Problem z pamięcią ustawiń fotela - kierowca 1 / 2 - przycisk

forum użytkowników Kia Stinger
slwkk
Posty: 131
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Problem z pamięcią ustawiń fotela - kierowca 1 / 2 - przycisk

Post autor: slwkk »

Witam,

nie wiem o co chodzi, kiedyś działało, aktualnie nie.

Uzywam auta jako kierowca1 - guzik przy klamce od strony kierowcy z cyfrą 1

Zgodnie z instrukcją:

1. Skrzynia w tryb P
2. Zmieniam położenie fotela, tj - przesuwam na max do przodu
3. Naciskam przycisk SET (przy klamce po lewej stronie) i potem przycisk z cyfrą 2
4. Dostaje komunikat miedzy zegarami, ze zapisano pozycje fotela 2
5. Naciskam guzik 1, fotel odjezdza sobie do tylu, a potem robie cokolwiek - wylaczam silnik, zamykam auto, albo nie wylaczam i ...

6. Naciskam guzik 2 - no i fotel nie jedzie na zadeklarowana pozycje nr 2 tylko przesunie sie moze o kilka centrymetrow do przodu - a byl ustawiony, ze na maxa do przodu ma podjechac...

Jakies pomysly? cos robie zle? Zastanawiam sie czy kolejne aktualizacje softu w aucie czegos nie spaprały...
SosMar
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2019, 10:14
model samochodu: Stinger

Re: Problem z pamięcią ustawiń fotela - kierowca 1 / 2 - przycisk

Post autor: SosMar »

U mnie podobna sytuacja. Nawet jak ręcznie (nie korzystając z zapisanych ustawień) chcę przysunąć fotel do przodu to też nie działa. Trzeba najpierw trochę do tyłu a potem dopiero można do przodu. W serwisie wymienili nawet silnik od fotela i też nic nie pomogło. Strasznie to irytujące jest....
slwkk
Posty: 131
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Problem z pamięcią ustawiń fotela - kierowca 1 / 2 - przycisk

Post autor: slwkk »

SosMar pisze: 16 mar 2024, 19:22 U mnie podobna sytuacja. Nawet jak ręcznie (nie korzystając z zapisanych ustawień) chcę przysunąć fotel do przodu to też nie działa. Trzeba najpierw trochę do tyłu a potem dopiero można do przodu. W serwisie wymienili nawet silnik od fotela i też nic nie pomogło. Strasznie to irytujące jest....
Hej,

u mnie dokładnie to samo od jakiegoś czasu, jestem prawie pewien, że jakaś aktualizacja softu coś skopała. Będę zgłaszał w aso przy przeglądzie za 2-3 tygodnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”