Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

forum użytkowników modelu Ceed
diabol_16
Posty: 60
Rejestracja: 11 lut 2022, 18:30
model samochodu: Kia Ceed

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Post autor: diabol_16 »

Witam,
zakupiłem Kia Ceed z 2013 roku z systemem start-stop bez wkładania kluczyka w stacyjkę i naczytałem się ze łatwo takie auto ukraść :D
czy to przez "walizkę" czy "gameboya". Posiadając taka wiedzę nie będę teraz mógł spać jak auto przyjdzie i chciałbym to zabezpieczyć.
Czytałem że dobrym zabezpieczeniem jest Immobilizer SEO CANblu. Widzę że jeszcze jest drugie zabezpieczenie CanLock
Co o tych zabezpieczeniach sądzicie? Warto inwestować w to 2000zł czy zainwestować w inne zabezpieczenie?
Tojaartek
Posty: 124
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Post autor: Tojaartek »

Teraz złodziej kradnie auto elektronicznie. W białych rękawiczkach. Czysta robota , żadnego hałasowania. Chwila i odjeżdża jak swoim. Dlatego ja nie zakładałem dodatkowego zabezpieczenia elektronicznego tylko mechaniczna blokadę skrzyni biegów. Wyszedłem z założenia ze nikt nie będzie się szarpał z metalem jesli ulice dalej stoi podobny bez w/w blokady wymagającej zupełnie innego przygotowania się do kradzieży. Oczywiscie trzeba pamiętać żeby ja zapiać ale ja nie parkuje na noc na ulicy wiec robię to dość rzadko np na parkingu pod centrum handlowym żeby mieć później pewność ze jest do czego wracać.
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Post autor: bejker1989 »

Blokada na pedaly tez da rade. Stare auto mi uratowala.
diabol_16
Posty: 60
Rejestracja: 11 lut 2022, 18:30
model samochodu: Kia Ceed

Re: Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Post autor: diabol_16 »

Fizyczna blokada nie chroni przed wciągnięciem na lawetę, kradzieżą katalizatora i felg. W CanLock Laweta + Katalizator + Szyby jest czujnik przechyłu i położenia, do tego blokada odpalenia auta. U mnie auto stoi pod blokiem cały czas w małym mieście ale też tutaj kradną.
_snufkin_
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2021, 20:53
model samochodu: Kia XCeed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB

Re: Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Post autor: _snufkin_ »

Czujnik przechyłu w CanLocku robi coś oprócz wycia gdy samochód wjeżdża na lawetę?
diabol_16
Posty: 60
Rejestracja: 11 lut 2022, 18:30
model samochodu: Kia Ceed

Re: Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Post autor: diabol_16 »

_snufkin_ pisze: 12 lut 2022, 14:04 Czujnik przechyłu w CanLocku robi coś oprócz wycia gdy samochód wjeżdża na lawetę?
Nic, tylko wyje.
Tojaartek
Posty: 124
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Post autor: Tojaartek »

Jak się złodziej uprze to nie pomoże żadne zabezpieczenie. Ja osobiście nie lubię dokładanej akcesoryjnej elektroniki w już i tak mocno rozbudowanej instalacji fabrycznej. Póki wszystko świeże to ok ale po paru latach stania pod chmurką mogą się pojawić chochliki. Nie twierdze ze tak będzie zawsze ale szukanie przyczyny dlaczego nie odpala w nocy w obcym mieście na wakacjach , albo w dziczy będąc na rybach,nie daje radości. Wiem bo kiedyś to przerabiałem. A mechaniczna blokada nie wprowadza ryzyka takich niespodzianek. Oczywiscie można zapiać a potem zgubić klucz. Ale jak się gubi to raczej w komplecie z kluczykami od auta. No i nie ma tutaj żadnej zagadki.
diabol_16
Posty: 60
Rejestracja: 11 lut 2022, 18:30
model samochodu: Kia Ceed

Re: Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Post autor: diabol_16 »

Tojaartek pisze: 12 lut 2022, 22:46 Ja osobiście nie lubię dokładanej akcesoryjnej elektroniki w już i tak mocno rozbudowanej instalacji fabrycznej. Póki wszystko świeże to ok ale po paru latach stania pod chmurką mogą się pojawić chochliki. Nie twierdze ze tak będzie zawsze ale szukanie przyczyny dlaczego nie odpala w nocy w obcym mieście na wakacjach , albo w dziczy będąc na rybach,nie daje radości. Wiem bo kiedyś to przerabiałem.
Myślę że instalator pokazuje gdzie wpina urządzenie i przy naprawdę jakiejś awarii można to wypiąć bo nie wiem czy wtedy odpali tryb awaryjny dezaktywujący blokadę. Na ten moment jak pisałem wyżej widzę dwa takie urządzenia w podobnej cenie: SEO CANblu lub CanLock nikt nie ma tego w aucie? W sumie chcę to założyć dla kradzieży przed "gameboyem" bo dla "walizki" będę miał klucze w specjalnym pudełku i etui.
tormannn
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2024, 08:59
model samochodu: Ceed

Re: Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Post autor: tormannn »

Temat już trochę stary, ale napisze dla potomnych.
Canlock, Cansafe i nie wiem jeszcze jakie nazwy powymyślają sprzedawcy...
Wszystko to jest jedno i to samo urządzenie firmy Seo Electronics, zwane przez producenta CANblu (wersja bez Bluetooth CANi).
Osobiście montuje te urządzenia we Wrocławiu i okolicach, od początku ich powstania i powiem szczerze że jest to bardzo dobre, a może nawet najlepsze i bezawaryjne zabezpieczenie.
Jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie, działania, funkcji urządzenia, chętnie pomogę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”