Wybrór felg - doświadczenie 16 vs 18

forum użytkowników Kia Niro
Silvertrap
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2024, 22:54
model samochodu: KIA NIRO II

Wybrór felg - doświadczenie 16 vs 18

Post autor: Silvertrap »

Witajcie,

Czy ktoś z Was ma doświadczenie jeżdżenia KIA NIRO II na obu rodzajach felg ? Nie będę ukrywał, nie jestem ani kierowcą, ani spejalistą - auto dla żony i słyszałem właśnie, że 16 lepiej się prowadzą i są bardziej komfortowe.

Dzięki z góry za wyrozumiałość :D
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Wybrór felg - doświadczenie 16 vs 18

Post autor: saron22 »

Oczywiście, że są bardziej komfortowe. I ciężej je uszkodzić na wjeżdżając w dziurę czy na krawężnik. Ale znacznie gorzej wyglądają. Ot cała różnica.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Wybrór felg - doświadczenie 16 vs 18

Post autor: marcinos »

Dobrze zrobiłem, że zostałem przy 16. Który z kolegów kiedyś tu napisał, że 16 na początku wyglądają dobrze a jak samochód jest zabrudzony to jest gorzej. Jestem innego zdania i jako użytkownik dawniej 17 w Oplu, teraz kiedy są dziury dostrzegam dodatkowe zalety 16. Samochód bardzo dobrze się prowadzi a na coraz liczniej pojawiających się dziurach i nierównościach po mrozach, 16 mają kolosalną przewagę nad 17 a co dopiero nad 18.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Wybrór felg - doświadczenie 16 vs 18

Post autor: colins »

Jakiś czas temu zakładałem podobny temat.
Ooo tutaj...
viewtopic.php?t=9515
W każdym razie śmigam na kołach 16" i jedyna drobna niedogodność, to gorszy wygląd niż na 18".
Poza tym same zalety czyli wyższy komfort jazdy, mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia felgi, niższy koszt zakupu opon (a i samych felg też) oraz niższe spalanie.
Przyznam, że na początku też miałem rozterki, a nawet chciałem zmieniać zamówienie i brać auto na kołach 18", bo Niro prezentuje się na nich lepiej. Na szczęście tego nie zrobiłem i teraz już wiem, że pozostanie przy 16", to był dobry wybór.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”