Skrzynia DCT - oprogramowanie

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DCT - oprogramowanie

Post autor: Kobil »

kon pisze: 17 paź 2020, 10:52
Krzemyczek pisze: 16 paź 2020, 19:11 .....
Gwarancja? Cokolwiek Ci się stanie ze skrzynią lub sprzęgłem - to usłyszysz, że usterka została spowodowana złym sposobem użytkowania auta. ....
Grubo się mylisz. Kia nie ma polityki zwalania winy na klienta.
Kia ma politykę pod tytułem "to nie wada, to jest cecha"
;)
Niestety to prawda :cry:
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skrzynia DCT - oprogramowanie

Post autor: Krzemyczek »

Cześć, odgrzewam temat ponieważ dowiedziałem się dziś, że jest aktualizacja do 7-DCT do mojej wersji 1,6 T-GDI 2020. Oprogramowanie ma eliminować szarpnięcia i ogólnie poprawić jej działanie.

Na razie nie mam problemów ze skrzynią (40 tysięcy), a opinie na temat wcześniejszego upgrade softu w Sportage są delikatnie mówiąc niepokojące :) . Czy ten upgrade nie "wykastruje" jeszcze bardziej tej skrzyni? Ktoś już ją aktualizował?

Pozdrawiam.
Hubertb
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2024, 22:51
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Skrzynia DCT - oprogramowanie

Post autor: Hubertb »

Jest możliwa zmiana punktów przełączania biegów.
Robi się to wraz z przesunięciem momentu obrotowego niebedzie również takiego zrywania przyczepności. Info kreator mocy warszawa koszt 1845zl
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skrzynia DCT - oprogramowanie

Post autor: Krzemyczek »

Hubertb pisze: 18 mar 2024, 12:38 Jest możliwa zmiana punktów przełączania biegów.
Robi się to wraz z przesunięciem momentu obrotowego niebedzie również takiego zrywania przyczepności. Info kreator mocy warszawa koszt 1845zl
Hey. Wiem, że to możliwe, takich firm jest sporo - ale czy ktoś to już robił? Bo z tego co widzę na stronce, to soft do X-Ceeda jest w opracowaniu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”