Przy jakim przebiegu pierwszy przegląd?

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Przy jakim przebiegu pierwszy przegląd?

Post autor: nagdob »

Pulcpio pisze: 01 mar 2024, 12:15 #olej #wymiana #przegląd
Pierwszy przegląd z wymianą oleju wypadł przy przebiegu 7300 km. Przyjechałem do KIA Patecki Kraków z własnym olejem Millers EE Performance 0w20 - zero problemu, że mam własny. Nawet było pytanie o filtr oleju, czy mam własny. Wymieniłem olej, filtr kabinowy (kupno w ASO) i filtr oleju (kupno w ASO), plus odgrzybianie klimatyzacji - całość 713,42 PLN. Poprosiłem o zwrot zużytego filtra - to była pierwsza zmiana oleju. Zebrałem opiłki magnesem, co widać na zdjęciach. Musiałem się ich naszukać, bo ilość bardzo mała i sporadycznie srebrzyły się na filtrze. Na palcu widać trzy dłuższe wiórki, super cieniutkie. Silikonu praktycznie nie było. Zużyty olej ciemno brązowy, tworzy brązowy film na plastikowej torebce, w której był filtr. Po wymianie na bagnecie jest na kresce max, i po 10 km jazdy olej nie zmienił barwy. Przed wyjazdem do ASO wlałem płukankę FORTE New Generation Motor Flush, żeby wszystko wypłukać - jak widać zadziałała bardzo dobrze, bo nowy olej nic nie wypłukał.
PS. FORTE New Generation Motor Flush jest na bazie olejów syntetycznych i jak najbardziej można na niej jeździć (a nawet to jest zalecane, ze wzgledu na wyższe ciśnienie oleju)
Ja pierwszy raz zmieniłem po niecałych 2 tys. km. Też na filtrze było trochę niewielkich opiłków, olej był ciemny. A ciemny dlatego, bo taki wlewają fabrycznie. Też wlali mi mój własny Millers 0W20, a ten jest bardzo jasny. Po 15 tys. olej też był jasny, może nie aż tak jak nowy, ale niewiele ciemniejszy. Po 30 tys. też Millers i też był jasny. Za niedługo będzie 45 tys. to zobaczymy, aczkolwiek jak sprawdzam na bagnecie to też jest jasny.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
sportageKRK
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2024, 08:36
model samochodu: Sportage V BL AE+DWP HEV 2WD 2024r

Re: Przy jakim przebiegu pierwszy przegląd?

Post autor: sportageKRK »

a którego Milersa lejecie ?
Millers Oils XF Premium C5 0W-20
czy
Millers EE Performance 0W20
Pulcpio
Posty: 90
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: Przy jakim przebiegu pierwszy przegląd?

Post autor: Pulcpio »

Millers EE Performance 0W20
sportageKRK pisze: 01 mar 2024, 15:20 a którego Milersa lejecie ?
Millers Oils XF Premium C5 0W-20
czy
Millers EE Performance 0W20
sportageKRK
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2024, 08:36
model samochodu: Sportage V BL AE+DWP HEV 2WD 2024r

Re: Przy jakim przebiegu pierwszy przegląd?

Post autor: sportageKRK »

Pulcpio pisze: 01 mar 2024, 16:44 Millers EE Performance 0W20
sportageKRK pisze: 01 mar 2024, 15:20 a którego Milersa lejecie ?
Millers Oils XF Premium C5 0W-20
czy
Millers EE Performance 0W20
Super. Dzięki!
Pulcpio
Posty: 90
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: Przy jakim przebiegu pierwszy przegląd?

Post autor: Pulcpio »

Kupuję w firmie Galon, bo mają certyfikaty. Są na Allegro
https://galonoleje.pl/content/14-Certyfikaty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”