Dławienie 2jka - działanie pedalu gazu

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Quben
Posty: 30
Rejestracja: 08 cze 2023, 15:45
model samochodu: Kia XCeed 1,5 T-GDI

Dławienie 2jka - działanie pedalu gazu

Post autor: Quben »

Cześć,
Czy znalazl już ktoś sposób na zamulanie, kangurowanie auta na 2jce przy niskich prędkościach (ok. 10km/h) oraz ruszanie a konkretniej dziwne dzialanie przepustnicy gazu (opoznienie). Wiem że to powszechny problem w Xceed 1,5 tgdi ze skrzynia manualna. Jest to bardzo męczące, czy serwisy nie mają już jakiejs aktualizacji działania przepustnicy gazu, który usuwał by problem ? Jakieś akcje serwisowe z tym związane? Jeżdżę tym autem już 20 tys km i nie sposób się przyzwyczaić do takiego działania auta. Jak sobie z tym radzicie? Nie wierzę że kia z taki fuckupem nic nie robi.
Pozdrawiam
Appassionato
Posty: 111
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Dławienie 2jka - działanie pedalu gazu

Post autor: Appassionato »

Na wyłączonej klimatyzacji jest u mnie trochę lepiej w kwestii ruszania. Natomiast jeśli chodzi o 2 to jest problem, który w moim przypadku troszkę zniwelowało stosowanie 98, wcześniej zdarzały sytuacje, że na 2 nie dało się toczyć bez gazu bo zwalniał i zaczynał szarpać. No chyba, że to efekt placebo 😅 Chociaż poprawa pojawiła się dopiero po zatankowaniu drugi raz do pełna 98. Aktualnie kończę 3 zbiornik i wracam na 95, żeby się przekonać czy się pogorszy, bo jadę też na pierwszy serwis.
Ciesz się, że jeszcze Tobie nie szarpie w trakcie jazdy.
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Dławienie 2jka - działanie pedalu gazu

Post autor: Bartosz »

Hej, ktoś już to próbował w xceed 1.5 t-gdi manualu?
1. w całkowicie wyłączonym aucie wciskamy pedał gazu do oporu
2. dwa razy naciskamy przycisk start do pozycji ON (silnik nie chodzi, nie wciskamy sprzęgła)
3. trzymamy tak przez kilkanaście, kilkadziesiąt sekund (na angielskim forum i na youtube jest mowa o jakichś dźwiękach mających dochodzić z silnika, ja zamiast nasłuchiwać po prostu przytrzymałem dłuzej około 60 s)
4. puszczamy pedał gazu
5. wyłączamy auto przyciskiem start
6. od teraz możemy się cieszyć zresetowanym, bardziej żwawym pedałem gazu, choc sam nie wiem na jak długo

wg mnie auto jest teraz bardziej responsywne i nie dławi się na tak na dwójeczce przy niskich obrotach
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Dławienie 2jka - działanie pedalu gazu

Post autor: Bartosz »

skopiowałem bo temat już kiedyś był wiem po swoim aucie ze pomaga to
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 67
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dławienie 2jka - działanie pedalu gazu

Post autor: dzyszla »

Uzupełnijmy tą procedurę resetu pedału gazu (potocznie zwaną) o wersję z kluczykiem - w miejscu klikania "START": trzeba z pozycji OFF przekręcić do ON (czyli 2 kliknięcia, czyli ta używana do jazdy, tuż przed rozrusznikiem), potem to OFF od razu i znów do ON.
Dżyszla
Quben
Posty: 30
Rejestracja: 08 cze 2023, 15:45
model samochodu: Kia XCeed 1,5 T-GDI

Re: Dławienie 2jka - działanie pedalu gazu

Post autor: Quben »

Znam te procedurę, troche pomaga ale nie do konca. Nie jest ona "wieczna", po jakimś czasie problem powraca i trzeba robić reset ponownie. Chodzi mi o trwałe rozwiązanie. Dla mnie jest to dziwne ze w aucie za ok. 100 tys trzeba robić takie cyrki. Nie jest to samochod za 5 tys który przed odpaleniem trzeba "pogłaskać i stuknąć dwa razy w koło" żeby odpalił. Jeśli problem jest znany to kia powinna coś z tym zrobić, być może zmienić soft. Czy ktoś walczył w tej sprawie z aso? Pisał do centrali? Mnie już ręce opadają...
marekc
Posty: 49
Rejestracja: 01 lis 2022, 16:21
model samochodu: Xceed

Re: Dławienie 2jka - działanie pedalu gazu

Post autor: marekc »

Nie ma sensu robić tzw resetu. Zrobiłem i na początku była wyraźna różnica. Po przejechaniu 230 km pedał gazu sam powrócił do poprzedniego ustawienia..
Quben
Posty: 30
Rejestracja: 08 cze 2023, 15:45
model samochodu: Kia XCeed 1,5 T-GDI

Re: Dławienie 2jka - działanie pedalu gazu

Post autor: Quben »

marekc pisze: 08 mar 2024, 15:33 Nie ma sensu robić tzw resetu. Zrobiłem i na początku była wyraźna różnica. Po przejechaniu 230 km pedał gazu sam powrócił do poprzedniego ustawienia..
Dokładnie, zgadza sie
Mirek_SR
Posty: 54
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: Dławienie 2jka - działanie pedalu gazu

Post autor: Mirek_SR »

Chmmm mi pomaga więcej gazu, zdaża się, że czasem silnik się zaksztusi, ale wtedy na półsprzęgle popuszczam gaz i dodaję go bardziej dynamicznie, kwestia przyzwyczajenia. No i na dwójce chyba tak nie miałem, tylko na jedynce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”