego jak i maszynowego, więc ułatwia zastosowanie.
Pasta polerska typu One Step, skala 9/10, nałożona na płatek kosmetyczny i delikatne polerowanie (zasady [polerowania są znane). Efekt szybko osiągalny. Można jeszcze po tym użyć mleczka polerskiego 10/10, do usuwania tzw. hologramów na lakierze. Ale ja stwierdziłem, że pasta 9/10 w zupełności wystarczy. Piano black pięknie błyszczy.
Użyłem pasty polerskiej firmy Troton o podanej gradacji.
Ta pasta świetnie też usuwa drobne ryski na czarnych, lakierowanych powierzchniach zewnętrznych (spoiler, wykończenia słupków) i na lakierze samochodu. Zawsze warto też spróbować na jakiejś powierzchni, jaki wpływ ma pasta polerska na polerowaną powierzchnię.
Nie podałem wcześniej nazwy producenta i pasty polerskiej, ponieważ każdy może mieć swoje preferencje.

PS. Nie wiem czy to istotne, ale na opakowaniu pasty poleskiej, do nazwy One Step, dodane jest jeszcze, Premium.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2024, 16:30 przez ProCee_d56, łącznie zmieniany 1 raz.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Piano black - usunięcie małych rys

Post autor: Tolinek »

Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”